Na zdrowy rozum - Rom Brafman - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Na zdrowy rozum

Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje

książka

Na zdrowy rozum, Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje - opis produktu:

Co ci odbiło? Postradałeś zmysły? Rozum ci odjęło? Chyba każdy z nas kiedyś słyszał takie słowa lub sam tak mówił. Dlaczego, kiedy coś sobie wmówimy, nie umiemy w porę się wycofać, nawet wiedząc, że brniemy w stronę przepaści? Co sprawia, że postępujemy nieracjonalnie i często przez to dużo tracimy? Dopasowujemy się do większości, tkwimy w toksycznym związku, zamykamy oczy na oczywistości, które przeczą temu, co zdążyliśmy sobie wbić do głowy, wybieramy błędne rozwiązania, przestajemy wierzyć własnym zmysłom, dajemy sobie wmówić bzdury. Gdybyśmy wiedzieli dlaczego, pewnie potrafilibyśmy się oprzeć działaniu tajemnych sił, które powodują, że podejmujemy nieracjonalne decyzje. Lepiej poznać je zawczasu, by im nie ulegać i zachować zdrowy rozsądek. W książce Na zdrowy rozum Ori Brafman, autor wielu bestsellerów The New York Times oraz jego brat, psycholog Rom Brafman, odpowiadają na te i wiele innych pytań. Opierając się na najnowszych badaniach z zakresu społecznej psychologii organizacji i ekonomii, autorzy ujawnią wiele mechanizmów psychologicznych, które wpływają na nasze zachowanie i sposób podejmowania decyzji. Są wśród nich unikanie straty, siła pierwszego wrażenia czy uleganie efektowi potwierdzenia, ale to nie wszystko. W Na zdrowy rozum poznamy profesora Harvard Business School, który nakłonił swoich studentów do zapłacenia 204 dolarów za dwudziestodolarowy banknot. Działania graczy giełdowych pozwolą nam zrozumieć decyzje prezydenta. Studenci, którzy kupują bilety do teatru, rzucą światło na zachowania naukowców zajmujących się ewolucją. A nabór zawodników do ligi NBA pokaże błędy popełniane podczas rozmów kwalifikacyjnych. Żeby tego było mało, kobiety rozmawiające przez telefon udowodniają, że chybotliwy most jest potężnym afrodyzjakiem. Niemożliwe? Przekonaj się. Od czasu do czasu pojawia się książka, która nie tylko podważa nasze poglądy na świat, ale także zmienia sposób myślenia. Ori i Rom Brafmanowie wyjaśniają szeroką gamę irracjonalnych zachowań, ale także wskazują czytelnikom sposoby, jak się im oprzeć i nie wpaść w psychologiczne sidła.

Książka Na zdrowy rozum Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje, pochodzi z wydawnictwa Kompania Mediowa. Autorami książki są Rom Brafman, Ori Brafman. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia, poradniki, interpersonalne, samodoskonalenie. Książka Na zdrowy rozum liczy 192 stron. Jej wymiary to 145x220. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Na zdrowy rozum, Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

@okulary_do_czytania

ilość recenzji:9

9-03-2021 09:25

Rządzą nami emocje. Idziemy utartymi szalakami,wydeptanymi granicami, których nie wypada przekroczyć. A jednak zdarza się nam podejmować głupie i nieprzemyślane decyzję pomimo racjonalnego podejścia do życia. Skąd ten konflikt? Na to pytanie odpowiadają autorzy książki "Na zdrowy rozum" podając przykłady z życia wzięte.

Niekiedy błahe i mało istotne słowa, gesty czy zachowania mają wpływ na podjęte przez nas decyzję. Nie zawsze są one przemyślane ale skutki odczuwa nie tylko osoba, której to dotyczy ale i osoby dookoła jej.

"Inwestuj w siebie" to bardzo interesująca seria książek napisana przystępnym językiem, która powinna zagościć na każdej półce. Polecam śledzenie nowości wydawniczych z tej serii - każdy w znajdzie w niej coś dla siebie.

Czy recenzja była pomocna?