SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Teksty, komunikacja, translacja w perspektywie antropocentrycznej (twarda)

Studia dedykowane Panu Profesorowi Jerzemu Żmudzkiemu

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Oprawa twarda
Liczba stron 278
  • Wysyłamy w 24h - 48h

Opis produktu:

Tytuł tomu nawiązuje do zainteresowań naukowych Pana Profesora Doktora Habilitowanego Jerzego Żmudzkiego, pokazując zakres Jego wiedzy, pasji i działalności badawczej. Bowiem teksty i komunikacja oraz jej szczególny rodzaj, czyli translacja znajdują się w centrum problematyki dociekań i badań tego wybitnego badacza. Zainteresowania te osadzone są w antropocentrycznym paradygmacie współczesnych rozważań naukowych w obszarze lingwistyki, tak więc nigdy nie są oderwane od interpretowania rzeczywistości językowej poprzez pryzmat człowieka: czy to w sferze zagadnień dotyczących modelowania rzeczywistości translacyjnej czy w kręgu problematyki dydaktyki translacji czy lingwistyki tekstu i dyskursu, zagadnień transcendencji w językowej i translacyjnej komunikacji międzyludzkiej czy też językowo-kulturowego obrazowania świata. I tym właśnie zagadnieniom poświęcony jest niniejszy zbiór studiów i rozpraw.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Nauki humanistyczne,  Językoznawstwo
Wydawnictwo: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 176 x 250
Liczba stron: 278
ISBN: 978-83-227-9497-5
Wprowadzono: 25.09.2021

RECENZJE - książki - Teksty, komunikacja, translacja w perspektywie antropocentrycznej, Studia dedykowane Panu Profesorowi Jerzemu Żmudzkiemu - Jarosław Krajka, Jolanta Knieja

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: