Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii - Gabriela Dobińska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii (miękka)

Scenariusze pracy z dziećmi i młodzieżą

książka

Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii, Scenariusze pracy z dziećmi i młodzieżą - opis produktu:

Przemiany społeczno-kulturowe, rozwój technologiczny, konsumpcjonizm oraz przeformułowanie hierarchii wartości może generować zagrożenia dla młodych ludzi. Pedagodzy, nauczyciele i rodzice borykają się z wieloma trudnościami, dylematami oraz wyzwaniami wychowawczymi. Autorki monografii prezentują bardzo cenne, ale niedoceniane dotąd rozwiązanie - relaksacyjne metody oddziaływań pedagogicznych.
Publikacja zawiera konspekty zajęć, które można wykorzystać m.in. w szkołach, przedszkolach, świetlicach, placówkach resocjalizacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych oraz podczas indywidualnej pracy w domu. Autorskie warsztaty dedykowane są dzieciom, młodzieży, a także osobom dorosłym. Mają zróżnicowany charakter: pierwszy typ stanowią ćwiczenia z relaksacji neuromięśniowej fizycznie aktywnej, drugi rodzaj jest ukierunkowany na wypracowanie obrony przed stresorami, pozostałe konspekty dotyczą dystansowania się od stresorów.
Przygotowane propozycje uwzględniają zarówno potrzeby i możliwości adresatów, jak i warunki oraz zasoby instytucji wychowawczych i edukacyjnych. Stanowią gotowy "przepis" do realizacji konkretnych oddziaływań w grupie uczniów/wychowanków, a także w pracy indywidualnej.

Książka Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii Scenariusze pracy z dziećmi i młodzieżą, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Łódzki. Autorami książki są Gabriela Dobińska, Angelika Cieślikowska-Ryczko. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, dydaktyka, inne. Książka Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii liczy 172 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Techniki i metody relaksacyjne w wychowaniu, edukacji i terapii, Scenariusze pracy z dziećmi i młodzieżą

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.