Skutki prawne śmierci pracodawcy - Marta Zbucka - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Skutki prawne śmierci pracodawcy (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 448
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Skutki prawne śmierci pracodawcy - opis produktu:

Publikacja stanowi pierwsze na rynku polskim omówienie instytucji wygaśnięcia stosunku pracy wskutek śmierci pracodawcy, a także wynikłe z tego powodu następstwa prawne w obszarze stosunku pracy. Publikacja uwzględnia najnowsze przepisy w tym zakresie, w szczególności ustawę z 5.07.2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (Dz.U. poz. 1629), której celem jest umożliwienie kontynuowania działalności gospodarczej po śmierci właściciela przedsiębiorstwa działającego w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej czy spółki cywilnej. Regulacja ta obejmuje również istniejące stosunki pracy, poprzez uznanie ich trwania, pod pewnymi warunkami po śmierci właściciela. Zatem zatrudnieni w przedsiębiorstwie pracownicy mogą zyskać większą stabilność miejsca pracy, w przedsiębiorstwie "w spadku", a sukcesorzy wsparcie w postaci doświadczonych pracowników.
Autorka omawia m.in. takie zagadnienia jak:
- konstrukcje prawne wygaśnięcia stosunku pracy wskutek śmierci pracodawcy,
- przejście zakładu pracy na następców prawnych zmarłego pracodawcy,
- sytuacja prawna byłego pracownika,
- dochodzenie roszczeń i odpowiedzialność następców prawnych zmarłego pracodawcy.
Ponadto w książce przedstawiono dane statystyczne dotyczące sektora małych i średnich przedsiębiorstw w omawianym kontekście.

Książka Skutki prawne śmierci pracodawcy pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Marta Zbucka. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, pracy i ubezpieczeń społecznych. Książka Skutki prawne śmierci pracodawcy liczy 448 stron. Jej wymiary to 150x215. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Skutki prawne śmierci pracodawcy

4.5/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.