SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Mała księżniczka (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Olesiejuk
Oprawa twarda
Ilość stron 272
 • Dostępność niedostępny
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Siedmioletnia Sara Crewe, wychowana w Indiach córka bogatego kapitana, zostaje oddana na naukę do elitarnej pensji w Londynie. Zdolna, dobra i wrażliwa dziewczynka jest tam traktowana iście po królewsku. Wszystko się zmienia, kiedy okazuje się, że została sierotą, pozbawioną majątku To ponadczasowa opowieść o tym, że dobro zostaje nagrodzone, przyjaźń zawsze jest źródłem siły i nigdy, ale to nigdy nie należy tracić nadziei.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 170x235
Ilość stron: 272
ISBN: 978-83-274-9969-1
Wprowadzono: 15.04.2021

RECENZJE - książki - Mała księżniczka - Frances Hodgson Burnett

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Agnieszka Greg-cz

ilość recenzji:18

27-02-2022 20:49

25 lat temu temu, w pewien świąteczny zimowy dzień dostałam książkę, która potem stała się jedną z najważniejszych książek w moim życiu. Miałam 8 lat i drżącymi z emocji rękami rozdzierałam paczuszkę, w której tkwiła ?Mała księżniczka? Frances Hodgson Burnett. Pamiętam, że po raz pierwszy tę książkę przeczytała mi mama, a ja zasłuchana, z wypiekami na twarzy leżałam na plecach na dywanie, z głową pod choinką, wpatrzona w rozbłyskujące w górze świąteczne światełka, chłonąca zapach sosnowych igieł, cała zasłuchana w piękną, otulającą ciepłem historię.
Główna bohaterka tej powieści to mała Sara, która twierdzi, że powinniśmy zawsze wierzyć w siebie, walczyć z przeciwnościami losu oraz zachować godność i przyzwoitość. Sara wierzy, że nawet w łachmanach nadal będzie księżniczką, jeśli tylko będzie pozostanie wierna sobie i wyznawanym przez siebie wartościom. Nie jest trudno być księżniczką, gdy opływa się w luksusy i odzianym jest się się w złote szaty, ale znacznie większym triumfem jest pozostanie nią nawet wtedy, gdy sytuacja życiowa daleka jest od idealnej. Sara przekazała ośmioletniej mnie, która bez opamiętania zaczytywała się w książce o jej zmaganiach, kilka naprawdę ważnych wskazówek. Że nawet jeśli dostajesz w życiu po tyłku, nie powinnaś się poddawać. Że gdy świat na siłę chce cię zmienić, powinnaś pozostać sobą. Że nawet kiedy twój świat się wali i upada, nie powinnaś pozwolić na to by twoja dusza zgorzkniała. Ziarno zostało zasiane i do dziś pamiętam to przesłanie, tak jakby zostało wyryte w moim charakterze niczym w kamieniu. Właśnie w ten sposób dziś myślę o ludziach - każda z nas może być księżniczką, każdy z nas może być królewiczem, jeśli tylko jest w stanie zachować godność, dumę, opanowanie i siłę charakteru, nawet wobec ogromnych przeciwności losu. Nie wpadać w bezsensowną złość i użalanie nad sobą, nie dać się ponieść prądom i burzom, nosić koronę nawet gdy nikt o tym nie wie, w najgorszych życiowych sytuacjach podnosić wysoko głowę i pamiętać o swojej wartości.... Dzięki temu po dziś dzień noszę w sercu tę małą księżniczkę, która przypomina mi jak ważne jest by nie stracić z oczu samego siebie. Zaś książka "Mała księżniczka" okazała się być najważniejszym, najpiękniejszym i najbardziej otwierającym oczy prezentem w moim życiu. :)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?