SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 320
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

Interesujesz się historią przedstawianą z zupełnie innej perspektywy? książka Pejzaż dobrej kobiety to herstotyczna opowieść o Londynie lat 50 i życiu robotników podglądanych z ubocza. Jej lektura pozwoli Ci dotrzeć do mniej znanych historii z kobiecym głosem, które w pewnym sensie podważają męskie spojrzenie na minione lata.

Pejzaż dobrej kobiety - o czym jest?


Ta niezwykła opowieść przenosi nas do lat 50 XX wieku, do szybko rozwijającego się Londynu, w którym niezwykle kluczową rolę odgrywają robotnicy. Pojawiło się już wiele pozycji o robotnikach, jednak do niezwykłej rzadkości należą opowieści kobiet, które bywają pomijane. Dość nośnym i wciąż budzącym emocje jest feminizm, którego rozkwit przypadł na II połowę XX wieku. Książka Pejzaż dobrej kobiety to autobiograficzna refleksja kobieca skupiająca się na najważniejszych momentach jej życia, które ją ukształtowały. To także emocjonalne zwierzenie się czytelnikowi po śmierci matki, trudnym okresie dojrzewania, skomplikowanych relacjach często zabarwionych politycznie. Pejzaż dobrej kobiety jest też próbą odpowiedzi
na pytanie, dlaczego osobiste doświadczenia nie zawsze pokrywają się z powszechnie znanymi interpretacjami naszej historii.

Pejzaż dobrej kobiety - do kogo jest skierowana?


Pejzaż dobrej kobiety jest obowiązkową pozycją dla osób, które pośród publicznie
zaakceptowanych wersji wydarzeń wciąż doszukują się prawdy. Często przekazy zawierają sprzeczności, luki, niedomówienia, które tylko przy pełnym obrazie odwzorowują przeszłość. Pokazuje też jeden ze sposobów badania jej, poprzez porównywanie i podważanie poprzednich wersji.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Biografie i wspomnienia,  Biografie i autobiografie
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 132x210
Liczba stron: 320
ISBN: 9788367805278
Wprowadzono: 15.03.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Pejzaż dobrej kobiety - Aleksandra Paszkowska, Carolyn Steedman

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: