Wariat na wolności / Wojciech Eichelberger 32,54 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image
 • image

Wariat na wolności (twarda)

Autobiografia

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa twarda
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy 24h
  Wyślemy jeszcze dziś!
 • Odbiór w Łodzi już 24h

Wariat na wolności, Autobiografia - opis produktu:

Długo oczekiwana autobiografia jednego z najważniejszych współczesnych psychoterapeutów

Z młodości uciekł niczym z domu wariatów, ale w głębi duszy nigdy nie uległ presji bycia normalnym. Bo czy to nie szaleństwo - przez 75 lat szukać swojej prawdziwej natury i toczyć walkę z własnym ego?

Niepokorny buddysta, zbuntowany terapeuta, autorytet, który przyznaje, jak wiele jeszcze nie wie, i z rozbrajającą szczerością mówi o swoich błędach oraz głęboko zakorzenionym egoizmie.

W szczerej i intymnej autobiografii Wojciech Eichelberger opowiada o tym:

czy to my sterujemy naszym życiem, czy robią to wydarzenia, na które nie mamy wpływu?
czy psychoterapeuta zawsze jest dobrym partnerem i rodzicem, czy też popełnia więcej błędów niż jego pacjenci?
co w życiu jest ważniejsze niż szczęście?

A przede wszystkim - jak mądrze pracować, kochać i myśleć, by z tej zawiłej, przypadkowej i ułomnej materii sklecić jedno dobre życie.

Książka, która pomoże każdemu lepiej zrozumieć siebie.

Wojciech Eichelberger - psycholog, coach, doradca biznesu, jeden z najbardziej znanych polskich psychoterapeutów. Założyciel innowacyjnego instytutu IPSI i współzałożyciel pierwszego w Polsce prywatnego ośrodka psychoterapeutycznego `Laboratorium Psychoedukacji`. Autor bestsellerowych książek z dziedziny psychologii, nominowany do prestiżowej nagrody Nike, felietonista `Zwierciadła`, `Twojego Stylu`, `Wysokich Obcasów`, `Gazety Wyborczej`. Jego warsztaty mindfulness i samorozwoju gromadzą tłumy zainteresowanych. Buddysta.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy
S
Szczegóły

Wojciech Eichelberger - przeczytaj też

Zobacz również

 • -25%
KSU. Mój Świat

S. Olejarczyk
29,85 zł 39.81

 • -25%
 • -25%
Bezsens i sens choroby nieodwracalnej

B. Synak

26,19 zł 34.91
 • -25%
Z Kaszub do Austrii

A. Kuik-Kalinowska
29,18 zł 38.90

 • RRecenzje
 • Książka
 • Wariat na wolności, Autobiografia
Średnia ocena:
4.5
  4
  1
  1
  0
  0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


 • 15-08-2019
 • 15:58

Na szczęście autobiografia Wojciecha Eichelbergera nie jest zbiorem wydumanych złotych myśli z cyklu "jak żyć". Nie jest też auto-peanem. Ani nudnym psychologicznym wywodem. Dla mnie "Wariat na wolności" to spotkanie ze szczerym i wrażliwym człowiekiem, który jest, i owszem - ikoną psychoterapii w Polsce, ale nie stawia siebie przez to na piedestale. Mówi o swoich relacjach z matką, synami, o swoim dojrzewaniu, popełnianych błędach, spojrzeniu na wychowanie dzieci, na religię. W rzeczywistości tytułowy wariat to równy gość, z którym spokojnie można pójść na piwo :-)

Czy recenzja była pomocna?
 • 13-08-2019
 • 23:48

Autobiografia, z której można wynieść coś dla siebie. Jest pocieszające, że nawet psycholog ? profesjonalista nie zawsze w życiu robi wszystko tak, jak teoria nakazuje, że też popełnia podstawowe błędy. No to ja tym bardziej mogę!
Życie człowieka, który niejedno przeszedł, wiele doświadczył, zwłaszcza wewnętrznie. Przekazuje piękne przesłanie, że wszystko, co robimy innym, robimy też sobie. A zatem powinniśmy żyć w zgodzie z podstawowymi wartościami, bo to co robimy pozostaje w nas na długo.
Książka, która porusza przeróżne tematy (jak to w życiu każdego), ale dzięki temu można z niej wyciągnąć różne wskazówki, porady, cenne uwagi. Nie przepadam za tego typu książkami, natomiast uważam, że ta sporo wniosła i wiele mi dała od siebie.
To taka psychoterapia dla czytelnika: na każdym kroku ? czytając o autorze ? dowiaduje się czegoś o sobie. Lekcja bezcenna, myślę, że daje więcej niż niejeden poradnik. POLECAM tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o Panu Wojciechu, jak i tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o sobie.

Czy recenzja była pomocna?
 • 13-08-2019
 • 19:20

Ubiegły weekend spędziłam z autobiografią jednego z czołowych polskich psychoterapeutów, nie kim innym jak Wojciechem Eichelbergerem. Jest on autorem wielu książek i artykułów z dziedziny psychologii. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

?Wariat na wolności? powstał z okazji urodzin autora. W książce znajdziemy opis historii rodziny, wczesne dzieciństwo, oraz kolejne etapy jego życia aż do czasów obecnych. Cala historia życia opisana w ciekawy sposób, bez wybielania i gloryfikowania.


Oczywiście oprócz samej historii Eichelbergera w książce znajdziemy także cenne rady, które możemy z powodzeniem wykorzystać we własnym życiu. Myślę, że 75 lat i ogrom doświadczeń zawodowych dodaje kolorytu każdej stronie.


Przyznaje, że osobiście nie czytam za dużo biografii. Jednak ciesze się, że skusiłam się na ?Wariata?, ponieważ kilka lekcji zostanie w mojej głowie. Książka napisana jest w ciekawy sposób, czyta się ja bardzo płynnie oraz muszę zaznaczyć, że naprawdę potrafi wciągnąć. Polecam wszystkim bardzo gorąco :)

Czy recenzja była pomocna?
 • 12-08-2019
 • 13:14

Bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich zainteresowanych tematyką psychologii i psychoterapii, niestrudzonych poszukiwaczy powiązań międzyludzkich. To próba odpowiedzi na pytanie jak żyć pełnią życia, czerpiąc satysfakcję ze związku, pracy a przede wszystkim: samego siebie. Wojciech Eichelberger to jeden z najbardziej znanych polskich psychoterapeutów. W wywiadzie - rzece z Wojciechem Szczawińskim dzieli się z czytelnikiem swoim życiem prywatnym. Opisuje dzieciństwo, "burzliwą młodość" i dorastanie bez ojca. Płynnie przechodzi do wieku dorosłego: poprzez związki i narodziny dzieci po rozstania i autorefleksje nad chwilami, które miały istotny wpływ na jego późniejsze wybory. Spowiedź z życia dojrzałego mężczyzny, opisana z dystansem i humorem. Polecam wszystkim ceniącym umiejętne posługiwanie się słowem bez cienia bufonady.

Czy recenzja była pomocna?
 • 12-08-2019
 • 13:13

Wariat na wolności. Autobiografia
Autor: Eichelberger Wojciech
Wojciech Eichelberger w życiu zawodowym psycholog, psychoterapeuta, coach, twórca i współtwórca programów telewizyjnych, autor książek. Prywatnie jest mężem, byłym mężem, ojcem, przyszywanym ojcem, dziadkiem. Książka jest opisem życia Wojciecha Eichelbergera od narodzin, wczesnego dzieciństwa aż do czasów obecnych. Jubileusz 75. rocznicy urodzin autora jest przyczynkiem do jej napisania, dając jej walor autobiografii.
Na początek Autor przedstawia zarys historii swojej rodziny, jej pochodzenie w miarę dostępnych i zapamiętanych informacji, krótkie charakterystyki ważnych postaci swojego rodu. ?Wielkim Nieobecnym? nazywa swojego niepoznanego ojca, próbuje wyobrazić sobie jak mogłoby wyglądać życie z ojcem, w ważnych dla dziecka okresach. Matka zajmuje bardzo szczególne miejsce w autobiografii Wojciecha Eichelbergera. Obdarza Ją wielkim szacunkiem, miłością, i estymą. Jednocześnie nie waha się przedstawić zdarzeń, w których była bardzo surową matką samotnie wychowującą synów, i zbyt brutalnie wymierzała kary.
W rozmowie z Wojciechem Szczawińskim obszernie i w ustalonych przez siebie granicach opowiada o swoim życiu prywatnym i zawodowym. O czasach powojennych, trudnego dzieciństwa, dorastania, burzliwej młodości, życiu rodzinnym i zawirowaniach, jakie się w nim pojawiały. Urodzony w latach wojennych, daleko na ziemiach obecnej Ukrainy, zdany był na samym początku zaznać wielu niedogodności, biedy, głodu i tułaczki wojennej. Ojciec został zabity przed jego narodzinami, na matkę spadły, więc obowiązki opieki nad starszym bratem i nowo narodzonym synkiem.
Wojciech Eichelberger w swojej autobiografii opisuje najważniejsze wydarzenia swojego życia, których był autorem, które miały istotny wpływ na jego karierę zawodową i na życie, także rodzinne. Po trudnych latach dzieciństwa w powojennej Warszawie kończy szkołę średnią i dostaje się na studia psychologiczne. Jest aktywny na wielu płaszczyznach, pasjonuje się sportem, podróżami, chodzeniem po górach. Poznaje życie od różnych stron, zakochuje się, poszukuje dla siebie miejsca na dorosłe życie. W zasięgu jego zainteresowania pojawia się Buddyzm, poznanie nowego wymiaru duchowego, który zostaje przy nim już na zawsze. W życiu osobistym zakochuje się, pojawiają się dzieci, buduje dom, tworzy gniazdo rodzinne. Są też zawirowania, poznanie kogoś nowego, zmiana. Zachodzi potrzeba budowy nowych relacji. Wojciech Eichelberger w swojej autobiografii przedstawia sylwetkę mężczyzny bardzo aktywnego, w życiu zawodowym i na gruncie prywatnym. Aktywność zawodowa, brak wolnego czasu negatywnie wpływa na więzi ojca z dziećmi, za mało czasu może im poświęcić. Książka jest obszernym opisem życia mężczyzny w wieku dojrzałym. Opisuje swoje losy, dokonania, marzenia i porażki. Robi to w sposób kulturalny, bez emocji, łagodnie. Przedstawił dokonania swojego życia ze swojego punktu widzenia i tak to odbieram.
Bardzo dobrze napisana książka, czyta się z przerwami na przemyślenia. Na okładce zdjęcie Autora, pozwalające twierdzić, że ma duże poczucie humoru.
Książkę wydało Wydawnictwo Znak Literanova

Polecam, Zdzisław Ruszkowski.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -25%
Meandry losu Tom 5: Non Omnis Moriar

Niwen

33,60 zł 44.80
 • -37%
Dom na wyspie

D. Milli

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 11.9.2019
 • -35%
Sto dni wdzięczności

A. Niemczynow
25,85 zł 39.77
Zapowiedź - 19.9.2019

 • -40%
Nie pozwól mu odejść

T. Kieres

23,89 zł 39.81
Zapowiedź - 19.9.2019
 • -25%
Kim byłbym bez ciebie?

G. Musso

11,20 zł 14.94

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Jaka przyszłość czeka nas w świecie zmieniającym się pod dyktando szefów największych firm technologicznych, mających ogólnoświatowy zasięg i realne możliwości wpływania na wszystkie aspekty naszego życia społecznego i prywatnego? Czy eksperymenty z ludzkim genomem, sztucznym warunkowaniem pamięci,...

 • Internet jest powszechnie uważany za "królestwo wolności". Częste są opinie, że w internecie można opublikować wszystko i że nikt nad tym nie panuje, że technologia ta nie pozwala na sprawowanie jakiejkolwiek kontroli nad ludźmi. W książce takie przekonania zostają podane w wątpliwość....

 • Jurij Łotman powiedział: filologia jest moralna, ponieważ uczy nas nie ulegać pokusie łatwych dróg myślowych. Dodałbym: moralna w filologii jest nie tylko jej droga, ale i cel. Filologia oducza człowieka od duchowego egocentryzmu. (Możliwe, że wszystkie rodzaje sztuki wpajają człowiekowi poczucie...

 • 134.66 zł
  88.88 zł

  Możliwe, że jestem i byłem zawsze wariatem, ale nie chcę zamienić tego na żadną przytomność... W czasach poprawności politycznej, w czasach gdy artyzm zamienił się w hucpę, gdy twórcy, by zaistnieć wraz ze swymi dziełami, muszą zamieniać się w celebrytów i telewizyjnych błaznów, kultura...

 • 40.85 zł
  28.59 zł

  Książka ta rozpoczyna tetralogię, której bohaterem jest Carl Reinhart - antybohater stojący w obliczu zła i agresywności współczesnego świata. Carl jest młodym lekarzem wojskowym, stacjonującym w okupowanych Niemczech. Odznacza się dużą posturą i dobrym sercem...

 •   Jaka przyszłość czeka nas w świecie zmieniającym się pod dyktando szefów największych firm technologicznych, mających ogólnoświatowy zasięg i realne możliwości wpływania na wszystkie aspekty naszego życia społecznego i prywatnego? Czy eksperymenty z ludzkim genomem, sztucznym warunkowaniem...