SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kroniki Jakuba Wędrowycza

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment odsłuchaj fragment

Opis produktu:

Zagadka gumofilców.
Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców.
- To filozof oscylujący w stronę menela, dziwaka, geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi i Polaka, któremu się chce, szlachetny altruista, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Z przewagą mocnego trunku - grzmi Eugeniusz Dębski...

Więcej książek z serii Bestsellery polskiej fantastyki
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2014
Wymiary: 125x195
Ilość stron: 290
ISBN: 978-83-7964-000-3
Wprowadzono: 24.03.2011

RECENZJE - książki - Kroniki Jakuba Wędrowycza - Andrzej Pilipiuk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 27 ocen )
 • 5
  27
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kwintus

ilość recenzji:13

brak oceny 5-02-2011 17:56

Pierwszy tom cyklu książek o przygodach Jakuba Wędrowycza. Już podczas oglądania samej okładki dane jest nam zapoznać się ze specyficznym humorem autora. Jego niewielką dawkę otrzymujemy już w „Ogłoszenia Drobne” na odwrocie książki gdzie można znaleźć „Firma „Podsłuch w domu i zagrodzie”. Sprawdź co o tobie mówią świnie.” czy” Trumny używane – hurt, detal, niedrogo.”. A jest to dopiero niewielka dawka tego co przygotował dla nas autor. W książce na przestrzeni dwunastu opowiadań poznajemy specyficznego bohatera Jakuba Wędrowycza kłusownika, bimbrownika, pasożyta społecznego oraz hienę cmentarną a jednocześnie domorosłego egzorcystę amatora. Wraz z nim przeżywamy niesamowite przygody powoli zagłębiając się w jego życie. A wszystko to okraszone dużą dawką dowcipu.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Jacek

ilość recenzji:1

brak oceny 26-05-2017 17:03

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Książka przyjemna, ale nie dla czytelników lubiących ambitną literaturę. Zabawna, humorystyczna, odbiegająca od powszechnych, komediowych standardów. Pokazując często zdumiewające ludzkie postawy i zachowania, chociaż przekoloryzowane, skłania do refleksji, że nie są one wyłącznie literacką fikcją. Ludzie w życiu skrzętnie i niestety z powodzeniem ukrywają posiadanie natury Jakuba Wędrowycza...

Czy recenzja była pomocna?

kostuchen

ilość recenzji:261

brak oceny 25-08-2010 13:24

Kto to taki Jakub Wędrowycz? To taki polski szaman, który za czasów PRL-u wzbudzał niezłe zamieszanie wśród oddziałów ZOMO. To taki polski egzorcysta, który wypędzał duchy i pozbywał się demonów w komunistycznym świecie. Kto to taki ten Jakub Wędrowycz? Przede wszystkim jedna z najzabawniejszych i najbarwniejszych postaci we współczesnej polskiej literaturze. A Kroniki Jakuba Wędrowycza to zbiór opowiadań przedstawiających przygody Jakuba, z których każda kolejna jest jeszcze bardziej zabawniejsza od poprzedniej. Książkę tę czyta się szybko, z ogromną przyjemnością, a kiedy już się ją skończy, to pragnie się kolejnych książek autorstwa Andrzeja Pilipiuka. W związku z tym nie pozostaje mi zrobić nic innego, jak gorąco ją polecić... A tymczasem pędzę czytać przygód Jakuba Wędrowycza ciąg dalszy...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Halinka

ilość recenzji:155

brak oceny 15-02-2008 20:32

Oj Wędrowczy to jest postać znana i lubiana. Ileż legend o nim krąży, anegdotek, plotek licznych… reklama Polski, tak jak Perła – reklamą Lublina.
Pilipiuk stworzył postać tak polską, tak bliską nam, pocieszną i wesołą, jakiej nikomu od dawna się nie udało. Z początku myślałam, że to drwina z fantastyki, że to bluźnierstwo! Później sama uległam czarowi plugawego bimbrownika. Sama nie wiem jak, nagle, po diable, stałam się… fanką tej cmentarnej hieny i nijak nią przestać być nie mogę. I chyba nie chcę.
Owa książka jest pierwszą, jaką przeczytałam z zasobów przez pana Pilipiuka naprodukowanych, pierwszą, i tak książka rozbudziła we mnie żądze o jakie siebie Nawem nie podejrzewałam. Mianowicie – chętkę na jeszcze! Jeszcze! I jeszcze!
Całą półkę mam Piliukiem zastawioną, ale drogi panie autorze, to nie znaczy, że się więcej nie zmieści.
Polecam!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Teru

ilość recenzji:39

brak oceny 27-01-2008 17:05

Jak złowić rybę na prąd? Jak zrobić dobrego hot-doga? Jak wypić dobry trunek? Oto przepisy, które głównemu bohaterowi dyktuje samo życie. Jako pozytywny bohater negatywnego wymiaru Jakub Wędrowycz zaiste staje się bohaterem w innym tego słowa znaczeniu. Życie i przygody egzorcysty-amatora-bimbrownika, najlepszego w swoim okręgu ucieszą i rozgrzeszą wszystkich fanów leniwych dziwactw. A zagorzałych czytelników baśni uraczą historią rodem z cuchnącej piwniczki. Gorąco polecam!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?