SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Królowa Zdrajców (twarda)

księga trzecia Trylogii zdrajcy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Galeria Książki
Oprawa twarda
Liczba stron 580

Opis produktu:

Wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego, gdy Lorkin powraca po kilku miesiącach spędzonych wśród buntowników. Królowa Zdrajców powierza mu doniosłe zadanie wynegocjowania przymierza między jego ludem a Zdrajcami. Lorkin musi zostać budzącym postrach czarnym magiem, aby móc okiełznać potęgę całkowicie nowego rodzaju mocy wykorzystywanej do tworzenia klejnotów. Wiedza ta może przynieść zmiany w Gildii Magów lub sprawić, że Lorkin na zawsze pozostanie wygnańcem.

Królowa Zdrajców to triumfalne zwieńczenie `Trylogii Zdrajcy` zapoczątkowanej przez Misję Ambasadora i rozwiniętej w tomie pod tytułem Łotr.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Galeria Książki
Kategoria: Fantastyka,  fantasy,  Heroic fantasy,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Galeria Książki
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 140x200
Liczba stron: 580
ISBN: 978-83-62170-48-7
Wprowadzono: 13.08.2012

RECENZJE - książki - Królowa Zdrajców, księga trzecia Trylogii zdrajcy - Trudi Canavan

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

tygrysica

ilość recenzji:220

brak oceny 15-04-2016 21:40

Opisałabym tą książkę jednym słowem. Fantastyczna! I na tym mogłabym skończyć tą recenzję. Nic dodać, nic ująć. Po prostu fantastyczna! I koniec.Ale nie zrobię tego. Ponieważ Krwawa kampania zasługuje na coś więcej.

Drugi tom trylogii o prochowych magach opowiada ciąg dalszy przygód Adamata, Taniela, Tamasa oraz całego Adro. Tym razem nasi bohaterowie będą musieli się zmierzyć z czymś gorszym niż rojaliści. Ponieważ na Adro ruszyła potężna armia Kezu, a w swoich szeregach ma samego Kresimira. Boga, który powinien zginąć od śmiertelnego strzału, jaki wymierzył mu Taniel. Jednak Kresmir przeżył i postanowił znaleźć rękę, która do niego strzeliła. Nastały mroczne czasy dla świata. Pełne cierpienia i śmierci. Ulice miast spłyną krwią. Wszyscy pragną zwyciężyć. Ale zwycięzca w tej wojnie może być tylko jeden.

Szczerze z ręką na sercu przyznaję, że uwielbiam tą książkę. Za okładkę. Za fabułę. Za szybką, nieustannie trzymającą w napięciu akcję. Za jej wyjątkowość i oryginalność. Za sposób, w jaki została napisana. Za wielowątkowość. I przede wszystkim za wspaniałych, fascynujących, barwnych i nietuzinkowych bohaterów. Wszystkie postacie wykreowane przez Briana są czasem tak bardzo od siebie różne, że trudno uwierzyć, iż nie pozabijali się między sobą. A tymczasem autor znalazł idealny sposób łączący ich ze sobą. Jednym razem jest to wspólne cierpienie. Innym razem jest to chęć zemsty na wspólnym wrogu. A jeszcze innym wspólne ideały. Ludzie tak różni nagle stają się tak podobni.

Przyznam, że najbardziej z wszystkich bohaterów zafascynowała mnie postać Marszałka Polnego. W pierwszej części pod tytułem Obietnica krwi został nam przedstawiony jako człowiek o sercu z kamienia, dla którego liczyło się tylko dobro ojczyzny oraz własna zemsta. Wydawać by się mogło, że syn znaczył dla niego tyle co każdy żołnierz. Jednak już w Krwawej kampanii okazuje się, że Tamas ma również ojcowskie uczucia, a Taniel jest ważniejszy dla niego niż moglibyśmy przypuszczać. Troska z jaką myśli o swoim synu zaskoczyła mnie niesłychanie. Ale nie tylko tym zafascynował mnie Tamas. Przede wszystkim moja fascynacja bierze się z podziwu dla jego umysłu oraz tego jakim jest wspaniałym strategiem. W pierwszej części tego tak nie widać. Oczywiście mówi się o tym jakie spektakularne zwycięstwa odnosił oraz że nie ma sobie równych, ale nic po za tym. Nie ma namacalnych dowodów na to. Natomiast sposób w jaki pokonał goniącą go trzy razy większą armie kezan bez żadnych zapasów był niesamowity. W końcu mieliśmy przyjemność zobaczyć Marszałka Polnego w akcji i na własnej skórze doświadczyć do czego jest zdolny.


Nie wiem czy wiecie, ale cała trylogia magów prochowych jest wyposażona w cudowne mapy. Kiedy w pierwszym tomie była to tylko mapa Adro to tym razem mamy przyjemność zobaczyć również mapy takich krain jak na przykład Kez. Książka zawiera kilka czarnobiałych mapek, które kupiły sobie moją przychylność już od pierwszych stron.

Czy mogę dodać tu coś więcej nie zdradzając wam przy tym fabuły książki? Chyba nie potrafię. Krwawa kampania jest książką, której nie może zabraknąć na waszej liście książek do przeczytania. Dlaczego? Najlepiej na to pytanie odpowie wam Krwawa kampania.

A.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?