SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Piaski Tishali (twarda)

OKP Dolores Tom 5

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Piąta część awanturniczej historii z gatunku science fiction o byłej zakonnicy, która odziedziczyła po ojcu okręt kosmicznych piratów.
Mony oraz jej córeczka i wierni towarzysze nie mogą się wydostać ze zniszczonej przez przemysł wydobywczy planety Tishala.
Wspaniały statek kosmiczny bohaterów, Dolores, ma skorodowane poszycie w wyniku działania kwaśnych wiatrów, przez co jest niezdolny do lotu.
Aby zdobyć środki na jego naprawę, Mony postanawia zaciągnąć się do najemniczej sfory Psów Pustyni, która szykuje się do wyprawy łupieżczej.
Czy jednak ten sposób zdobycia pieniędzy nie wpędzi międzygwiezdnych podróżników w jeszcze większe kłopoty?
Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do opowieści o Lanfeuście z Troy.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: komiks,  dla dorosłych
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 285x216
Liczba stron: 64
ISBN: 9788328157842
Wprowadzono: 26.02.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Piaski Tishali, OKP Dolores Tom 5 - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1082

27-03-2024 12:02

Statek Dolores wraz ze swoją załogą utknął na planecie Tishal. Miejsce to najeżone platformami wiertniczymi wydobywającymi bogactwa planety dla Ligi Kupców, zdecydowanie nie jest rajem. Wszechobecny pył unoszący się w powietrzu sprawia bowiem, że córka Mony ma ogromne problemy z oddychaniem, a każdy kolejny dzień coraz bardziej niszczy jej płuca. Młoda matka jest więc zdesperowana, aby jak najszybciej wyrwać się z tego piekła. Drogą do celu ma być dołączenie do sfory bezdusznych najemników, którzy planują wyprawę łupieżczą.

Didier Tarquin w piątym tomie cyklu kontynuuje opowieść w swoim charakterystycznym i dynamicznym stylu. Decydując się sięgnąć po ten album, można być więc pewnym, że pod jego twardą oprawą znajdziemy wartki kosmiczny western, który potrafi zapewnić fanom gatunku sporo dobrej rozrywki.

Nie należy jednak oczekiwać od historii niczego rewolucyjnego. Autorzy dość mocno opierają się tu bowiem na ogólnie przyjętych schematach kosmicznej opery. Sprawdzone rozwiązania zostały tu wykorzystane do pokazania różnych ludzkich dramatów. Począwszy od determinacji Mony, aby za wszelką cenę ratować córkę (nawet przekraczając pewne granice), kończąc na motywacji głównego antagonisty (który nie jest jednoznaczny).

Wątki poświęcone psychice postaci są naprawdę niezłe. Jeszcze bardziej można je docenić, patrząc na mocno ograniczoną ilość stron albumu. Twórcy doskonale bowiem wykorzystali tu każdy panel komiksu, aby mocno przykuć uwagę czytelnika. Intrygująca dawka dramatyzmu ma jednak pewien wpływ na samą akcję. W przeciwieństwie do poprzednich tomów jest tu trochę mniej widowiskowo, ale na pewno nie nudno.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?