Operacja Dzień Wskrzeszenia / Andrzej Pilipiuk | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Operacja Dzień Wskrzeszenia (miękka)

książka

Operacja Dzień Wskrzeszenia - opis produktu:

Rozpoczęło się końcowe odliczanie... Rakiety z głowicami atomowymi są już gotowe do odpalenia. Nikt się nie spodziewa, że właśnie Polsce przypadnie niechlubna rola wywołania ostatecznej wojny. A wszystko z powodu ambicji nowego prezydenta, który postanowił uczynić z naszego kraju atomowe mocarstwo. Jak na rasowego polityka przystało, nie wziął pod uwagę, że jego program może wymknąć się spod kontroli, a świat stanie w obliczu zagłady...

Młodzi bohaterowie biorą odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń. I nie tylko przyszłych, bowiem cel ich tajnej misji znajduje się w przeszłości. Podjęte przez nich zadanie jest tym trudniejsze, że podróżom w czasie towarzyszą liczne paradoksy, które mogą zmienić obraz świata w teraźniejszości. Może się przecież zdarzyć, że po cofnięciu się w przeszłość syn zawróci w głowie swojej przyszłej matce... Czy któremuś z bohaterów uda się zakończyć „Operację Dzień Wskrzeszenia“ z powodzeniem i uratować świat przed atomową katastrofą?

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -43%
Starość Aksolotla

Jacek Dukaj

twarda
25,59 zł 44.90
 • -43%
Fałszywy pieśniarz

Martyna Raduchowska

miękka
25,64 zł 44.99
 • -34%
Czarne słońce

Jakub Żulczyk

miękka
28,32 zł 42.90
Upadek Gondolinu

John Ronald Reuel Tolkien

twarda
41,99 zł
 • -54%
Jezioro Ciszy INNI

Anne Bishop

miękka
20,65 zł 44.90
 • -28%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
216,00 zł 300.00

Andrzej Pilipiuk - przeczytaj też

 • -6%
Aparatus

Andrzej Pilipiuk

miękka
35,45 zł 37.71
 • -34%
Karpie bijem

Andrzej Pilipiuk

miękka
26,27 zł 39.81
 • -15%
Norweski Dziennik tom 2 Obce ścieżki

Andrzej Pilipiuk

miękka
33,83 zł 39.81
 • -6%
Raport z Północy

Andrzej Pilipiuk

miękka
37,42 zł 39.81
 • -6%
Reputacja

Andrzej Pilipiuk

miękka
23,44 zł 24.93
 • -6%
Wampir z KC

Andrzej Pilipiuk

miękka
37,42 zł 39.81
 • -24%
Zły las

Andrzej Pilipiuk

miękka
30,25 zł 39.81

Zobacz również

 • -34%
Karpie bijem

Andrzej Pilipiuk

miękka
26,27 zł 39.81
 • -34%
 • -37%
Wiedźmin. SEZON BURZ

Andrzej Sapkowski

miękka
25,94 zł 41.17
 • -41%
 • -39%
 • RRecenzje
 • Książka
 • Operacja Dzień Wskrzeszenia
5/5 ( 12 ocen )
  5
  12
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

hajfa

hajfa(at)skim.com
 • 10-05-2007
 • 17:50

recenzja nagrodzona 2.00pkt

'Operacja Dzień Wskrzeszenia' należy do świetnego, polskiego nurtu fantastyki, którą reprezentuje 'Zapach szkła', 'Bomba Heisenberga' i mój ulubiony 'Autobahn nach Poznań'.
Wszystko zaczyna się od tego, że po raz kolejny coś nam (Polakom) nie do końca wyszło, lub do końca nie wyszło ('a miało być tak pięknie'). Terroryści, opanowawszy polskie wyrzutnie rakiet z głowicami atomowymi (których podobno nie mamy), odpalają je, inne państwa odpalają w obronie swoje i mało ze świata zostaje. Polacy wymyślają jednak sposób, by to naprawić - trzeba zmienić bieg historii. Nasi fizycy konstruują maszynę czasu - jak działa nie wiadomo, raz lepiej, raz gorzej, ale ogólnie działa. Kolejne osoby są wysyłane w przeszłość, i kolejne, niestety, giną. My wchodzimy w historię z najnowszymi rekrutami, którzy tym razem trafią do Polski pod zaborem rosyjskim, a potem jeszcze do innego czasu, którego nie zdradzę.
Jest to długa, znakomita lektura (nawiązując do Burta Simpsona, powiedziałabym: 'książka ma 491 stron lub 3.5 cm grubości'). Fabuła wciąga od pierwszej strony, opisy dotyczące działania (i niedziałania) maszyny są wyśmienite, a najlepsza ze wszystkiego jest chyba lekcja astronomii w carskiej szkole. 'Dobre, bo polskie'.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Michał Lipka

 • 23-11-2016
 • 15:39

WESOŁA ZAGŁADA

Postapo to gatunek w ostatnich latach modny i zdobywający coraz większą rzeszę czytelników. Apokalipsa tradycyjna, apokalipsa militarna, z kosmosu, z innego wymiaru, nie do końca określona, zombie-apokalipsa? Długo można by wymieniać. Jedne przedstawione są na poważnie, inne zagładę oferują nam w lekkim stylu, temat traktując z przymrużeniem oka. I właśnie do tej drugiej kategorii zalicza się niniejsza, udana zresztą powieść Pilipiuka.

Rok 2012. Polską rządzi prezydent, Paweł Citka, o którego mądrości trudno powiedzieć coś dobrego. Kiedy pewnego lipcowego dnia terroryści przejmują kontrolę nad naszym rodzimym systemem wyrzutni rakiet z głowicami atomowymi, sytuacja staje się patowa. Zaraz, zaraz. Polska i broń atomowa? Właśnie. Citka wpadł na ten ?genialny? (i w sekrecie przed innymi państwami realizowany) pomysł, a teraz rakiety wymierzone zostały w inne kraje, a wojsko nie jest w stanie nic na to poradzić. Przydałoby się zadzwonić do przedstawicieli rządów zagrożonych państw, przyznać do winy, ostrzec, ale nim Citka może to zrobić, jest już po sprawie?
Rok 2014. W ruinach świata spustoszonego wojną atomową wywołaną przed dwoma laty życie toczy się w nowym, postapokaliptycznym rytmie. Czwórka młodych ludzi trafia do Instytutu Fizyki Doświadczalnej w Warszawie, mając odbyć szkolenie przygotowujące ich do podróży w czasie. Cel? Cofnąć się do XIX wieku, zlokalizować przodka Citki i zaaplikować mu modyfikowany wirus, który pozbawi go możliwości posiadania potomstwa. Łatwe? Carska ochrona to jedno, ale pozostaje jeszcze inny problem ? Instytut pełen jest tablic w pamięci tych, którzy z podróży w czasie nigdy nie wrócili?

O ile zawsze powtarzam, że Pilipiuk sprawdza się jedynie w krótkich formach, psując powieści nadmiarem wątków i brakiem panowania nad fabułą, o tyle w przypadku ?Dnia Wskrzeszenia? nie mogę mu tego zarzucić. Historia bowiem, osnuta wokół prostego, ale ciekawego pomysłu, została poprowadzona sprawnie i w przyjemny sposób. Treść (i styl) bardziej nadaje się dla grupy wiekowej young adult, niż stricte dorosłego czytelnika fantastyki, ale i ci drudzy bawić będą się dobrze. Wystarczy chwila przyzwyczajania dla komediowego tonu całości ? a co za tym idzie mniejszej ilości powagi w poruszanych kwestiach, potem zostaje już tylko czysta, lekka w odbiorze zabawa.

Pilipiuk pisze znakomicie. Jego styl jest prosty i przyjemny, czysto rozrywkowy, ale bardzo udany. Nie przynudza, nie przedłuża, szybko wprowadza w akcję, poprawia humor i sprawia, że ?Dzień Wskrzeszenia? czyta się jednym tchem. Tekst został dodatkowo wzbogacony o naprawdę przyjemne dla oka ilustracje.

A zatem polecam Waszej uwadze. Jeśli lubicie lekką, wesołą, przygodową fantastykę podlaną ciekawostkami historycznymi, będziecie zadowoleni. Pilipiuk w naprawdę dobrej formie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ilo99

 • 12-09-2013
 • 22:42

Powieść idealna dla gimnazjalistów, ale nie dla starszych czytelników. A już z pewnością nie dla tych, którzy przebrnęli przez ostatnie tomy ?Oka jelenia?. Historycznie bez zarzutu, dokładnie opisane realia, znakomite dopracowanie szczegółów. Za to fabuła kuleje, zwłaszcza w kwestii podróży w czasie. Otóż autor nie pokusił się o wytłumaczenie jak to się dzieje, że ludzie żyjący w XXI wieku mówią takim samym językiem polskim jak ci, mieszkający w Warszawie z lat 1900-1910. Nawet rosyjski się nie zmienił. Poza tym sama koncepcja podróży, które mają zmienić bieg historii jest karkołomna. Naukowcy mają zamiar sprawić, że pradziadek prezydenta, który sprowokował trzecią wojnę światową nie będzie mógł mieć dzieci, lecz każde wysłanie człowieka w przeszłość może skutkować zmianą przyszłości. Widzimy świat dwa lata po wojnie, zniszczony, wynędzniały i wyludniony, a jednocześnie zaufani ludzie prezydenta mają dostęp do najnowszej techniki, skomplikowanych stopów metali itp. Trudno mi zrozumieć jak to możliwe, że akurat te materiały, które były potrzebne do podróży w czasie nie uległy zniszczeniu. Jest też kilka innych drobiazgów, niścisłości fabuły, ale te pozostawię dociekłości czytelnika. Moim zdaniem jedna z gorszych książek pana Pilipiuka, napisana bez polotu, tak trochę na odczepnego. Poczekam na ciekawsze jej następczynie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

