SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Trójca wariatów (bajka dla dorosłych)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Ilość stron 358
  • Wysyłamy w 24h
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Ze szpitala psychiatrycznego w gminie Budy ucieka w nocy trzech pomyleńców. Pierwszy uważa się za Boga Ojca, drugi za Syna Bożego, a trzeci za Ducha Świętego. Goniący za nimi komendant miejscowej policji zawiadamia o tym wójta gminy, nazywając ich trójcą wariatów. Nakłania go do pomocy w złapaniu psychicznych, ale ten, po początkowej uległości, zmienia zdanie i zaczyna popierać trójcę wariatów, co ułatwia jej zrobienie użytku ze swojej manii.
Przygody trójcy w gminie Budy oraz w pobliskim Trójmieście, nęcącym ją z powodu podobnej w nazwie troistości, wraz z niespodziewanym, a tajemniczym jej kresem ? to treść tej powieści.

Tekst jest bardzo specyficzny: żartobliwy, ironiczny, prześmiewczy. Napisany w taki sposób, że przedstawione zdarzenia z łatwością obrazują się w myślach. To prawie tak, jakby oglądać film. Postacie oraz ich perypetie są bardzo wyraziste. Autor ukazuje świat niejako w krzywym zwierciadle, wykorzystuje karykaturę, groteskę, wyolbrzymia, przejaskrawia, w ten sposób odsłaniając i krytykując niewygodną prawdę. Niektóre opisane sytuacje mogą wydawać się absurdalne, nieprawdopodobne, a uwikłani w nie bohaterowie dziwaczni i przerysowani, jednak spostrzegawczy Czytelnik bez problemu dostrzeże odniesienia do rzeczywistości, którą zna i której doświadcza na co dzień. Jest to z pewnością jedna z tych powieści, które zapadają w pamięć i skłaniają do refleksji.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura piękna,  Opowiadania,  książki na jesień,  książki na lato
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 0x0
Ilość stron: 358
ISBN: 9788380113015
Wprowadzono: 26.11.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Trójca wariatów (bajka dla dorosłych) - Andrzej Mirecki

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: