SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

GRAMATYKA JAPOŃSKA. PODRĘCZNIK Z ĆWICZENIAMI, TOM II

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo WUJ
Data wydania 2004
Oprawa miękka
Ilość stron 618
 • Wysyłamy w 24h
 • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Lektura podręcznika wymagać będzie od Czytelników pewnego minimum wiedzy filologiczno-lingwistycznej, gdyż z uwagi na odmienność strukturalną języka japońskiego od polszczyzny sposób prezentacji wielu zjawisk gramatycznych znacznie odbiega tu od polskiej tradycji gramatycznej i często wykracza poza najbardziej elementarny poziom wiedzy o języku.Podręcznik ten zawiera pełny wykład gramatyki japońskiej, obejmujący poszczególne poziomu budowy języka i dostosowane do nich zestawy różnorodnych ćwiczeń gramatycznych, a więc fonetycznych, fleksyjnych, strukturalno-składniowych, leksykalnych i tłumaczeniowych. Materiał językowy zawarty w podręczniku reprezentuje współczesną mówioną oraz pisaną tokijską odmianę języka japońskiego z uwzględnieniem niektórych form potocznych, ale bez odmian regionalnych, takich jak na przykład dialekt zachodniojapoński, używany w miastach Kioto i Osaka. Trzeba bowiem pamiętać, że w przeciwieństwie do polszczyzny język japoński jest silnie zróżnicowany regionalnie oraz dialektalnie. Za standard poprawności językowej przyjmuje się miejski dialekt centralnej części miasta Tokio i taka japońszczyzna używana jest w programach informacyjnych w radio i telewizji oraz w wypowiedziach o charakterze publicznym.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauka języków,  język japoński,  książki o Japonii
Wydawnictwo: WUJ
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2004
Wymiary: 170x239
Ilość stron: 618
ISBN: 978-83-233-1803-3
Wprowadzono: 22.04.2004

Romuald Huszcza, Jan Majewski, Maho Ikushima, Jarosław Pietrow - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - GRAMATYKA JAPOŃSKA. PODRĘCZNIK Z ĆWICZENIAMI, TOM II - Romuald Huszcza, Jan Majewski, Maho Ikushima, Jarosław Pietrow

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 8 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: