SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Komputerowe modelowanie zjawisk niszczenia osłon szklanych i ceramicznych

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo WNT Wydawnictwa Naukowo-Techniczne 
Oprawa miękka
Ilość stron 136
 • Wysyłamy w 24h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Książka jest poświęcona zagadnieniom modelowania komputerowego zjawisk przebijana pancerzy, ze szczególnym uwzględnieniem pancerzy i osłon ceramicznych, szklanych oraz wielowarstwowych na podłożach metalicznych.
Na wstępie omówiono ideę metody punktów swobodnych w jej najnowszej wersji ( metoda markerów) oraz przedstawiono wybrane przykłady rozwiązań z literatury światowej uzyskane innymi sposobami. Dalej zaprezentowano wyniki własnych prac autorów uzyskane tą oryginalną metodą symulacji komputerowej. Modelowano uderzenia różnego typu pocisków w tarcze kompozytowe z warstwami ceramicznymi oraz w tarcze szklane (model 2D i 3D). Na koniec wyniki modelowania zweryfikowano z wynikami badań eksperymentalnych, w tym z wykorzystaniem szybkiej kamery elektronowo-optycznej.
Dla zainteresowanych teoretycznymi aspektami problemu przedstawiono obecnie wykorzystywane opisy matematyczno-fizyczne procesów zderzania się ciał i możliwości numerycznego rozwiązywania równań tych modeli.
Książka jest przeznaczona dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni, instytutów naukowo-badawczych oraz pracowników przemysłu zbrojeniowego.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki ścisłe,  technika
Wydawnictwo: WNT Wydawnictwa Naukowo-Techniczne 
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 165x240
Ilość stron: 136
ISBN: 978-83-204-3701-0
Wprowadzono: 08.02.2011

RECENZJE - książki - Komputerowe modelowanie zjawisk niszczenia osłon szklanych i ceramicznych - Karol Jach, Jan Owsik, Robert Świerczyński

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: