SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Oszust (twarda)

Ter Tom 3

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Taurus Media
Data wydania 2023
Oprawa twarda
Liczba stron 64

Opis produktu:

<p>Człowiek pojawia się znikąd, na obcej, pustynnej i niedostępnej planecie. W zapomnianym grobowcu odnajduje go Pip, złodziej cmentarny i `zbieracz` starożytnych artefaktów Człowiek jest nagi i niemy, jedyny jego znak rozpoznawczy to tatuaż z napisem `Mandor` (`Złota ręka`) Prezentujemy trzeci i zarazem osttni tom cyklu. Kontynuacja serii będzie dostępna w cyklu TERRA.</p>
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  Science-fiction,  światy alternatywne,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Taurus Media
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Liczba stron: 64
ISBN: 9788365465764
Wprowadzono: 18.05.2023

RECENZJE - książki - Oszust, Ter Tom 3 - Xavier Dorison

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1116

4-07-2023 10:58

Kim jestem? Pytanie to od samego początku zadaje sobie Mandor. Człowiek znikąd, pozbawiony całkowicie pamięci, który został okrzyknięty prorokiem. Uciekając ze zniszczonej planety z grupą towarzyszy, znalazł on schronienie na pokładzie kosmicznego statku Jupiter. Ta tajemnicza jednostka skrywa wiele swoich sekretów, jednym z nich może być pochodzenie głównego bohatera i cel jego egzystencji.

Dwa poprzednie tomy były dość intrygujące, ale nastawione raczej na spokojniejsze prowadzenie scenariusza. W TER tom 3 ulega to pewnej przemianie i historia jest o wiele bardziej dynamiczna. Przewracając kolejne strony komiksu, nie można być pewnym tego, co wydarzy się dalej. Koniec pierwszego cyklu serii sci-fi to jednak nie tylko akcja i bardziej bezpośrednia przemoc. Nie brakuje tu charakterystycznego dla tytułu suspensu, piętrzących się tajemnic i masy egzystencjalnych pytań.

Przemierzając wnętrze statku, wraz z bohaterami odkrywamy nieco więcej na temat Mandora i walczących ze sobą frakcji. Część z postaci znacząco ewoluuje, pokazując swoje naprawdę ciekawie oblicze. Pewnej przemianie ulegają również zachodzące pomiędzy nimi relacje, które z każdym kolejnym wydarzeniem są coraz silniejsze.

Czy treść ta daje satysfakcjonujące odpowiedzi na nurtujące czytelnika pytania? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, zresztą tak samo, jak cały scenariusz autorstwa Rodolphe. Ostatnia odsłona z jednej strony wyjaśnia bowiem pewne tajemnice, z drugiej na jej miejsce szybko pojawiają się nowe sekrety. Dość otwarta struktura dzieła zachęca do sprawdzenia kolejnej części serii (kiedy ta się pojawi), dla niektórych nie będzie ona jednak należycie satysfakcjonująca.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?