SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Spojrzenia nie tylko na wschód (twarda)

Od Dolnego Śląska po Syberię XX wiek w historii historiografii i naukach politycznych

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Adam Marszałek
Oprawa twarda
Ilość stron 431
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Księga dedykowana Profesorowi Stanisławowi Ciesielskiemu w 65.rocznicę urodzin.

Nie sposób sobie wyobrazić badań wschodnich, studiów o historii Związku Radzieckiego i stalinizmu,myśli politycznej polskiej lewicy, dziejów tzw. Polski Ludowej bez osoby profesora Stanisława Ciesielskiego. Jego, już ponad 40-letnia, aktywność naukowa zaznaczyła się w dobitny sposób na dorobku polskiej historiografii. Bogata i zróżnicowana twórczość profesora Stanisława Ciesielskiego w niemałej mierze określa miejsce i rangę wrocławskiego ośrodka historycznego w Polsce oraz poza jej granicami.

Bardzo trudno o ile to możliwe, jest też gronu Jego najbliższych współpracowników wyobrazić sobie lepszego, bardziej kompetentnego, wyrozumiałego a zarazem krytycznego przewodnika i współuczestnika niełatwej, ale zawsze fascynującej i dającej w efekcie wiele satysfakcji przygody w eksploracji przeszłości.

Jego aktywność naukowa nierozerwalnie związana była z odpowiedzialnością, jaką odczuwał i jakiej dawał wyraz, za losy wrocławskiego środowiska historycznego. Naznaczone głęboką troską, celne, uargumentowane, zmuszające do refleksji wypowiedzi w trakcie posiedzeń różnych gremiów uniwersyteckich oraz pozauczelnianych cechowały i cechuje wzgląd i dbałość o zachowanie odpowiedniego poziomu naukowego, ale także o godność i szacunek dla republiki uczonych.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  Historia Polski,  Polski XX wieku
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 0x0
Ilość stron: 431
ISBN: 9788381801799
Wprowadzono: 05.02.2020

Aleksander Srebrakowski, Małgorzata Ruchniewicz, Grzegorz Hryciuk - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Spojrzenia nie tylko na wschód, Od Dolnego Śląska po Syberię XX wiek w historii historiografii i naukach politycznych - Aleksander Srebrakowski, Małgorzata Ruchniewicz, Grzegorz Hryciuk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: