SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Holokaust

Ostateczne rozwiązanie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Wydawnictwo RM
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 232
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

Ponad pół wieku po Holocauście wciąż zadajmy sobie pytanie, jak mogło dość do tego tragicznego ludobójstwa. Hans Mommsen, jeden z najważniejszych współczesnych historyków Republiki Federalnej, próbuje tej odpowiedzi udzielić. Autor zapewnia zwartą ogólną interpretację złożonych wydarzeń, które doprowadziły do rozpętania Holokaustu. W tym celu nakreśla konteksty antysemityzmu w Republice Weimarskiej i jego rolę w powstaniu NSDAP. Opisuje, w jaki sposób nazistowski reżim radykalizował prześladowania Żydów aż do momentu kiedy skonceptualizował się plan ich unicestwienia. Mommsen pyta, dlaczego i na jakich warunkach zostały zakończone poszczególne etapy od wykluczenia Żydów ze społeczeństwa niemieckiego aż po ich eksterminację. To zupełnie niezwykłe spojrzenie od wewnątrz na trudną niemiecką historię XX wieku pozwala na nowo przemyśleć wydarzenia, która na zawsze odmieniły losy świata. Wszystko zaczęło się 17 lipca 1942 roku, kiedy Heinrich Himmler odwiedził obóz koncentracyjny Auschwitz i komendant obozu pokazał mu gazowanie. Hans Mommsen (1930-2015) - emerytowany profesor Uniwersytetu Ruhry w Bochum dał się poznać jako autor licznych publikacji dotyczącymi historii Republiki Weimarskiej i III Rzeszy.  Niemiecki historyk, znany ze studiów nad niemiecką historią społeczną oraz ze swojej funkcjonalistycznej interpretacji Trzeciej Rzeszy, szczególnie za argumentowanie, że Hitler był słabym dyktatorem. Był członkiem Socjaldemokratycznej Partii Niemiec.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Historia,  II wojna światowa,  XX wiek,  książki o auschwitz,  książki o Holokauście,  książki o obozach koncentracyjnych,  Książki o wojnie
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 156x209
Liczba stron: 232
ISBN: 9788381516945
Wprowadzono: 24.01.2023

Hans Mommsen - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Holokaust, Ostateczne rozwiązanie - Hans Mommsen

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: