SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Trylogia o angielskich przyimkach Znaczenie w kontekście

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Libretto
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Ilość stron 138
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Niniejsza książka stanowi kompendium praktycznej wiedzy o stosowaniu angielskich przyimków. Obejmuje zarówno te podstawowe, jak i rzadziej spotykane, celowo pomijając te, które są archaiczne lub nieczęsto na co dzień używane. Jest to pierwszy tom cyklu, koncentrujący się na samych przyimkach i przykładach ich zastosowania. W porównaniu z innymi źródłami pozycja ta skupia się wyłącznie na przyimkach w precyzyjnym rozumieniu tego pojęcia (pojedynczych słów czy krótkich fraz stawianych przed rzeczownikiem) i pomija zastosowania danego słowa czy zlepka słów w innych kategoriach gramatycznych (np. jako przysłówek), przez co może się wydawać niekompletna osobom mniej zorientowanym w teorii gramatyki. Te ?braki? wynikają jednak z celowego przyjęcia pewnej perspektywy.
W tomie drugim znajduje się wybór związków frazeologicznych, czyli utartych wyrażeń, których częścią są przyimki.
Trzeci tom jest poświęcony czasownikom frazowym. We wszystkich trzech częściach przykładom angielskim towarzyszą polskie tłumaczenia, w których niejednokrotnie rzucają się w oczy różnice między językiem angielskim a polskim (angielskie przyimki, a w kolejnych tomach ? wyrażenia, a także odpowiadające im znaczeniowo fragmenty polskich tłumaczeń zawsze są zaznaczone w zawierających je zdaniach). To bardzo ważne, gdyż u osoby poznającej język obcy niezbędna jest świadomość, że nie każde wyrażenie czy zdanie tłumaczymy na drugi język dosłownie ?jeden do jednego?, a jedno słowo może mieć kilka różnych odpowiedników znaczeniowych. Dodatkowo w każdym tomie znajduje się zestaw ćwiczeń sprawdzających znajomość materiału wraz z kluczem odpowiedzi.
Jako autorka, od ponad ćwierć wieku nauczycielka języka angielskiego w liceum ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi, wiem, co sprawia największe trudności uczniom, a co te trudności może niwelować. Uczenie się listy słówek na pamięć to niepraktyczny przeżytek. Ważne jest, by poznawać język poprzez przykłady jego używania i samodzielne ?produkowanie języka? w sytuacjach z życia codziennego lub je symulujących. Formuła publikacji ma zapewnić praktyczne odzwierciedlenie wiedzy teoretycznej. Żywię nadzieję, że ta książka i pozostałe części ?Trylogii o angielskich przyimkach? będą pomocnymi przewodnikami zarówno dla osób uczących się języka angielskiego, jak i dla nauczycieli szukających skutecznych metod nauczania tego ważnego aspektu gramatycznego.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Libretto
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 148x210
Ilość stron: 138
ISBN: 9788396833464
Wprowadzono: 30.11.2023

RECENZJE - książki - Trylogia o angielskich przyimkach Znaczenie w kontekście - Anna Kowalczewska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: