SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Opowieści o powieści

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Ilość stron 400
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Leszek Bugajski jest znanym krytykiem literackim i publicystą, wieloletnim redaktorem legendarnej `Twórczości`, z którą związany jest od 1972 roku, a od 1988 prowadzi dział krytyki literackiej.
Jako krytyk literacki debiutował w 1971 roku na łamach `Współczesności` i przez ten czas współpracował z wieloma pismami, jak `Życie Literackie` czy z polską edycją `Playboya`, a obecnie współpracuje również z tygodnikiem `Wprost`.
`Opowieści o powieści` są jego kolejną książką krytyczną, w której pochyla się nad kondycją polskiej powieści współczesnej.
Sam autor w słowie wstępnym zauważa: To nie jest książka krytycznoliteracka. Tak mi się wydaje. Nie wytycza granic, trendów, nie zapowiada zmiany jakiejkolwiek warty ani nie obwieszcza literackiej rewolucji. Nie ma w niej uzurpacji jest pokora wobec wspaniałego zjawiska, jakim jest beletrystyka. Pokora zwyczajnego czytelnika, faceta, który lubi literaturę niezmiennie od kilkudziesięciu lat. Bo ona go bawi, zachwyca, wzrusza, a niekiedy również po prostu nudzi. I z reguły nie prowokuje do głębokich badań. Przecież kiedy idę do lasu czy na łąkę i podoba mi się to, co widzę, czy mnie obchodzi, kto tu jest nagozalążkowy, a kto okrytozalążkowy wcale.
I choć Bugajski wzdryga się przed etykietą `krytyka literackiego` trudno inaczej nazwać go, gdy zacznie się czytać jego teksty i pozna jego wrażliwość na słowo pisane.
`Opowieści o powieści` przedstawiają pisarzy z różnych pokoleń, znanych i mniej znanych, starszych i młodszych, takich, którzy ucierpieli po transformacji lub nie ucierpieli a jest ich dwóch i może są oni najważniejszymi ogniwami tej powieści Wiesław Myśliwski i Janusz Głowacki. Ale czytelnik znajdzie tutaj również ważne opowieści o Oldze Tokarczuk, Jarosławie Marku Rymkiewiczu, Marianie Pilocie, Edwardzie Redlińskim, Zycie Oryszyn, Zycie Rudzkiej, Dariuszu Bitnerze, Waldemarze Bawołku, Jerzym Pilchu, Dorocie Masłowskiej, Krzysztofie Bieleckim, Andrzeju Stasiuku i wielu innych.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki humanistyczne,  literaturoznawstwo
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 135x200
Ilość stron: 400
ISBN: 9788381963886
Wprowadzono: 21.03.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Opowieści o powieści - Leszek Bugajski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: