Słownik języka polskiego PWN - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Słownik języka polskiego PWN

Nauka i zabawa. (Pendrive)

książka

 • Wydawnictwo PWN
 • Oprawa plastikowa
 • Ilość stron 1
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Słownik języka polskiego PWN, Nauka i zabawa. (Pendrive) - opis produktu:

Nowoczesny multimedialny Słownik języka polskiego. Nauka i zabawa stanie się ulubionym narzędziem wspomagającym naukę prawidłowej pisowni dla dzieci i młodzieży! Zawiera 40 tys. haseł, 90 tys. znaczeń, 150 tys. przykładów, a także liczne związki frazeologiczne i przysłowia. Ponadto uwzględnia informacje o prawidłowej odmianie i właściwym użyciu słów w zdaniach oraz bogate materiały dodatkowe, takie jak: zasady pisowni i interpunkcji oraz wzory pism, a także atrakcyjne gry i zabawy doskonalące kompetencje językowe. Wszystko to zostało zaprezentowane w przyjaznej dla młodego użytkownika formie. Pendrive ze słownikiem w serii Nauka i zabawa będzie idealnym pomysłem na mądry i wartościowy prezent.

ZAWARTOŚĆ:
Opracowany do postaci multimedialnego programu Słownik języka polskiego. Nauka i zabawa to nowy typ słownika łączący najlepsze tradycje leksykografii polskiej z osiągnięciami współczesnego językoznawstwa: niezwykle przystępny, a jednocześnie bogaty w informacje. Charakteryzują go wyjątkowo przyjazne, proste definicje i liczne autentyczne przykłady, orientujące czytelnika w niuansach użycia słów. Słownik oparty został na komputerowym archiwum tekstów - Korpusie Języka Polskiego PWN, dzięki czemu zyskuje na wiarygodności.
Wszystko to w jednym funkcjonalnym programie umieszczonym na nośniku 8GB z dodatkowym miejscem na własne pliki.

Multimedialny program, a w nim:
- 40 tys. haseł (90 tys. znaczeń wyrazów z definicjami)
- ok. 30 tys. synonimów i antonimów opatrzonych hiperlinkami
- 7 tys. frazeologizmów z objaśnieniami
- definicje pisane językiem prostym, nieencyklopedycznym, zrozumiałym dla dzieci (a także obcokrajowców uczących się polskiego)
- szczegółowe informacje gramatyczne, fleksyjne i składniowe, dodatkowo - wszystkie skróty mają swoje wyjaśnienia "w dymkach"
- prosty i efektywny mechanizm wyszukiwania
- gry i zabawy: ćwiczenie zasad ortografii, rozsypanki z liter, układanki
- bogate materiały dodatkowe: zasady pisowni i interpunkcji, pisma użytkowe - list motywacyjny, podanie, życiorys, petycja, minifelietony językowe prof. Bralczyka

FUNKCJONALNOŚĆ:
- wygodny interfejs z wieloma narzędziowymi udogodnieniami dla użytkowników
- przejrzysta wizualizacja haseł, możliwość opcjonalnego zwijania bądź rozwijania przykładów użycia i idiomów
- szybka aktywacja pola wyszukiwania
- możliwość tworzenia ulubionych haseł i gromadzenia ich w wielu zbiorach tematycznych
- możliwość tworzenia haseł własnych i notatek do istniejących haseł słownika
- zaawansowane mechanizmy wyszukiwania w słowniku, m.in. autolink - po dwukrotnym kliknięciu na dowolnym słowie w treści słownika program automatycznie dokona wyszukania tego słowa w słowniku
- współpraca z innymi programami - możliwość szybkiego wyszukiwania słów w słowniku podczas pracy z tekstem w zewnętrznym programie (np. Word/Outlook/przeglądarki internetowe/etc.), bez konieczności wpisywania słów w słowniku, dzięki wykorzystaniu opcji "pokaż hasło w dymku" i "reaguj na zawartość schowka" lub "przywołanie programu przez podwójne kliknięcie"
- możliwa instalacja na dysku oraz korzystanie wprost z pendrive`a - słownik można uruchamiać nie tylko wprost z pendrive`a, bez konieczności instalacji na dowolnym komputerze, ale również można go zainstalować na twardym dysku jednego komputera (np. w domu) i uruchamiać bez potrzeby wkładania pendrive`a
- możliwość wydruku listy ulubionych haseł

WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
- komputer PC
- Windows 7, 8 i 10
- procesor 1GHz; RAM 1 GB
- karta graficzna, 1024x720, 65 000 kolorów
- maksymalna rozdzielczość: 1920x1080
- karta dźwiękowa
- port USB

UWAGA! Program nie działa na systemie Windows XP i Vista.

Książka Słownik języka polskiego PWN Nauka i zabawa. (Pendrive), pochodzi z wydawnictwa PWN. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: słowniki, słownik języka polskiego. Książka Słownik języka polskiego PWN liczy 1 stron. Jej wymiary to 105x75.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Słownik języka polskiego PWN, Nauka i zabawa. (Pendrive)

4.6/5 ( 14 ocen )
 • 5
  11
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.