SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kolory świata równoległego

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Bractwo Trojka
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 140
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Kolory świata równoległego to zbiór wspomnień i esejów białoruskiego więźnia politycznego Mikoły Dziadoka. Niektóre z nich autor napisał w więzieniu, inne powstały po jego wyjściu na wolność w latach 2015-2016. Dotyczą one "kolorowych" momentów więziennej rzeczywistości - komicznych i przerażających, optymistycznych i mrocznych. Dziadoka aresztowano w 2010 r. pod zarzutem przeprowadzenia szeregu akcji bezpośrednich. Wyszedł na wolność po pięciu latach, a w 2020 r. został ponownie zatrzymany za udział w antyrządowych protestach, i skazany na kolejnych pięć lat kolonii karnej. Jako zdeklarowany anarchista Dziadok wprowadza do swoich obserwacji refleksje na temat polityczności wszystkiego, czego doświadczył oraz analizę mechanizmów kontroli, zarówno w systemie karnym, jak i w całym społeczeństwie. Mikoła Dziadok (ur. 1988) - aktywista ruchu anarchistycznego w Białorusi. W latach 2010-2015 więzień polityczny. Zwolniony 22 sierpnia 2015 r. dekretem prezydenta Białorusi. Absolwent szkoły prawniczej przy Białoruskim Uniwersytecie Państwowym w Mińsku oraz Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego w Wilnie. Od października 2019 r. stypendysta programu im. Konstantego Kalinowskiego oraz student Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował jako dziennikarz w gazecie "Nowy Czas". Laureat nagród dziennikarskch. Prowadził blog Radix na YouTubie oraz Telegramie. Jest autorem kilku książek. W grudniu 2017 r. otrzymał nagrodę im. Franciszka Alechnowicza za najlepszy utwór napisany w więzieniu - książkę Kolory świata równoległego. W listopadzie 2020 r. zatrzymany, torturowany i skazany na pięć lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Uznany ponownie za więźnia politycznego.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: biografie i wspomnienia,  Biografie i autobiografie,  dzienniki i pamiętniki,  literatura faktu, publicystyka
Wydawnictwo: Bractwo Trojka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 150x210
Liczba stron: 140
ISBN: 9788366114319
Wprowadzono: 31.01.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Kolory świata równoległego - Mikoła Dziadok

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: