SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Prawo konstytucyjne współczesnej Polski

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo C.H.Beck
Data wydania 2023
Oprawa miękka
 • Wysyłamy w 24h
 • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Nowe wydanie bestsellerowego podręcznika `Prawo konstytucyjne współczesnej Polski`.

W publikacji w 17 rozdziałach przedstawiono systematyczny wykład obejmujący ogół zagadnień wchodzących w skład prawa konstytucyjnego. W szczególności omówiono:

zasady aksjologiczne Rzeczypospolitej

formy stanowienia prawa

miejsce człowieka w demokratycznym społeczeństwie i państwie

organizację życia obywatelskiego

problematykę głosowania powszechnego

zasady funkcjonowania organów władzy państwowej

ustrojowe kwestie finansów publicznych

czy wreszcie ustrojowe ramy reakcji państwa na szczególne zagrożenia.

W 4. wydaniu podręcznika Autor podąża za zmianami prawnymi oraz rozwojem orzecznictwa sądowego. Nie jest to jednak wyłącznie prosta aktualizacja dotychczasowej treści. W podręczniku wskazano istotne elementy wpływające na kształt kultury prawnej w państwie i płynące stąd zagrożenia.

Struktura publikacji odpowiada strukturze Konstytucji RP. Zaprezentowano najnowsze trendy w praktyce ustrojowej państwa oraz odpowiadające im ustalenia nauki prawa konstytucyjnego. Wykład dotyczący norm ustrojowych został przedstawiony z uwzględnieniem bogatego orzecznictwa sądowego, w tym ETPC, TSUE, TK, SN i NSA.

Współczesny konstytucjonalizm obejmuje spory obszar zainteresowań nauk prawnych. Duży stopień szczegółowości Konstytucji z 1997 r. powoduje, że wiele jej przepisów bezpośrednio odnosi się do poszczególnych gałęzi nauk prawnych. Jednocześnie otwarcie się polskiego systemu prawa na prawo międzynarodowe oraz orzecznictwo sądowych organów międzynarodowych spowodowało, że rozwiązania konstytucyjne muszą dawać podstawę do harmonijnego funkcjonowania Polski we wspólnocie demokratycznych państw. Wreszcie w publikacji wskazano te przypadki z praktyki życia publicznego, które nie współgrają z założeniami ustrojowymi Konstytucji RP.

Publikacja łączy w sobie przekaz na temat różnorodnych i bogatych w treść rozwiązań obowiązującej Konstytucji RP, ze zwięzłością omówienia poszczególnych zagadnień dotyczących teorii państwa i prawa, tak by mógł być zrozumiały również dla osób, które z prawem mają na co dzień pobieżną styczność.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  konstytucyjne,  książki na pierwszy rok prawa
Wydawnictwo: C.H.Beck
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 238x165
ISBN: 9788383560748
Wprowadzono: 26.09.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Prawo konstytucyjne współczesnej Polski - Marek Zubik

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

1/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: