SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Szóstka wron (twarda)

Tom 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Mag
Data wydania 2022
Oprawa twarda
Ilość stron 496
 • Wysyłamy w 24h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków.
Jeden niewykonalny skok.
Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie - wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne:
- włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej twierdzy)
- uwolnić zakładnika (a ten może rozpętać magiczne piekło, które pochłonie cały świat)
- przeżyć dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać)
Kaz potrzebuje ludzi wystarczająco zdesperowanych, żeby wraz z nim podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, żeby ją wypełnili. Wie, gdzie ich szukać. Szóstka najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście razem mogą być nie do zatrzymania. O ile wcześniej nie pozabijają się nawzajem.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Mag
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 140x220
Ilość stron: 496
ISBN: 9788367353267
Wprowadzono: 17.12.2022

RECENZJE - książki - Szóstka wron, Tom 1 - Leigh Bardugo

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 2 oceny )
 • 5
  0
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

instytutksiazek

ilość recenzji:71

26-12-2022 18:38

Napad, którego wykonanie graniczy z cudem oraz szóstka dostatecznie zdesperowanych i niebezpiecznych wyrzutków. Czy ma prawo się to udać?

Kaz Brekker jest członkiem gangu i przywódcą Wron. Dostaje bardzo opłacalną propozycję - ma włamać się do nieosiągalnej wojskowej twierdzy, zwanej Lodowym Pałacem i uwolnić z niej nieprzewidywalnego więźnia. W zmian otrzyma mnóstwo pieniędzy. Zadanie wydaje się być niemożliwe, ale czy na pewno dla kogoś takiego jak Kaz? W dodatku z pomocą pięciu równie groźnych i utalentowanych wspólników?

?Wstyd ma większą wartość niż jakikolwiek pieniądz.?

?Sześcioro ludzi - i tysiące możliwości, żeby ten poroniony plan się posypał.?

4,5 /5 ??

Mroczna, fantastyczna i pełna emocji. Członkowie gangów, którzy każdego dnia walczą o przetrwanie w obskurnej Baryłce. Najniebezpieczniejsi w całym Ketterdamie. Zdesperowani robią wszystko by zarobić parę kruge. To prawdziwi złodzieje i łotrzy. Szumowiny i kanciarze. Taka właśnie jest ?Szóstka wron?.

Książki Leigh Bardugo zdecydowanie się wyróżniają poprzez inspirację rosyjską kulturą oraz używane przez autorkę rosyjskie nazwy i imiona. Na początku miałam mętlik w głowie kto jest kim i wątpliwości jak czytać dane nazwy. Ogólnie bardzo się gubiłam. Jednak kiedy już wdrążyłam się w lekturę i zorientowałam się w przedstawionym świecie to muszę przyznać, że warto było. Klimat jaki dzięki temu słownictwu uzyskuje Bardugo jest niepowtarzalny i piękny. Uniwersum Grisza jest wyjątkowe i zasługuje na uznanie. Zwłaszcza, że sama autorka nie pochodzi, ani nie mieszka w Rosji.

Akcja ?Szóstki wron? dzieje się we świecie Grisza, w mieście o nazwie Ketterdam, które inspirowane jest Amsterdamem. Jest to chronologiczne druga seria z tego uniwersum. Rozgrywa się ona po wydarzeniach z trylogii Grisza. Znajomość fabuły poprzedniego cyklu nie jest potrzeba, by przeczytać ?Szóstkę wron?. Jednak jeśli macie w swoich planach oba cykle to polecam, by trzymać się ich kolejności. ?Szóstka wron? jest pierwszym tomem dylogii, na którą składa się również ?Królestwo Kanciarzy?.

Książka podzielona jest na sześć części, tyle ilu wyrzutków bierze udział w zadaniu. Jednak wbrew logicznemu spostrzeżeniu, że każda z nich zapewne poświęcona jest konkretnemu wspólnikowi, określa ona poszczególny etap ich działania. Z kolei rozdziały napisane są właśnie z perspektywy członków włamania. Pozwalają bliżej poznać ich przeszłość oraz prawdziwe myśli i zamiary.

Podobały mi się nawiązania do trylogii Grisza. Były ciekawym i miłym dodatkiem dla osób, które najpierw sięgnęły po tę serię. Nie były jednak na tyle znaczące by mogły zdradzić komuś zakończenie lub zbyt wiele szczegółów układu zdarzeń.

Muszę też dodać, że książka jest przepięknie wydana. Dopracowano w niej każdy szczegół, od mapek, dzięki którym łatwiej śledzić akcję poprzez klimatyczne czarne ranty stron, aż po drobne rysunki na początku każdego rozdziału i jako podziałki akcji.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?