SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nowa praca Świętego Mikołaja (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Data wydania 2021
Oprawa twarda
Liczba stron 96
 • Dostępność niedostępny
 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Święty Mikołaj, jak wiemy, jest pracownikiem sezonowym. Od stycznia do listopada czyta książki, wyprowadza renifery na spacer, piecze ciasta i robi inne przyjemne rzeczy. Niestety pewnego dnia z powodu ogólnoświatowego kryzysu zostaje zwolniony. Teraz prezenty mają rozwozić dzieciom drony, co będzie szybsze, tańsze i wygodniejsze! Mikołaj nie jest jeszcze na tyle stary, aby przejść na emeryturę, więc zaczyna szukać nowej pracy. Kim mógłby zostać? Kelnerem? Animatorem kultury? Sprzedawcą na infolinii? To nie dla niego. Powoli zaczyna tracić nadzieję, kiedy wreszcie znajduje idealną posadę, a przy okazji odkrywa, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.

Michele D`Ignazio urodził się w Cosenzy w 1984 roku. Jest autorem cieszącej się dużą popularnością serii `Historia ołówka`, docenionej zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Na podstawie tych książek zorganizowano liczne warsztaty w szkołach i bibliotekach oraz stworzono przedstawienie teatralne. Międzynarodowy sukces przyniosła mu książka `Nowa praca Świętego Mikołaja`, która została przetłumaczona na osiem języków. W zeszłym roku napisał jej kontynuację. Poza tym kręci filmy dokumentalne, a latem prowadzi małą karczmę Il Vicolo, Vineria w historycznym centrum San Nicola Arcella, nadmorskiej wioski w Kalabrii.

Sergio Olivotti - włoski grafik i ilustrator wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość. Wykładał komunikację wizualną na Politechnice Mediolańskiej, zilustrował kilkanaście książek dla dzieci, a parę z nich również napisał. Jest autorem wydanej w Polsce `Zwierzoobjaśniarki` - pełnej humoru historii wynalazku, który pozwala rozumieć mowę zwierząt.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 165x230
Liczba stron: 96
ISBN: 9788310136657
Wprowadzono: 30.11.2021

RECENZJE - książki - Nowa praca Świętego Mikołaja - Michele D`Ignazio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 2 oceny )
 • 5
  0
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mil**********

ilość recenzji:1984

30-11-2022 06:36

MIKOŁAJ NA BEZROBOCIU

Zaczęło się u mnie nietypowo, bo od tomu drugiego. Uroczego tomu drugiego, który jakoś szczególnie nie wymagał znajomości pierwszej części, ale nie miało to większego znaczenia. Kupiła mnie ta opowieść, więc zapragnąłem poznać część pierwszą. I fajnie jest. Nie wiem, która bardziej mi się podobała ? chyba obie tak samo ? ale wiem, że warto jest te małe, sympatyczne i sympatycznie ilustrowane książeczki poznać.

Święty Mikołaj, znamy go. Brodaty facet w czerwonym kostiumie, kiedy nadchodzi Boże Narodzenie wsiada do ciągniętych przez latające renifery sań i leci rozdawać prezenty dzieciom na całym świecie. No ale to w grudni, a co robi cały rok? Głównie oddaje się przyjemnością, to pójdzie na spacer, to coś upiecze, poczyta coś, to znów coś porobi. I pojawia się problem. Bo kryzys, bo redukcja i? i kończy bez pracy. Są łatwiejsze metody na roznoszenie prezentów, ale jednocześnie na emeryturę jeszcze nie pora. Co teraz? Mikołaj rzuca się w wir poszukiwania zajęcia i? Właśnie, co ze sobą zrobić? W czym się sprawdzi? I jak teraz będzie wyglądało jego życie?

Te książki przypominają mi nieco komedie świąteczne z lat 80. XX wieku. Trochę absurdalne, trochę bliskie życia ? kryzys i te sprawy ? i przyjemnie reinterpretujące mit Mikołaja. Zresztą fajny byłby z tego film: taki z nastrojem, z jajem, z przesłaniem. Coś dla całej rodziny, niby wpasowujące się w schemat, bo o problemach Mikołaja z jego własnym zawodem było już całkiem sporo opowieści, a jednocześnie trochę to wszystko odświeża i pozostaje urocze i ujmujące.

Taka to historia o spełnianiu marzeń niezależnie od wieku. O tym, że marzyć warto i nigdy nie jest na to za późno. Niby więc zimno, niby kryzys, a ciepła historia, przyjemna, systematyczna, pouczająca. Dzieje się tu sporo, komicznie, jest z czego się pośmiać, ale dydaktyzm też jest tu obecny. Efekt? Nic nachalnie, za to wszystko lekko, prosto, ale na poziomie, miło, przyjemnie, w sam raz dla dzieci, ale i bez zawodu dla dorosłych.

No i jeszcze te ilustracje. Jak pisałem omawiając tom poprzedni (kolejny znaczy) szata graficzka miejsca skojarzyła mi się ze świetnym komiksem ?Wielki zły lis? Benjamina Rennera (który doczekał się też świątecznej przygody w formie albumu ?Trzeba ratować święta?) no i to mnie wzięło. I bierze nadal, bo ogląda się to wszystko znakomicie.

Na Mikołajki i na gwiazdkowy prezent, super rzecz. Warto poznać, warto do niej wracać. Warto włączyć do stałego świątecznego repertuaru. Oby powstało więcej części serii.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?