Słowniki języka polskiego |Księgarnia Internetowa Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Słownik języka polskiego

Kim jest macher? Czym różni się racjonalista od racjonalizatora? Masz wątpliwości? A może po prostu chcesz zwiększyć świadomość językową i poszerzyć zasób słownictwa? I w pierwszym, i w drugim przypadku pomogą Ci słowniki języka polskiego, które znajdziesz w tej kategorii. Dzięki nim zrozumiesz nawet najtrudniejsze słowa i poprawisz swoją elokwencję. Skorzystaj również, gdy piszesz np. pracę naukową czy inny ważny dokument i chcesz mieć pewność, że zachowałeś stuprocentową poprawność. Co słownik w wersji papierowej, to słownik w wersji papierowej!

Słownik języka – historia

W słownikach języka polskiego znajdziesz opisowe wyjaśnienia wyrazów, dzięki czemu poszerzysz swoją wiedzę o ich znaczeniu, a także wzbogacisz zasób słownictwa. Wszystkie słowa ułożone są w porządku alfabetycznym. Niektóre tego rodzaju publikacje wzbogacone są także o informacje dotyczące fleksji, etymologii oraz ortografii. Pierwszy słownik języka polskiego ukazał się na początku XIX wieku i liczył ok. 60 tys. haseł. Jego autorem był Samuel Bogumił Linde. Kolejną znaną publikacją był słownik języka z 1861 roku, stworzony przez literatów i uczonych z Wilna. Znaleźć można w nim już 110 tysięcy słów. Już w 1900 roku, tym razem uczeni z Warszawy, postanowili wydać kolejną edycję słownika SJP, o imponującej liczbie 270 tys. haseł.

Współczesne słowniki SJP

Po II wojnie światowej, w roku 1950, grupa ekspertów pod kierunkiem Witolda Doroszewskiego podjęła się stworzenia współczesnej wersji. Nowy słownik języka miał obejmować słownictwo od II poł. XVIII wieku. W efekcie w publikacji znalazło się ponad 125 tys. haseł, opatrzonych przykładami ich zastosowania. Najbardziej obszernym, współczesnym słownikiem SJP jest Praktyczny słownik współczesnej polszczyzny. Wydany pod redakcją Haliny Zgółkowej, liczy aż 50 tomów! Znaną i cenioną publikację stanowi też Słownik języka polskiego PWN, regularnie wznawiany i uzupełniany o najnowsze wyrazy, takie jak blog, ściema czy speckomisja.

Słownik języka polskiego dla dzieci

Szukasz wartościowej pomocy naukowej dla dzieci? Słownik języka polskiego będzie bardzo dobrym wyborem! Pozwoli on znaleźć odpowiedź na niemal każde pytanie z rodzaju: „A co to jest…?”. Ponadto dobry słownik języka polskiego dla dzieci poszerzy ich zasób słownictwa i pomoże trafniej dobierać wyrazy, zarówno w przypadku wypowiedzi pisemnych, jak i ustnych. To ważne nie tylko w szkole, ale i późniejszym życiu – elokwencja ma wpływ na to, jak postrzegają nas inni!

Słownik języka polskiego – cena

Obawiasz się wysokich cen słowników języka polskiego? Z nami nie musisz się już martwić! Gandalf oferuje Ci najlepsze publikacje naukowe w świetnych cenach. Słowniki języka polskiego, a także poprawnej polszczyzny, z frazeologami i przysłowiami, nauki o języku, idiomów czy terminów literackich. Sięgnij po wartościowe książki od Gandalfa i zostań mistrzem języka polskiego!  


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - słownik języka polskiego. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 33 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 47%.

z8
z8