Wedlowie Czekoladowe imperium - Łukasz Garbal - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wedlowie Czekoladowe imperium (twarda)

 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wedlowie Czekoladowe imperium - opis produktu:

Carl Wedel przyjechał do Warszawy z Berlina i w 1851 roku otworzył przy ulicy Miodowej swoją pierwszą cukiernię. Emil, a później Jan Wedlowie, przedstawiciele kolejnych pokoleń tej dynastii, zmienili niedużą cukiernię w potężną fabrykę i osiągnęli sukces na niebywałą skalę, przekraczający wymiar finansowy - ich produkty stały się dla Polaków trwałym symbolem wybornego smaku. Oni sami natomiast coraz głębiej wrastali w warszawski krajobraz, angażując się całym sercem (a nieraz i portfelem) w polskie sprawy. Byli Polakami z wyboru.

Wedlowie nie bali się nowych technologii i innowacyjnych jak na tamte czasy form promocji. Ale musieli odnaleźć się także w nowej rzeczywistości społecznej - coraz więcej kobiet walczyło o swoje miejsce na rynku pracy, coraz częstsze były strajki robotników, domagających się poprawy sytuacji bytowej. A potem nadeszła wojna, która zmieniła wszystko.

Łukasz Garbal przenosi nas do pracowni dziewiętnastowiecznych mistrzów cukiernictwa, dawnych manufaktur czekolady, do gabinetów warszawskich fabrykantów i hal fabrycznych, a przy okazji opowiada słodko-gorzki kawałek naszej historii.

Wedlowie Czekoladowe imperium - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Wedlowie Czekoladowe imperium, od Łukasz Garbal. Wedlowie Czekoladowe imperium spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Łukasz Garbal. Nie będziesz żałował! Wedlowie Czekoladowe imperium i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Wedlowie Czekoladowe imperium pochodzi z wydawnictwa Czarne. Autorem książki jest Łukasz Garbal. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, Biografie i autobiografie, literatura faktu i reportaż. Książka Wedlowie Czekoladowe imperium liczy 496 stron. Jej wymiary to 160x210. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h,  Dzień Babci i Dziadka
Kategoria: biografie i wspomnienia,  Biografie i autobiografie,  literatura faktu i reportaż
Wydawnictwo: Czarne
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 160x210
Ilość stron: 496
ISBN: 9788381913300
Wprowadzono: 28.10.2021

RECENZJE - książki - Wedlowie Czekoladowe imperium - Łukasz Garbal

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: