SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jak pomóc nie zapomnieć? Ćwiczenia pamięci i mowy

Dla osób z chorobą Alzheimera i innymi zespołami demencyjnymi

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Harmonia
Oprawa miękka
Ilość stron 142
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Ćwiczenia to kompleksowa publikacja do terapii pamięci i mowy osób dotkniętych chorobą Alzheimera czy innymi stanami demencyjnymi, składająca się z materiału werbalnego i ilustracyjnego. Prezentowane materiały przeznaczone są głównie dla osób z otępieniem lekkim i umiarkowanym, choć przy odpowiednim zaangażowaniu terapeuty mogą sobie z nimi poradzić chorzy w początkowej fazie otępienia głębokiego. Zaproponowane ćwiczenia skierowane są nie tylko do logopedów czy terapeutów, opiekunów i wolontariuszy w świetlicach opieki dziennej, ale przede wszystkim do rodzin osób chorych, gdyż przede wszystkim w rodzinie chory szuka pomocy, zrozumienia i akceptacji. Ćwiczenia przygotowane są zarówno do pracy samodzielnej, jak i wspólnej z opiekunem w sytuacji, gdy pacjenci mają problem ze zrozumieniem polecenia, koncentracją czy wymagają udziału drugiej osoby w realizacji zadania. Przedstawiony tu zbiór materiałów pomoże uruchomić nie tylko procesy myślowe, ale także pozytywne emocje, wzmacniając poczucie własnej wartości, które często ulega zachwianiu wskutek choroby.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Harmonia
Kategoria: nauki humanistyczne,  pedagogika,  terapia
Wydawnictwo: Harmonia
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 205x295
Ilość stron: 142
ISBN: 978-83-7134-895-2
Wprowadzono: 18.02.2017

RECENZJE - książki - Jak pomóc nie zapomnieć? Ćwiczenia pamięci i mowy, Dla osób z chorobą Alzheimera i innymi zespołami demencyjnymi - Katarzyna Szłapa

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 16 ocen )
 • 5
  11
 • 4
  1
 • 3
  2
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Daga

ilość recenzji:2

brak oceny 1-11-2018 13:40

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Książka szybko stała się ulubioną pozycją mojego chorego teścia, a dla osób nim się opiekujących inspiracją do różnych codziennych czynności i ćwiczeń, nie tylko umysłowych. Kolorowe i proste w odbiorze ilustracje, a nie przypominające książeczek dla małych dzieci, to główna zaleta tej publikacji. Osoby dotknięte demencją w początkowej fazie są szczególnie wyczulone na "normalne" traktowanie przez ludzi z otoczenia. Stopień skomplikowania zadań nie zniechęca, a wręcz motywuje do podejmowania kolejnych ćwiczeń.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?