Komiks i mit - Paweł Gąsowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Komiks i mit (miękka)

książka

Komiks i mit - opis produktu:

`Komiks i mit` traktuje właściwie o tym samym, co pierwsza książka autora `Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu` - to próba analizy komiksu przez pryzmat sposobu, w jaki patrzymy na świat, rozdzielenia w nim tego, co kulturowe i wrodzone (czy też może: wpisane w sam fakt istnienia w świecie). Tym razem jednak fizjologia i konwencje plastyczne zastąpione zostały przez metafizykę, psychologię i trudne do jednoznacznego określenia ludzkie potrzeby. Gąsowski rozmyśla zatem o bogach (choć raczej nie tych przez wielkie `B`) i herosach, o transcendencji i jej poszukiwaniu, o symbolach, kulturze, rytuałach, życiu, śmierci i historii, którą niekiedy od mitu dzieli bardzo niewiele. Wszystko to przy akompaniamencie łopoczących peleryn, wybuchów i szczęku ścierających się w boju ostrzy. Być może pod przygodowym i awanturniczym kostiumem uda się dostrzec znacznie więcej.


Paweł Gąsowski (ur. 23 listopada 1987 roku w Stargardzie, lipiańczyk i szczecinianin) ? literaturoznawca, kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych, badacz, kolekcjoner, a przede wszystkim pasjonat komiksów, którym poświęcił swoją pracę magisterską (`Komiks jako narzędzie budowania mitu postmodernistycznego`, obronioną pod kierunkiem profesora Roberta Cieślaka), rozprawę doktorską (`Semiotyczna poetyka komiksu`, obronioną pod kierunkiem profesor Danuty Dąbrowskiej) oraz kilkadziesiąt publikacji naukowych (w tym książki `Komiks i mit` i `Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu`, Wydawnictwo Instytut Kultury Popularnej, Poznań 2016) i popularnonaukowych. Inspiruje go popkultura, świat filmu i seriali, książki, sztuki plastyczne, gry komputerowe, muzyka, reklama i szeroko pojęte dyskursy współczesności. Komiksami jego życia niezmiennie pozostają: `Arkham Asylum`, `Scott Pilgrim` i `Amazing Spider-Man` vol. 1 #338.

Książka Komiks i mit pochodzi z wydawnictwa Fundacja Instytut Kultury Popularnej. Autorem książki jest Paweł Gąsowski. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo. Książka Komiks i mit liczy 400 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Polecane

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Komiks i mit

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.