Tych niewielu - Piotr Sikora - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Tych niewielu (twarda)

Polscy lotnicy w bitwie o Anglię

  • Promocja
    image-promocja

książka

Tych niewielu, Polscy lotnicy w bitwie o Anglię - opis produktu:

`Nie sądzę, by wynik tej bitwy był taki sam, gdyby nie wspaniałe polskie dywizjony i ich niezrównana waleczność`. gen. Hugh Dowding.
Przybyli, by walczyć za wolność Anglii i swojej ojczyzny. Przybyli, by walczyć z Niemcami. Członkowie Polskich Sił Powietrznych, którzy przedostali się do Wielkiej Brytanii, by latać ramię w ramię z pilotami Royal Air Force, gdy Fighter Command stanęło w obliczu największego ze wszystkich wyzwań - bitwy o Anglię. Wielu polskich lotników dołączyło do istniejących jednostek RAF-u. Utworzyli również własne dywizjony, lecz tylko cztery z nich odbywały loty bojowe podczas bitwy o Anglię: dywizjony bombowe o numerach 300 i 301 oraz dywizjony myśliwskie o numerach 302 i 303. Dywizjony 302 i 303 weszły do czynnej służby w połowie sierpnia 1940 roku w kulminacyjnym momencie bitwy, gdy brytyjskie siły były już niemal na wyczerpaniu. Gwiazda polskich dywizjonów, zaprawionych w boju z Luftwaffe podczas kampanii wrześniowej oraz wojny we Francji, szybko rozbłysła. W bitwie o Anglię wzięło udział 145 polskich pilotów, największa wówczas grupa obcokrajowców w brytyjskim lotnictwie myśliwskim. Sam Winston Churchill pochwalił dokonania `tych niewielu` - pochodzących z wielu krajów lotników, którzy bronili Wielkiej Brytanii.

Tych niewielu - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Tych niewielu, od Piotr Sikora. Tych niewielu spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Piotr Sikora. Nie będziesz żałował! Tych niewielu i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Tych niewielu Polscy lotnicy w bitwie o Anglię, pochodzi z wydawnictwa REBIS. Autorem książki jest Piotr Sikora. Należy do gatunków: historia, II wojna światowa. Książka Tych niewielu liczy 416 stron. Jej wymiary to 150x225. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  II wojna światowa
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 150x225
Ilość stron: 416
ISBN: 9788380625303
Wprowadzono: 31.08.2020

RECENZJE - książki - Tych niewielu, Polscy lotnicy w bitwie o Anglię - Piotr Sikora

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: