SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jeż Jerzy Dzieła zebrane (twarda)

Tom 2

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Postać, stworzona przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego, zawsze była głosem młodego pokolenia, a autorzy znani z bezlitosnego wyśmiewania naszych narodowych wad i słabości. Przygody Jeża Jerzego to historie o piętnowaniu głupoty, nietolerancji i ksenofobii. Bohater konfrontował się m.in. ze skinami, niekompetentnymi dziennikarzami, pazernymi politykami, mafią, a nawet samym Szatanem.


W tomie drugim `Jeża Jerzego` znajdują się albumy `Ścigany`, `Ziom`, `In Vitro`, a także dodatkowe ilustracje, szkice, czy alternatywne okładki.

`Dziś Tomek i Rafał z goryczą komentują polskie realia w paskach drukowanych na łamach `Dużego Formatu`, reporterskiego dodatku do `Gazety Wyborczej`, ale warto pamiętać, że dwadzieścia lat temu ich spostrzeżenia były nie mniej celne - tyle że kazały czytelnikom patrzeć na świat oczami bohatera palącego jointy i pijącego browary. Jerzy miał może wzrok nieco od tych używek zamglony, ale pewne rzeczy widział naprawdę ostro. Nie twierdzę, że komiksy o Jeżu miały wielkie społeczne ambicje. Nie, to była czysta rozrywka, ale dzięki inteligencji twórców okazała się także komentarzem do rzeczywistości` - fragment wstępu Jakuba Demiańczuka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: komiks,  humorystyczny
Wydawnictwo: Kultura gniewu
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 170x240
Ilość stron: 200
ISBN: 9788366128248
Wprowadzono: 02.10.2019

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Jeż Jerzy Dzieła zebrane, Tom 2 - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  0
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2379

3-03-2020 13:24

Dzieła ? to lekka przesada. Dużo można o tych komiksach powiedzieć, ale używanie słowa dzieła, jest co najmniej, nie na miejscu. Jeż Jerzy to moje osobiste rozczarowanie. Liczyłam na dobrą zabawę, a otrzymałam coś żałosnego, niczym kot wracający do domu podczas ulewy. Poczytałam, poprzerzucałam strony i z ulgą odłożyłam na miejsce. Nie moja bajka. Co dziwi, bo czasy opisywane przez autorów są mi znane. Zatem powinna zakręcić się łezka w oku. A jednak nie. Szkoda.

Czy recenzja była pomocna?

wkp

ilość recenzji:1960

19-10-2019 07:39

OSTRA JAZDA BEZ TRZYMANKI

Jeż Jerzy, jedna z najbardziej rozpoznawalnych komiksowych postaci, powraca. Nie, nie z nowym albumem, a z drugim zbiorczym tomem swoich przygód. Kto jednak nie czytał dotychczas zebranych tu komiksów, koniecznie powinien nadrobić te zaległości, podobnie jak wszyscy ci, którzy już je czytali, ale nie posiadają w swoich zbiorach. Bo Jeż Jerzy to jedna z najlepszych rodzimych serii, śmiesząca, niegłupia i w interesujący i bezkompromisowy sposób komentująca naszą rzeczywistość. Ale uwaga, to tytuł absolutnie dla dorosłych czytelników. I to najlepiej takich, którym z pruderią jest nie po drodze.

Czy recenzja była pomocna?