SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Harde
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Ilość stron 300

Opis produktu:

Więzienny świat

Korupcja, przemoc, seks

Rozmowy zza krat. Autor spędził na rozmowach ze skazanymi setki godzin. W efekcie powstał zbiór kilkudziesięciu historii osób opisujący świat za kratami. Nie jest to laurka wystawiona polskiemu więziennictwu, ani pean na cześć przodowników pracy penitencjarnej. To brutalny obraz polskich więzień i aresztów, gdzie przemoc, przemyt, gwałty, korupcja, kradzieże i wszelkie inne formy łamania prawa są niemal codziennością. Przestępcza działalność to jednak nie zawsze domena osadzonych, ale często więziennego personelu. To reportaż z miejsc, do których większość z nas raczej nie trafi. A na pewno nie chcielibyśmy tam trafić. Za kratami można kupić wszystko: narkotyki, alkohol, seks, a nawet wolność. Ale i stracić życie.

Rozmówcy Janusza Szostaka opowiadają o więziennej rzeczywistości - bez cenzury.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Harde
Kategoria: literatura faktu, publicystyka,  książki o narkotykach
Wydawnictwo: Harde
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 143x205
Ilość stron: 300
ISBN: 9788366630772
Wprowadzono: 02.12.2021

Janusz Szostak - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks - Janusz Szostak

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mommy_and_books

ilość recenzji:682

11-01-2022 14:30

Witajcie. Dzisiaj przychodzę do was z reportażem Janusza Szostaka ?Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks.?
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda od środka więziennictwo w Polsce? Dzięki Januszowi Szostakowi miałam możliwość zajrzenia w ten mroczny, niebezpieczny, brutalny i śmiertelny zakątek. Tutaj znajdziecie prawdziwe ludzkie dramaty i naiwności. Jak w każdym środowisku tak i tu nie brakuje korupcji. Tutaj nielegalnie możecie dostać narkotyki, telefony komórkowe i inne rzeczy. Nie brakuje tutaj gwałtów i ?nielegalnych? ustawek. Tutaj rączka, rączkę myje. Które Polskie więzienie jest najgorsze? Dowiecie się z tej książki. Autor przeprowadził mnóstwo ciekawych i mrożących krew w żyłach wywiadów z osadzonymi jak i ze strażnikami.
Moje pytanie do was. Dlaczego w więzieniach nie jest przestrzegane prawo?
Reportaż ?Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks.? Mocno mną wstrząsnął. Nie spodziewałam się, że to będzie tak dobre dzieło. Czytając wypowiedzi osadzonych miałam wrażenie, że siedzę obok nich. Przerażają mnie skorumpowani strażnicy więzienni. To oni powinni dać dobry przykład osadzonym, a niestety dają zły. Powinni stać na straży prawa i jego przestrzegać. Łamiąc prawo czym różnią się od więźniów? Oczywiście nie każdy strażnik jest przekupny. Brawo dla tych, którzy się nie dają i nie biorą łapówek. Ci co biorą łapówki prędzej czy później wpadną. Czy warto być skorumpowanym?
Mocny reportaż. Polecam tą książkę wszystkim tym, którzy są zainteresowani więziennictwem od środka. Życzę wam, żebyście nigdy tam nie trafili.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?