Język w działaniu i działania na języku - Krystyna Waszakowa - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Język w działaniu i działania na języku (miękka)

Szkice semantyczno-słowotwórcze

książka

Język w działaniu i działania na języku, Szkice semantyczno-słowotwórcze - opis produktu:

Na tom składa się16 artykułów z zakresu słowotwórstwa i semantyki leksykalnej, wybranych z ponad czterdziestoletniego dorobku Autorki. Dotyczą problemów teoretycznych, klasyfikacji, sposobów opisu w ramach przyjętej metodologii, a także przedstawiają analizy omawianych zagadnień na bogatym materiale leksykograficzno-korpusowym. Książka adresowana do wszystkich zainteresowanych współczesną polszczyzną oraz specjalistów, zwłaszcza polonistów i slawistów.

******

Language at work working on a language. Studies in semantics and word formation

The book comprises 16 articles concerning word formation and lexical semantics, representative of the Author?s forty-year work. The articles tackle theoretical issues, classifications, methods of description within the adopted framework, they also provide analyses of selected problems, illustrated with ample data excerpted from dictionaries and corpora. The book holds particular interest to anyone concerned with the contemporary Polish language, as well as to specialists in Polish philology or Slavic studies.

Książka Język w działaniu i działania na języku Szkice semantyczno-słowotwórcze, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Warszawski. Autorem książki jest Krystyna Waszakowa. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, językoznawstwo. Książka Język w działaniu i działania na języku liczy 300 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Język w działaniu i działania na języku, Szkice semantyczno-słowotwórcze

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.