Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Magdalena Budziarek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Utrzymanie czystości i porządku w gminach (miękka)

Komentarz

książka

  • Wydawnictwo Wolters Kluwer
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 540
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Utrzymanie czystości i porządku w gminach, Komentarz - opis produktu:

Komentarz zawiera wyczerpujące i przystępne omówienie przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych zmian wynikających m.in. z ustawy z 17.12.2020 r. (Dz.U. poz. 2361).
Autorki zwracają przede wszystkim uwagę na wyjaśnienie tych przepisów ustawy, które wywołują najwięcej wątpliwości w praktyce i są najczęstszym przedmiotem zainteresowania organów nadzoru oraz sądów.

W publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące m.in.:
- zadań gmin związanych z utrzymaniem czystości i porządku na ich terenach, w tym w szczególności dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi,
- obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie ich nieruchomości oraz ustawowo określonych terenach bezpośrednio położonych przy tych nieruchomościach,
- warunków udzielania zezwoleń na świadczenie usług opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych i innych usług objętych zakresem przedmiotowym ustawy,
- warunków wykonywania działalności w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych,
- obowiązku sporządzania sprawozdań i dokonywania analizy stanu gospodarki odpadami komunalnymi,
- kontroli przestrzegania i stosowania przepisów ustawy przez podmioty zobowiązane,
- sankcji administracyjnych i karnych za naruszenie obowiązków wynikających z ustawy.

W książce uwzględniono bogate orzecznictwo sądów i organów nadzoru, z uwzględnieniem zróżnicowanej oceny prawnej tych samych zagadnień, a także zaznaczeniem zmieniających się tendencji orzeczniczych.

W opracowaniu odniesiono się do aktualnych problemów dotyczących wprowadzania zmian zasad ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Główne dylematy w tym zakresie koncentrują się wokół wyliczania wysokości opłaty, zwłaszcza w oparciu o kryterium zużycia wody.

W komentarzu zwrócono uwagę na regulacje, których zgodność z Konstytucją RP może być kwestionowana. Podniesione problemy mogą służyć ich rozważeniu przez ustawodawcę i wprowadzeniu ewentualnych zmian. Mogą być one wykorzystane również jako argumenty obrony przez poszczególne podmioty, na które ustawa nakłada obowiązki sprawozdawcze i przewiduje restrykcje w wypadku ich niewykonania czy nienależytego wykonania.

Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla praktyków prawa, w szczególności: pracowników samorządowych, radców prawnych obsługujących jednostki samorządu terytorialnego, sędziów oraz prokuratorów. Dzięki wzbogaceniu aspektu praktycznego o rozważana teoretyczno-prawne, komentarz będzie cennym źródłem wiedzy dla pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów wydziałów prawa i administracji.

Książka Utrzymanie czystości i porządku w gminach Komentarz, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Magdalena Budziarek, Aneta Szymczak. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Utrzymanie czystości i porządku w gminach liczy 540 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Utrzymanie czystości i porządku w gminach, Komentarz

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.