KOMENTARZ ŻYDOWSKI DO NOWEGO TESTAMENTU - David H. Stern - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

KOMENTARZ ŻYDOWSKI DO NOWEGO TESTAMENTU (twarda)

Prymasowska seria biblijna

książka

 • Wydawnictwo Vocatio
 • Oprawa twarda w obwolucie
 • Ilość stron 1264
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

KOMENTARZ ŻYDOWSKI DO NOWEGO TESTAMENTU, Prymasowska seria biblijna - opis produktu:

Komentarz żydowski do Nowego Testamentu wychodzi naprzeciw postulatom współpracy w dziedzinie dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i stanowi praktyczne urzeczywistnienie zaleceń II Soboru Watykańskiego (Nostra aetate), który potwierdza obustronne korzyści z poznawania tradycji religijnej wyznawców judaizmu i chrześcijan. Nowy Testament jest w nim rozumiany i przedstawiony z perspektywy żydowskiej i chrześcijańskiej zarazem, ponieważ to dzieło wydobywa i szanuje to, co dla obydwu religii jest wspólne i zbieżne.
Książka składa się z obszernego, ogólnego wprowadzenia w żydowską perspektywę Nowego Testamentu oraz z dwóch części głównych. Pierwsza z nich to przekład greckiego tekstu Nowego Testamentu, dający wyraz wiedzy i wrażliwości żydowskiej ukształtowanej w judaizmie judaistycznym. Część druga to wnikliwy komentarz do tego tekstu, objaśniający trudniejsze miejsca i kwestie w świetle żydowskiej wiary, obyczajowości, obrzędowości i wielu innych czynników składających się na bogatą tradycję żydowską.
Takie podejście do Nowego Testamentu jest nie tylko uprawnione, ale wręcz konieczne, bo Jezus Chrystus stanowił spełnienie zapowiedzi Starego Testamentu, jako człowiek przynależał w pełni do świata żydowskiego, zaś Jego orędzie zostało wyrażone w kategoriach religijnych, kulturowych, społecznych i językowych ówczesnego judaizmu, bez rozumienia których niepodobna dotrzeć do głębi istoty Dobrej Nowiny.
Niniejszy komentarz pozwala poznać i dowartościować to bogactwo, a także wykorzystać je dla skuteczniejszego wyrażania wiary w Jezusa dzisiaj.
Dodatkowym, znaczącym atutem Komentarza żydowskiego jest fakt, iż zawiera on także słowniki (imion, nazw, pojęć wraz z wymową) i mapy, a także opatrzony jest niezwykle pomocnymi indeksami.
ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Książka KOMENTARZ ŻYDOWSKI DO NOWEGO TESTAMENTU Prymasowska seria biblijna, pochodzi z wydawnictwa Vocatio. Autorem książki jest David H. Stern. Należy do gatunków: religie i mitologie, religie, judaizm. Książka KOMENTARZ ŻYDOWSKI DO NOWEGO TESTAMENTU liczy 1264 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: religie i mitologie,  religie,  judaizm
 • Wydawnictwo: Vocatio
 • Oprawa: twarda w obwolucie
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 165x235
 • Ilość stron: 1264
 • ISBN: 978-83-7829-201-2
 • Wprowadzono: 29.02.2016

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
KOMENTARZ ŻYDOWSKI DO NOWEGO TESTAMENTU, Prymasowska seria biblijna

4.8/5 ( 33 oceny )
 • 5
  28
 • 4
  4
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Kaja

5-05-2018 08:26

Polecamy w 100% każdemu dla kogo Prawda jest ważniejsza niż tradycje. Jeszua/Jezus to najbłędniej zinterpretowama osoba na całym świecie. Podążać Drogą Prawdy nie oznacza przynależenie do żadnej religii gdyż wszystkie stworzone są przez człowieka a Prawda jest tylko jedna. Jeszua mówi że nie przyszedł znieść Prawa/ Tory ale ją wypełnić i że ani jedna kreska nie zostanie zniesiona z Prawa/Tory do puki wszystko się nie wypełni a to bedzie dopiero wtedy kiedy ziemia i niebo przeminą.Kościół to błedne pojecie którego poprawnym określeniem jest zgromadzenia Izraela udowadnia że jesteśmy wszczepieni do tego samego drzewa jesteśmy jednym ciałem i niema różnicy miedzy Żydem a Grekiem. Jer 31 przepowiada że Nowe Przymierze nastąpi z domem Israela i Judy ani słowa o tzw gentiles po pl przetł jako poganie bardzo adekwatnie. Jeszua świętował Sabat oraz wszystkie Święta Boże które wcale nie zostały nawet wypełnione gdyż stanie się to dopiero podczas powrotu Jeszui. Dla wszystkich głodnych poznania Prawdy oraz korzeni naszej wiary/nie religii ten NT z komentarzem jest początkiem niesamowitej Drogi zmieniającej życie lub dodatkiem który poszerzy wasza wiedzę duchową jeśli już zaczeliście budzić się do Prawdy. Niech JHWH was błogosławi w imię Jeszui

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Pablosek

26-12-2017 18:16

Tanio i szybko. Polecam

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Mattitjah

19-01-2017 19:31

Polecam stronę jak i usługi. Jestem zaskoczony z dbałości o klienta.
Zostałem poinformowany o produkcie ze nie chcą wysyłać uszkodzonego i ze czekają na nowy towar. Polecam serdecznie Komentarz Zydowksi do NT - pierwotne myślenie zgodne z Tora Jahwe

Czy recenzja była pomocna?