SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Skarby księcia Sławomira baśń o przedsiębiorczym szewcu (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Fundacja Instytut Carla Mengera
Oprawa twarda
Liczba stron 130
  • Wysyłamy w 24h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Skarby księcia Sławomira, baśń o przedsiębiorczym szewcu
To kolejna książka wydawnictwa Fundacja Instytut Carla Mengera z serii Akademia Młodych Milionerów. Autorzy Bartłomiej Bilski i Jan M. Fijor pokazują jak z niewielkiego pomysłu dzięki konsekwencji, cierpliwości, pracowitości, uporowi i szczypcie szczęścia zbudować firmę i przekuć to na sukces.

Historia ta sięga końca wieku XVII. Jak większość baśniowych opowieści, zaczyna się dość ponuro. Dwaj bracia, nazwiskiem Stonoga, starszy, Ludomir i dwunastolatek, Dobromir z miasteczka Żarogród, tracą w epidemii najpierw dziadka, matkę, potem ojca i zostają sierotami. Mimo iż ojciec przed śmiercią zdołał kupić domek i niewielki warsztat szewski, majątek ten był obciążony potężnym długiem, którego spłata spadła na barki braci, a konkretnie, na Dobromira, gdyż starszy brat, rzekomo w poszukiwaniu pracy opuścił dom, ruszył w świat i słuch po nim zaginął.
Dobromir próbuje początkowo odnaleźć brata, wkrótce jednak zrozumie, że Ludomir po prostu uciekł i że nie może liczyć na jego pomoc. Nie załamuje się: zakasał rękawy, wziął się za prowadzenie warsztatu i spłacanie długów lichwiarzowi.
Jako, że od wczesnych lat chętnie pomagał w warsztacie ojcu, nauczył się fachu, odpowiedzialności i pracowitości. Pomimo młodego wieku braku doświadczenia rozwijał jednak rodzinny interes, stając się szybko szanowanym w grodzie szewczykiem.

Mijają lata. Dobromir jest już dojrzałym mężczyzną i cenionym w okolicy przedsiębiorcą. Dzięki ciężkiej pracy i gospodarności uzbierał właśnie na ostatnią ratę i wybiera się do lichwiarza, aby spłacić swój dług. W drodze staje się rzecz nieprawdopodobna, jak to w baśniach bywa, spotyka brata! Po serdecznym powitaniu, siadają w karczmie przy szklaneczce miodu i rozprawiają o minionych latach. Młodszy brat wybacza starszemu ucieczkę z domu.
I znowu dzieje się coś niesłychanie dziwnego, w trakcie ich rozmowy, w karczmie pojawia się rusałka, Nesta, która ogłasza wszem i wobec, że temu, kto znajdzie skradzioną jej lirę, przypadnie cenna nagroda, jaką są legendarne skarby księcia, Sławomira: złoto, perły, brylanty i inne klejnoty.

Bracia postanawiają skorzystać z nadarzającej się okazji i wyruszają na poszukiwanie skarbu. Dzięki splotowi niezwykłych, ale jakże szczęśliwych okoliczności udaje im się odnaleźć lirę, a tym samym natrafić na mapkę, która doprowadzi ich do skarbów księcia. Jednakże przy podziale kosztowności dochodzi między nimi do konfliktu, który nie tylko prowadzi do niesprawiedliwego podziału skarbu, lecz na dodatek ponownie rozdziela ich losy na dłuższy czas. Pokorny, Dobromir, wraca do swego warsztatu, gdzie skupia się na rozwoju biznesu, podczas gdy starszy, buńczuczny, Ludomir, udaje się w świat, gdzie ma nadzieję przeżyć ekscytujące przygody i pomnożyć swój kapitał.

W czasie, gdy wytwórnia obuwia Dobromira zatrudnia nowych pracowników, rozbudowuje pomieszczenia, wprowadza oryginalne modele obuwia, a zwłaszcza nowe technologie produkcji skór, starszy z braci znowu popadł w biedę. Awanturniczemu bratu, poza przygodami, jakie przeżył, nie pozostało z majątku prawie nic, podczas gdy Dobromir stał się człowiekiem majętnym i prawie nie naruszył swej części skarbu.

Od czego jednak są więzi i uczucia rodzinne. Braterska miłość pokonuje dzielące ich nieporozumienia. Obaj angażują się energicznie w pracę firmy. Okazuje się też, że Ludomir nie tylko ma dobre chęci, ale potrafi wnieść do działalności warsztatu znakomite pomysły; owocuje nauka, jaką zdobył w trakcie swych zawadiackich podróży, oraz udana współpraca rodzinna. Sprawiają one, iż firma obuwnicza Stonogów staje się jedną z największych i najbardziej znanych w okolicy. Firma się rozwija, bracia się bogacą a ich produkty coraz częściej idą w świat...
Na tym jednak nie kończy się historia braci.
Zapraszamy do lektury tej ciekawej i niezwykle pouczającej baśni.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: dla dzieci,  baśnie
Wydawnictwo: Fundacja Instytut Carla Mengera
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 150x210
Liczba stron: 130
ISBN: 9788364599620
Wprowadzono: 02.12.2021

Jan M. Fijor, Bartłomiej Bilski - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Skarby księcia Sławomira baśń o przedsiębiorczym szewcu - Jan M. Fijor, Bartłomiej Bilski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: