SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

System zadłużania

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Książka i prasa
Oprawa miękka
Ilość stron 152
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Historia długów państwowych i ich nieuznawania
Czy państwo po rewolucji ma obowiązek spłaty swojego długu? Czy i kiedy społeczeństwa są zobowiązane do spłaty `odrażających długów` zaciągniętych przeciw nim przez dyktatury i despotie? W jakich okolicznościach prawnych nowe reżimy mogą odmówić ich spłaty i na jakiej podstawie? Te pytania stanowią oś najnowszej książki belgijskiego ekonomisty Erica Toussainta System zadłużania, analizującej historyczne przypadki odmowy spłaty długów przez USA, państwa Ameryki Łacińskiej, Rosję radziecką i inne w XIX i XX w. Bardzo pouczające kompendium ekonomii politycznej w kwestii długu i jego roli w kształtowaniu się struktur nowych państw.

Eric Toussaint - belgijski historyk i ekonomista. Rzecznik Komitetu na rzecz anulowania bezprawnych długów (CADTM) i doradca wielu rządów (ostatnio Ekwadoru i Grecji). W Polsce nakładem Instytutu Wydawniczego Książka i Prasa ukazała się jego książka (wraz z Damienem Milletem) Kryzys zadłużenia i jak z niego wyjść. Audyt, anulowanie, alternatywa polityczna (Warszawa 2012).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki społeczne,  ekonomia i biznes
Wydawnictwo: Książka i prasa
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 0x0
Ilość stron: 152
ISBN: 9788366615809
Wprowadzono: 03.01.2021

RECENZJE - książki - System zadłużania - Eric Toussaint

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: