SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Współpraca regionalna państw autorytarnych

Studium przypadku arabskich państw Bloku Wschodniego

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Uniwersytet Gdański
Oprawa miękka
Ilość stron 234
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Niniejsza książka ukazuje wysiłki integracyjne podejmowane przez państwa autorytarne, dowodząc, że kluczowym czynnikiem, który determinuje porażki na polu integracji, jest typ systemu politycznego (system autorytarny). Państwa autorytarne stawiają organizacjom regionalnym inne cele niż państwa demokratyczne, a są to przede wszystkim: utrzymanie władzy, jej umocnienie i konsolidacja, zabezpieczenie władzy przed opozycją czy procesami demokratycznymi, a nawet wykorzystanie tych procesów do własnych celów. Książka ta przełamuje tabu w pisaniu w Polsce o regionalizmie na Bliskim Wschodzie, przekonując, że tamtejsze organizacje regionalne nie dbają o poprawę standardu życia ich obywateli, a przynajmniej nie jest to dla nich cel najważniejszy. Celem książki jest uporządkowanie wiedzy na temat inicjatyw regionalnych podejmowanych przez państwa autorytarne na Bliskim Wschodzie i ukazanie ich znaczenia dla władzy tychże państw.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki społeczne,  polityka
Wydawnictwo: Uniwersytet Gdański
Oprawa: miękka
Wymiary: 165x225
Ilość stron: 234
ISBN: 9788382061406
Wprowadzono: 24.03.2021

RECENZJE - książki - Współpraca regionalna państw autorytarnych, Studium przypadku arabskich państw Bloku Wschodniego - Wojciech Grabowski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: