SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo timof i cisi wspólnicy
Oprawa twarda
Liczba stron 104
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

`W sumie każda epoka ma swoje potwory, którym składa się w ofierze własną niewinność w zamian za powodzenie w życiu, nie?`

Jesteśmy w Selalgues, niewielkiej mieścinie na południowym wybrzeżu Francji, gdzie niebo jest ołowiane, mewy krążą nad przepływającymi kutrami, a miejscowa społeczność, przyciśnięta biedą i zmęczona życiem, odnajduje pociechę w przesądach i uprzedzeniach. Największą cenę płaci za to Damien, trudne dziecko, zdecydowane znaleźć i zabić Krakena, morskiego stwora, którego obwinia o śmierć swojego ojca i brata. Jego głosu nikt jednak nie słucha. Damien był świadkiem największych tragedii, jakie wydarzyły się w wiosce, i tylko on wychodził z niech bez szwanku. Czy to rzeczywiście on przynosi nieszczęście? Emiliano Pagani i Bruno Cannucciari stworzyli dzieło ponure, pełne ciemnych odcieni, w którym samotność zaczyna stopniowo dominować, a rozum zapada w sen, pogłębiając zgryzotę ludzkiej duszy. Kraken zdobył ex aequo pierwszą nagrodę jako najlepsza książka szkoły włoskiej w konkursie książek i komiksów Romics w 2018 roku.

Emiliano Pagani rozpoczął współpracę z miesięcznikiem satyrycznym "Il Vernacoliere" w 1991 roku. W 2005 roku wydał pierwszy album komiksowy ze zbiorem historyjek o rodzinie Quagliottich. Jego największy sukces to seria o Donie Zaukerze, przeklinającym i gniewnym księdzu egzorcyście. Do jego innych dzieł należą: X-Nerd - Eroi di pace (2011), Nirvana (Panini, 2011), Slobo e Golem (2016).

Bruno Cannucciari rozpoczął karierę od magazynu "Comic Art" i postaci Yellow Kida. Dla tego samego pisma stworzył Franco&Bruno. W listopadzie 1986 znalazł zatrudnienie jako ilustrator w gazecie "Italia Oggi" i przez pewien czas rzadziej zajmował się rysowaniem komiksów. W 1988 roku wprowadził na łamy serii Lupo Alberto postać Winnyego, by następnie zająć się postacią Lupo Alberto (stworzoną przez Silvera).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Horror,  książki na jesienne wieczory,  Sensacja, thriller
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 345x182
Liczba stron: 104
ISBN: 978-83-65527-80-6
Wprowadzono: 11.09.2018

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Kraken - E. Pagani, B. Cannucciari

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 10 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: