SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Widok stąd (twarda)

Dlaczego działamy tak, a nie inaczej?

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2021
Oprawa twarda
Ilość stron 400
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Filozoficzna refleksja pozwala nam uważniej żyć - ta książka jest o nas i o naszym działaniu, o tym, jak zrozumieć własne działanie i czym uwarunkowane są nasze decyzje.

prof. dr hab. Barbara Chyrowicz

Dlaczego w swoim życiu podejmujemy określone decyzje? Co ma na nie większy wpływ? Ogólnie przyjęte normy moralne czy może nasze indywidualne poglądy i potrzeby? Kiedy jesteśmy odpowiedzialni za nieszczęście innych? Czy można mieć czas? Jak wyzwolić się z nudy? Czy można pisać racjonalnie o emocjach?

Barbara Chyrowicz - filozof, etyk, profesor nauk humanistycznych w swojej książce ukazuje, że wiedza na temat tego, co wpływa na nasze indywidualne wybory, może sprawić, że będziemy bardziej ich świadomi. Więcej w tych wyborach będzie nas, a mniej tego wszystkiego, co mimo nas i poza nami.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nagrody literackie,  IBBY Polska Sekcja,  okazje do -60%,  Tania Książka,  Znak - najlepsze tytuły
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: nauki humanistyczne,  filozofia,  nauki społeczne,  socjologia
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 140x205
Ilość stron: 400
ISBN: 9788324062942
Wprowadzono: 30.06.2021

RECENZJE - książki - Widok stąd, Dlaczego działamy tak, a nie inaczej? - Barbara Chyrowicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mal***************

ilość recenzji:648

23-01-2022 17:34

Inteligentna rozprawa filozoficzna o życiu. Różnych jego aspektach, o wielowymiarowości podejmowanych przez nad decyzji. O tym, dlaczego podejmujemy określone decyzje, czym się kierujemy. Czy zawsze rozumiemy dlaczego podejmujemy takie decyzje? Czy jesteśmy świadomi swoich wyborów? Co ma największy wpływ na nasze decyzje?
Już w trakcie tej lektury pojawia się mnóstwo pytań. Zazwyczaj są to trudne pytania, dotyczące naszej egzystencji. Na większość z nich nie można udzielić od razu odpowiedzi, trzeba się zastanowić, przemyśleć określone kwestie. Ta lektura skłania do głębokich i intymnych refleksji, pozostawia w nas trwały ślad.
Od razu widać, że autorką tej pozycji jest filozof, jest to odczuwalne na każdej stronicy. Tematyka bardzo trudna, nie dla każdego odbiorcy. Język górnolotny i wyszukany, jak przystało na rozprawę filozoficzną. Dla mnie też to była niespotykanie ciężka przeprawa. Bardzo się zmęczyłam przy tej lekturze, nie jest możliwe jej przeczytanie od razu. Robiłam do niej kilka podejść, musiałam robić długie przerwy, aby w miarę przyswoić sobie tę wiedzę.
Tak naprawdę to opowieść o wszystkim i o niczym. Wydaje mi się, że autorka za dużo chciała przekazać w jednym zbiorze. Lepszym rozwiązaniem byłoby podzielić tę lekturę na kilka mniejszych objętościowo, bardziej przyswajalnych i zrozumiałych dla czytelnika.
Jestem zawiedziona tą lekturą. Liczyłam na coś lżejszego, bardziej przystępnego, coś, co we mnie pozostanie na lata. Ale każdy może mieć inne spojrzenie na poruszane tematy, każdy odbiorca ma inną wrażliwość i podejście do życia. Czy warto po nią sięgnąć? Ja drugi raz bym nie skusiła się, ale wszystko zależy od was ...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?