grzbarz

 • 4-10-2008
 • 21:19

Ksiązka bardzo fja ale polecam apokalipse według pana jana

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

otek

otekarago(at)wp.pl
 • 9-07-2008
 • 17:20

Pilipiuk w naprawdę wysokiej formie, ale nadal tylko Pilipiuk, więc nie ma co oczekiwać orgazmów intelektualnych. Książka zaczyna się od wojny atomowej a potem napięcie stopniowo rośnie. No dobra, nie rośnie, ale utrzymuje się na zadowalającym poziomie. Wojnę wywołała Polska (pośrednio, ale zawsze), więc teraz trzeba naprawić ten bajzel. Aby tego dokonać trzeba się cofnąć w czasie a z pewnych przyczyn natury technicznej nie da się wysłać przepakowanych komandosów i do zadania wyszukuje się uzdolnioną młodzież. Więcej z fabuły zdradzać nie będę, choć powiem, że w książce dzieje dużo i ani przez chwilę się nie nudziłem. Pilipiuk nie ułatwia życia swoim bohaterom i na tych czeka wiele wyzwań. Pilipiuk nie jest z wykształcenia ani nawet z zamiłowania fizykiem i techniczną stronę podróży w czasie traktuje powierzchownie, opisuje ją krótko i treściwie tak, żeby brzmiała w miarę sensownie dla laików. Widać za to, że jego konikiem jest historia, opisy starej Warszawy z różnych czasów, ludzi, strojów, sposobów życia, tu znajduje pole do popisu ale bez przesady, zachowuje pewne zdrowe proporcje. Można powiedzieć, że bawiąc uczy. Gdy pisze się o podróżach w czasie zmiana historii jest czymś niebezpiecznym i niemal niemożliwym do kontrolowania, ale i tym razem Pilipiuk wybrnął przedstawiając całkiem sensowne rozwiązanie. Czy warto? Jeśli absolutnie nie trawi się Pilipiuka to nie, bo nie jest to książka, która mogłaby diametralnie zmienić podejście do jego twórczości. Jeśli jednak podobały się komuś, przynajmniej niektóre jego książki (np. lubi cykl o Kuzynkach a nie lubi Wędrowycza) to może śmiało sięgnąć po "Operację: Dzień Wskrzeszenia".

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Wybrana przez bogów

Magdalena Dzieżyk-Socha

miękka
18,85 zł 26.92
 • -34%
Moby Dick tom 1-2 / Billy Budd / Taipi

Herman Melville

pakiet
78,99 zł 119.69
 • -33%
Podzwonne dla Instytutu

Bartosz Popadiak

miękka
26,67 zł 39.81
 • -45%
Baśń o Bezimiennej Księżnej

Alina Radzik-Piskaczek

miękka
13,71 zł 24.94
 • -40%
Pięść

Bożena Walewska

miękka
20,94 zł 34.90
 • -40%
Necrolotum

Jan Maszczaszyn

miękka
23,99 zł 39.99

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.90 zł
  37.51 zł

  Steve Berry powraca do początków kariery kultowego bohatera. Akcja tej powieści pędzi z zawrotną prędkością, prowadząc czytelnika do kolorowego Meksyku i przez zimne korytarze waszyngtońskich urzędów. Odkrycia Cottona Malonea mogą zmienić twarz Ameryki, jaką znamy... Zdania historyków są w tej...

 • 39.98 zł
  37.59 zł

  `Wciągająca powieść szpiegowska z bezcennym obrazem w tle.` Vincent V. Severski Oficer polskiego wywiadu, major Łodyna, zostaje wysłany do Bagdadu, by zweryfikować informacje na temat potencjalnej lokalizacji Portretu młodzieńca Rafaela Santi. Zaginione arcydzieło, wywiezione z Polski w...

 • 22.85 zł
  19.43 zł

  Silny sztorm wyrzucił na plażę w Elvestad mnóstwo śmieci i innych przedmiotów. Mali detektywi, Tiril i Oliver, znajdują wśród nich coś, co naprowadza ich na trop ekologicznego skandalu. Okazuje się także, że na dnie morza prawdopodobnie leży wrak statku pełen złotych monet... To nowa sprawa...

 • 23.95 zł
  22.51 zł

  `Operacja Tygrys` wpisuje się w nurt powieści szczególnie lubianych przez mężczyzn, bo zawierających sensację, zbrodnię i intrygę. Oczywiście nie może też zabraknąć męskiej przyjaźni i pięknej kobiety. W apartamencie prezydenckim odbywa się tajna narada. Przewodniczy jej komisarz Wiśniewski,...

 • 22.85 zł
  19.43 zł

  Muzeum w Elvestad planuje wystawę o starożytnym Egipcie, której główną atrakcją ma być prastara mumia. Jednak podczas przygotowań dochodzi do kilku wypadków. Czy rzeczywiście - jak niesie wieść - na liczącej kilka tysięcy lat mumii spoczywa klątwa? A może ktoś próbuje przeszkodzić w organizacji...

 • 26.65 zł
  23.99 zł

  Ekscytująca przygoda w sercu lodowej krainy! Już 13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami - Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej - prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i...