TAJEMNICA PANI MING / Eric-Emmanuel Schmitt 23,84 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

TAJEMNICA PANI MING (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 80
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

TAJEMNICA PANI MING - opis produktu:

`Chiny są nie tyle krajem, ile tajemnicą.`
Schmitt Eric-Emmanuel `Tajemnica Pani Ming`

Ambitny, pełen werwy, obdarzony szczodrze talentem do obcych języków. Na wskroś przesiąknięty zachodnim stylem życia Francuz, pracownik firmy sprowadzającej zabawki z Chin. Z misją zawodową leci do Guangdongu - malowniczego miasta Kraju Kwitnącej Wiśni. Podczas przerwy w spotkaniu biznesowym Grand Hotelu spotyka... serdeczną Panią klozetową. Pani Ming, kobieta z bujną wyobraźnią, skorą do barwnych opowieści, szczególnie gdy tematem jest jej dziesięcioro dzieci, swoją pracę wykonuje z dumą i godnością. Fakt posiadania tak licznego potomstwa wbrew prawu chińskiemu, powoduje wiarę głównego bohatera w mitomanię kobiety. Zdaje mu się być mało wiarygodna, nie zamierza także traktować jej poważnie. Zafascynowany jednak jej umiejętnością opowiadania, darem sypania wręcz mądrości życiowych jak z rękawa, a przy tym postawą pełną powagi i dostojności, bohater staje się częstym gościem Pani Ming. Rozmowy, które odbywają, często zbliżają ich mentalnie by po chwili, gdy oboje w dobrej wierze brną w kłamstwo, schłodzić wzajemne stosunki. Amplituda temperatur doprowadza do wrzenia. Gotujące się temperamenty i palące w język tematy przerywa nagły wypadek frywolnej w słowie babci klozetowej. Mężczyzna, powodowany szacunkiem do kobiety, odwiedza ją w szpitalu. Tam poznaje jej córkę... i prawdę. Poznana wiedza zaś, zmienia życie mężczyzny diametralnie...
Jakie tajemnice skrywają poruszające lecz niewiarygodne opowieści Pani Ming? Jaki mają wpływ na życie głównego bohatera? I czy mogą mieć wpływ również na nas? Na ile zaufamy tajemniczej Pani Ming?
Rozwiązanie zagadki jest zupełnie niespodziewane a obcowanie na kartach książki z tajemniczą panią Ming i jej sekretami przynosi nie lada przyjemność.

Wpisywana w cykl Opowieści o Niewidzialnym, w skład którego wchodzą także Oskar i Pani Róża, Dziecko Noego, Zapasy z życiem oraz Ibrahim i Kwiaty Koranu, a także buddyjska przypowieść o Milarepie, `Tajemnica Pani Ming` to ciepła i pełna refleksji opowieść o rodzinie, o życiu. Pełna złotych myśli, przemawia do serca i do wyobraźni.
Eric-Emmanuel Schmitt jak zwykle zachwyca swoim piórem. Maluje słowem prosto i jednocześnie zawile. Zwyczajność codziennych rozterek ukazuje w płaszczyźnie wielowarstwowej ujmując w karby psychologiczne uwarunkowania człowieka. To nie spostrzeżenia i obserwacje z życia codziennego, ziemskiego bierze pod lupę, lecz ludzką duszę. Pod płaszczykiem błahej historii, Schmitt przekazuje o wiele więcej: stawia pytania o znaczenie prawdy i kłamstwa, o ich przyczynę, przywiązywanie wagi do pozorów, alegorycznie przedstawia losy kobiety, które skrywają coś znacznie więcej... To opowieść o niewidzialnym, niedostrzegalnym i skrywanym głęboko.

`Rodzimy się braćmi, lecz pod wpływem wychowania stajemy się różni.`
Eric-Emmanuel Schmitt - Tajemnica Pani Ming


Opinie:

`Schmitt udowodnił, iż jest świetnym pisarzem. Na świecie ma miliony fanów, jego książki zostały przetłumaczone na 40 języków, a sztuki teatralne wystawiane są w teatrach w 50 krajach świata. Nikt tak jak on nie pisze o uczuciach, ludziach, tęsknotach, prostych, acz skomplikowanych sprawach, po prostu o życiu. Gorąco zachęcam do lektury. Książkę i z racji objętości i sposobu w jaki pisze autor, pochłania się w kilkadziesiąt minut przy filiżance dobrej kawy lub herbaty. Polecam.`

`Jej lektura nie zajęła mi nawet popołudnia, ale pozostawiła w głowie piękne wspomnienie i wiele refleksji.`


Eric-Emmanuel Schmitt - jest jednym z najbardziej poczytnych francuskich pisarzy. Jego książki zostały przetłumaczone na 40 języków, a sztuki teatralne wystawiane są w teatrach w 50 krajach świata. Choć jego twórczość bije kolejne rekordy popularności, on sam wciąż pozostaje dość tajemniczą postacią. Urodził się 28 marca 1960 roku w Sainte-Foy-L`s-Lyon, małym miasteczku u podnóża francuskich Alp. Jako kierunek studiów wybrał filozofię. Po studiach zrobił doktorat i wykładał filozofię na Université de Savoie. Ostatecznie zwrócił się jednak ku literaturze, filozofię traktując raczej jako źródło inspiracji. W jego wizji świata jest mniej więcej tyle miejsca dla rozumu, co dla ducha. W twórczości Schmitta często powracają najważniejsze tematy egzystencjalne: sens istnienia, miłość, tęsknota, pragnienie. Schmitt stara się mówić również o trudnych przeżyciach, które są - lub kiedyś się staną - udziałem każdego człowieka. Pisze o tym, co trudne, ale jednocześnie dzieli się z czytelnikami swą pogodą ducha i daje nadzieję. Być może jest to jedna z tajemnic jego wielkiej popularności...

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Copyright by gandalf.com.pl
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -25%
Podróż ludzi Księgi, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
28,43 zł 37.91
 • -35%
Horyzont

Jakub Małecki

miękka
26,00 zł 39.99
 • -41%
Róża wiatrów

Agnieszka Krawczyk

miękka
23,49 zł 39.81
 • -34%
Nieczyste więzy

K.N. Haner

miękka
26,33 zł 39.90
 • -42%
Marzycielka

Katarzyna Michalak

miękka
23,07 zł 39.77
 • -30%
Zjazd absolwentów

Guillaume Musso

miękka
27,16 zł 38.81

Eric-Emmanuel Schmitt - przeczytaj też

 • -35%
Félix i niewidzialne źródło

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
24,03 zł 36.98
Zapowiedź - 13.11.2019
Noc ognia

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
26,84 zł
 • -30%
Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

15,99 zł 22.85
 • -35%
Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

miękka
12,90 zł 19.85
Oskar i Pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

twarda
29,83 zł
 • -14%
Zemsta i przebaczenie

Eric-Emmanuel Schmitt

miękka
34,23 zł 39.81

Zobacz również

 • -30%
Zimowy ogród

Kristin Hannah

miękka
27,87 zł 39.81
 • -36%
Kolejne 365 dni

Blanka Lipińska

miękka
25,48 zł 39.82
 • -15%
Kolory pawich piór

Jojo Moyes

miękka
33,81 zł 39.77
 • -42%
Kołysanka z Auschwitz

Mario Escobar

twarda
23,01 zł 39.66
 • -35%
Jeszcze się kiedyś spotkamy

Magdalena Witkiewicz

miękka
25,89 zł 39.84
 • -35%
Serotonina

Michel Houellebecq

miękka
29,24 zł 44.99
 • RRecenzje
 • Książka
 • TAJEMNICA PANI MING
4.5/5 ( 8 ocen )
  5
  6
  4
  1
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Kamila

 • 3-11-2014
 • 11:58

Mam niedosyt po przeczytaniu "Tajemnicy pani Ming" - dawno nie trafiłam na tak subtelne, a jednocześnie tak dosadne emocjonalnie dialogi - tylko czemu ta historia jest tak krótka? Opowieść pokazuje nie tyle zderzenie kultur, co zderzenie dwóch mentalności: francuskiego biznesmena i chińskiej matki - ciężko pracującej, by zapewnić dobre warunki rodzinie. Ta książka pokazuje, co w życiu jest najważniejsze.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Magdalena Borkowska

 • 9-11-2014
 • 22:18

Zdecydowanie wolę Schmitta w mniejszym wydaniu. Często mam wrażenie, że Schmitt "większy" gubi zdolność panowania nad słowami. Jego miniatury są więc tymi, po które sięgam najchętniej. "Tajemnica pani Ming" nie jest odkrywcza. Schmitt dotyka zwykłych, banalnych, ale przez to uniwersalnych spraw. Bohater opowieści, mimo zawodowych sukcesów, nadal ucieka przed życiem. Jak sam mówi - każda kolejna podróż w interesach - jest odcięciem się od przeszłości i pozwala zacząć od nowa. To w egzotycznych Chinach, w miejscu, w którym absolutnie by się nie spodziewał, znajduje swojego nauczyciela, mistrza, mentora. Znajduje, chociaż wcale nie szukał. Poznana przypadkiem pani Ming uświadamia mężczyźnie, gdzie szukać istoty życia. Pani Ming sypie życiowymi mądrościami niczym z rękawa, a historia jej wielodzietnej rodziny - prawdziwa bądź zmyślona - pozwala przemycić najprostsze, a więc najtrudniejsze do odnalezienia, prawidła dotyczące naszego bytu i nas samych. "Tajemnica pani Ming" nie zaskoczy, nie przyniesie niczego oryginalnego. Pozwala jednak spojrzeć na nowo na sprawy - wydawałoby się - całkiem oczywiste, które zbyt często tracimy z oczu. To opowieść przede wszystkim ciepła, optymistyczna, mimo wplecionych w nią elementów z bolesnej historii Chin, która uczy, a może tylko przypomina, że nic nie jest tak trudne, jak się wydaje, a już z pewnością nie życie, które zawsze można uczynić bardziej możliwym do przeżycia.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ewa

 • 16-10-2014
 • 17:01

Zwyczajność tutaj jest niezwyczajna. A może to my zapomnieliśmy o pokładzie magii drzemiącej w prostych chwilach? Co jest ważne, a co ulotne? Jakie znaczenie mają emocje, rodzina, bliskość i wszystko to, czego nie da się dotknąć? Taka chyba jest ta książka. Schmitt ubiera swoje mądrości o zyciu w abstrakcyjną historię o relacji między młodym biznesmanem, a starszą panią, która sprząta ubikacje. Kto tak naprawdę posiada więcej życiowej wiedzy? Gdzie zaciera się granica prawdy i kłamstwa? A czym jest kłamstwo w dobrej wierze? Wszystko tutaj jest magiczne. Absolutnie abstrakcyjne i ciężkie do uchwycenia. Ale właśnie dlatego jest jednocześnie tak proste i chwyta za serce. Bo to książka pełna ciepła i optymizmu. Taka, która tłumaczy życie i przeciera oczy. Taka, którą trzeba koniecznie przeczytać.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Gunia

 • 31-03-2014
 • 12:44

Ciężko o lepszą książkę. Jest doskonale skonstruowana, napisana i wydana. Ta krótka historyjka niesie ze sobą treść i mądrość, którą dałoby się rozłożyć na kilka porządnych rozpraw filozoficznych. Tymczasem złote myśli padają z ust pani Ming, kobiety pracującej w hotelowej toalecie. Między nią a młodym biznesmenem z Francji rozpoczyna się subtelna gra kłamstw i półprawd, które jednak niosą dla czytelnika prawdy, opowiadające o tym co na prawdę jest ważne w życiu. To również studium rodzica, jako osoby często skonfliktowanej między zachwytem nad własnym dzieckiem i świadomością jego wad. Pani Ming prawdopodobnie kłamie, jednak kłamstwa te nie muszą być złe, kryją się za nimi pewne prawdy i właśnie dlatego jej młody rozmówca postanawia poświęcić czas na wysłuchanie ich. Książka jest dokonała pod każdym względem. Lapidarność stylu nie obniża jej wartości, wręcz przeciwnie w doskonały warsztat Schmitta pozwala mu na pisaniu bardzo ważnych treści w nie wielu słowach.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Gadula

 • 17-02-2014
 • 12:28

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Znak za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Tak się składa, że o kolejnej książce autorstwa E.E. Schmitta mam przyjemność napisać kilka słów w dniu jej premiery. Teksty tego autora są zazwyczaj bardzo metaforyczne, również tym razem nie odbiegł on od takiej właśnie konwencji...

"Tajemnica pani Ming" to krótkie acz treściwe opowiadanie, w którym stykają się losy w/w Pani Ming, która pracuje jako babcia klozetowa w chińskim Grand Hotelu oraz francuskiego biznesmena...

Tytułowa pani Ming jest uosobieniem pozytywnego nastawienia do ludzi i świata, a także matczynej miłości... Snuje ona przed Francuzem opowieść o dziesięciorgu swoich dzieciach (podczas gdy chińskie prawo zezwalało na posiadanie tylko jednego potomka)...

W opowieści tej nie brak rodzicielskiego zachwytu nad latoroślami lecz także otwartości w mówieniu o ich wybrykach, niedociągnięciach i wadach, które przecież każdy z nas posiada...

Historia ta opowiada o tym, co naprawdę jest w życiu ważne, a także uświadamia, że subiektywna prawda nie zawsze jest zła i pomimo niejednokrotnie swoich bardzo krętych i zagmatwanych ścieżek może wyzwolić się z niej coś pozytywnego...

Jeśli więc macie ochotę na nietuzinkową i dającą do myślenia lekturę zapraszam Was do rozwikłania "Tajemnicy pani Ming"...

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

GT.

 • 14-02-2014
 • 19:21

Przyzwyczaiłam się już do Schmitta, bo dużo go czytam. Mam wrażenie, że pomimo prostoty, z jaką pisze, jest bardzo mądrym człowiekiem i zwraca uwagę na rzeczy, na które wielu z nas uwagi nie zwróciłoby nigdy. Zaczyna się intrygująco, bowiem francuski biznesmen codziennie korzysta z chińskiej toalety obsługiwanej przez Chinkę, panią Ming. Kiedy ta ożywia się za każdym razem, opowiadając o swoich dzieciach, przestaje jej ufać, bo z pewnych źródeł wie przecież, że żadna obywatelka największego kraju na świecie nie mogłaby wychowywać dziesięciorga dzieci. Postanawia odkryć jej tajemnicę. Schmitt po raz kolejny nie zawodzi. Każe nam pamiętać o tym, co w życiu ważne, uśmiechać się dużo i nie poddawać się w usiłowaniu zrozumienia świata.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Magdulka

 • 14-02-2014
 • 14:34

Eric-Emmanuel Schmitt jest jednym z autorów, na którego książki czekam z wielkim utęsknieniem. Poruszana tematyka, sposób przekazu najważniejszych wartości oraz obecne w jego książkach elementy zaskoczenia nie pozwalają przejść obojętnie obok pojawiających się co jakiś czas publikacji. W utworach Schmitta swoje pięć minut mieli już pani Róża oraz pan Ibrahim. Tym razem przyszła kolej na Panią Ming. Jaką lekcję otrzymamy od tej sympatycznej chińskiej kobiety? Najnowsza książka francuskiego autora jest niedużych rozmiarów opowiadaniem. Trzeba jednak przyznać, że gustownie wydanym. Twarda oprawa i klimatyczna okładka to jej niezaprzeczalne atuty.

Narratorem opowiadania jest młody biznesmen, przedstawiciel francuskiej firmy, negocjujący warunki współpracy z chińskimi producentami. Bezproblemowo porozumiewa się w kilku obcych językach, w tym w chińskich i kilku jego dialektach, a jego zwyczajem jest podnoszenie napięcia w trakcie negocjacji poprzez opuszczanie sali obrad. To właśnie w trakcie jednej z takich przerw spotyka kobietę, która z czasem zmieni jego życie. Tytułowa pani Ming pracuje na niechlubnym, w naszym odczuciu, stanowisku babci klozetowej w jednym z chińskich hoteli. Jednak już w pierwszym kontakcie okazuje się być osobą z bogatym bagażem doświadczeń, obdarzoną wielką życiową mądrością.

"Rodzimy się braćmi, lecz pod wpływem wychowania stajemy się różni".

Te słowa powitania padają z ust pani Ming w kierunku francuskiego biznesmena odwiedzającego hotelową toaletę. Przyznacie, że to dość nietypowe przywitanie biorąc pod uwagę okoliczności spotkania. Krótka, niezręczna rozmowa staje się początkiem niezwykłej relacji łączącej młodego Europejczyka z panią Ming, która podtrzymywana będzie w czasie kolejnych podróży do Chin. Kto w większym stopniu skorzysta z tej lekcji? Przekonajcie się sami.

?Prawda to tylko kłamstwo, które podoba nam się najbardziej?.

?Tajemnica pani Ming? to kolejny utwór utrzymany w charakterystycznym dla Schmitta stylu. Autor nie podaje czytelnikowi gotowych rozwiązań, jedynie naprowadza czytelnika na właściwy tor myślenia, który prowadzi do rozwiązania przedstawionej zagadki. Niemal do samego końca nie wiadomo jakie będzie finał historii oraz jaką naukę powinniśmy z niej wynieść. Kto czytał i zna wcześniejsze utwory Schmitta, wie co mam na myśli.

Pisarz wplata w tekst swoje spostrzeżenia na temat polityki Chin, która obowiązującymi przepisami krzywdzi społeczeństwo. Wprowadzona przez rząd ?polityka jednego dziecka? przyczyniła się do wychowywania całej rzeszy skupionych na sobie, jedynaków, nazwanych przez autora dobitnie ?cesarzami?. Pomyśleliście kiedyś o tym w ten sposób?

"W Chinach ograniczono rolę rodziców do wychowania tylko jednego dziecka, ale to nie wychodzi na dobre ani rodzicom, ani dzieciom. Mamy teraz miliony poirytowanych, zaniepokojonych, histerycznych rodziców drepczących za synem, któremu wydaje się, że jest cesarzem. Nasz kraj stał się wylęgarnią egoistów niańczonych przez neurotyków".

Wyobrażacie sobie mieć z góry nakazane, że możecie mieć tylko jedno dziecko, ewentualnie dwójkę jeśli pierwsze urodziło się kaleką lub dziewczynką (dotyczy obszarów wiejskich). Wiem, grozi nam przeludnienie, ale jak muszą się czuć te biedne, chińskie kobiety? Przy okazji warto co nieco poczytać na temat konsekwencji wprowadzenia tego budzącego kontrowersje przepisu.

?Tajemnica pani Ming? to ciepła, refleksyjna opowieść o rodzinie i drzemiącej w niej sile, pełna życiowych prawd i złotych myśli zaczerpniętych z kultury Dalekiego Wschodu. Fanom i miłośnikom twórczości Schmitta nie muszę polecać. Wiem, że prędzej czy później po nią sięgniecie. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z tym utalentowanym francuskim pisarzem niniejsza książka może stać się udanym początkiem emocjonującej przygody z jego twórczością.

"(?) jeśli spotkasz człowieka pełnego zalet, staraj się do niego upodobnić. Jeśli spotkasz człowieka miernego, staraj się odnaleźć jego wady w sobie".

Cytaty pochodzą z książki.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Anna

 • 12-02-2014
 • 21:06

Schmitta pokochałam po lekturze książki "Oskar i pani Róża". Bardzo byłam ciekawa jego najnowszego dzieła. Kiedy wzięłam do rąk "Tajemnicę pani Ming" uderzyło mnie, że książka jest mała i cieniutka, a jednak przepięknie wydana. Jej lektura nie zajęła mi nawet popołudnia, ale pozostawiła w głowie piękne wspomnienie i wiele refleksji. ..."Rodzimy się braćmi, lecz pod wpływem wychowania stajemy się różni." .... /str.5/ To była pierwsza sentencja, jaką usłyszał pewien Francuz od pani Ming, podczas przerwy w spotkaniu biznesowym. Do spotkania doszło... w toalecie, gdzie skierował swe kroki, a pani Ming była tam szefową, czyli babcią klozetową. Jednak jej dostojeństwo i pełna godności postawa zafascynowały mężczyznę. Odtąd często udawał się do niej na pogawędki. Kobieta sypała złotymi myślami jak z rękawa. Kiedy zaczęła opowiadać o swoich dzieciach, a miała ich dziesięcioro, mężczyzna był pewien, że go okłamuje. Jednak nie wytknął jej tego, tylko z ciekawością wysłuchiwał opowieści o kolejnych dzieciach. Było to dziwne i szokujące, bo w Chinach można mieć tylko jedno dziecko, a za każde kolejne grożą srogie kary. Kiedy podczas bytności w toalecie, wypadło mu z portfela zdjęcie siostrzeńców, udawał ich ojca i nie wyprowadzał pani Ming z błędu. I tak oboje brnęli w klamstwo. Ona jednak wytknęła mu nieprawdę i ich stosunki na chwilę się ochłodziły, ale mężczyźnie brakowało rozmów z tą niezwykłą kobietą. Pewnego dnia pani Ming nie pojawiła się w pracy, okazało się, że miała wypadek. Mężczyzna odwiedził ją w szpitalu, gdzie poznał jej córkę ... i prawdę. Prawda okazała się zaskakująca, a spotkanie pani Ming odmieniło życie mężczyzny już na zawsze. ..." Od prawdy zawsze wolałam niepewność." ..../str.75/ "Tajemnica pani Ming" to ciepła i pełna refleksji opowieść o rodzinie, o życiu. Doskonale napisana, pełna złotych myśli, prawd życiowych, a ponadto ciekawa i zaskakująca. Przemawia do serca, do duszy, ale i do wyobraźni. Na ile pani Ming wierzyła w swoją opowieść? Sami musicie ocenić. Na pewno wywarła wpływ na życie innych, pozytywny wpływ. Eric-Emmanuel Schmitt jak zwykle zachwyca swoim piórem, jego opowieść jest tak prosta, a jednocześnie tak skomplikowana. Taka zwyczajna, a jednak niezwykła.... http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/02/tajemnica-pani-ming-eric-emmanuel.html

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Przed kościołem w Valleby prowadzone są prace wykopaliskowe. Archeolodzy muszą zbadać teren przed położeniem nowych rur. Niektórzy mieszkańcy miasteczka są przeciwni wykopaliskom, a inni nadmiernie się nimi interesują. W nocy ktoś nielegalnie odwiedza wykop, zostawiając liczne ślady. Kto i w jakim...

 • 31.92 zł
  19.79 zł

  Florian ma tajemnicę. Jest nią Ewa, pięcioletnia Żydówka, którą jego rodzina ukrywa w swoim domu. Trwa druga wojna światowa. To ciężki, przerażający czas. Chłopiec chciałby spotkać się z przyjaciółmi, lecz od przybycia dziewczynki nie może się z nimi widywać. Trudno mu pogodzić się z rozłąką z...

 • Woodwalkers to seria książek fantasy skierowana do młodzieży, stworzona przez niemiecką powieściopisarkę Katję Brandis. Głównymi bohaterami cyklu są tajemnicze młode istoty - przemieńcy, którzy opuszczają swój świat, by zadomowić się wśród ludzi... Tajemnica Holly - Carag ma za sobą pierwsze...

 • Rodzina Auerbachów przeprowadza się do wielkiego domu, znajdującego się obok nowo powstającego osiedla. Na tle urokliwego jeziora, w sąsiedztwie ruin historycznego zamku, rozgrywają się skomplikowane losy bohaterów: miłość miesza się z nienawiścią, podziw z zazdrością, zdrada z wiernością...

 • 31.28 zł

  Zakazana miłość, zagubione dziecko i druzgocąca zdrada, sięgająca czasów drugiej wojny światowej. Poruszająca historia o rodzinie, na której cieniem położyły się tajemnice z przeszłości. Główny bohater, Philippe, dorasta w powojennym Paryżu jako jedyne, chorowite i słabe dziecko wysportowanych i...

 • 26.19 zł
  25.40 zł

  Siedemnastoletnia Iris, która od wczesnego dzieciństwa przeczuwa, że w jej związku z matką tkwi jakaś mroczna tajemnica, odkrywa, że jest klonem. Wstrząśnięta, bezradna, rozdarta między miłością i nienawiścią, wyrusza na poszukiwanie swojej tożsamości. Czy klon, kopia, ma szanse na autentyczne,...