SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Elementarz Falskiego (twarda)

Reprint wydania XV z 1971 r.

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Data wydania 2022
Oprawa twarda
Liczba stron 168
 • Wysyłka Kup teraz, a produkt wyruszy do Ciebie już jutro!
  Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
 • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

O zielonym elementarzu Falskiego można by opowiadać bez końca, bo to podręcznik, który wzbudza ogromne emocje nie tylko w tych, którzy z niego korzystali jako dzieci, ale także w tych, którzy teraz chcą podarować go swoim pociechom. To nie tylko zbiór liter i słów, towarzyszący nam na początku nauki czytania, ale coś znacznie więcej - symbol pierwszych kroków w edukacji, skarbnica miłych wspomnień i źródło sentymentu.

Dla wielu z nas zielony elementarz Falskiego towarzyszył podczas najważniejszego etapu nauki - nauki czytania. To w nim odkrywaliśmy magiczny świat liter, dowiadywaliśmy się, że litery łączą się w słowa, a słowa tworzą zdania. Pokazywaliśmy palcem poszczególne litery, wymawialiśmy głoski, aż w końcu z uśmiechem na twarzy udało nam się przeczytać pierwsze zdanie - ten moment był niesamowicie ekscytujący i budzący ogromne dumy z siebie.

Dzięki elementarzowi zielonemu uczymy się nie tylko czytać, ale także rozumieć świat wokół nas. Znajdujemy w nim proste, ale mądre opowieści, które uczą nas cennych życiowych wartości. Jest to podręcznik, który kształtuje naszą osobowość i buduje naszą wrażliwość na piękno języka polskiego. To nie tylko książka, ale także wyjątkowa pamiątka, którą wielu z nas przechowuje z sentymentem przez całe życie.

Nie tylko dzieci w Polsce miały okazję korzystać z elementarza Falskiego. Dzięki wydaniu repliki z 1974 roku, który jest dostępny na stronie Gandalf.com.pl, również dzieci na emigracji mogą poznać magię nauki czytania w języku polskim. Dla tych, którzy mieszkają poza granicami kraju, elementarz zielony jest wyjątkowym narzędziem, które pozwoli zachować polską tożsamość, język i tradycję. Dzięki niemu dzieci na emigracji mogą być blisko polskiej kultury, a rodzice mają możliwość przekazania im wartości i umiejętności językowych, które będą z nimi na zawsze.

Elementarz zielony to nie tylko książka, to dziedzictwo, które przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Dzięki niemu możemy wspaniale wzbogacić nasze dzieciństwo, a teraz podarować tę samą radość i wiedzę naszym własnym dzieciom. To podręcznik, który pozostaje z nami na zawsze, i który wciąż odnajdujemy w naszych sercach, gdy przeglądamy jego strony po latach. To niesamowite, jak jedna książka może wpłynąć na nasze życie i pozostawić tak trwały ślad w naszych wspomnieniach.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  unikalne promocje,  wysyłka 24h
Kategoria: dla dzieci,  Książki edukacyjne,  nauka czytania i pisania
Wydawnictwo: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 176x205
Liczba stron: 168
ISBN: 9788302087417
Wprowadzono: 11.12.2023

RECENZJE - książki - Elementarz Falskiego, Reprint wydania XV z 1971 r. - Marian Falski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 90 ocen )
 • 5
  42
 • 4
  21
 • 3
  14
 • 2
  7
 • 1
  6

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Justyna

ilość recenzji:1

6-10-2022 17:21

Świetny podręcznik, Elementarz. Wywołuje cudowne wspomnienia z dzieciństwa.
Właśnie kupiłam swojemu wnukowi.

Czy recenzja była pomocna?

Ewa

ilość recenzji:1

25-09-2022 22:36

Elementarz,uczyłam się pierwszych literek z niego najpiękniejsza z książek na widok tej książki bije mocno serce ma coś czego nie ma żadna inna książka jest taka kochana że wszyscy ją pamiętamy cudowna książka elementarz

Czy recenzja była pomocna?

Jadwiga Kiszczynska-Drewniakk

ilość recenzji:1

10-07-2022 18:03

Elementarz ten to stara niezawodna metoda nauczania czytania i pisania w języku polskim. Szczególnie mam na myśli dzieci przedszkolne .Obecnie proponuję kupowanie go dzieciom, które poza granicami naszego kraju chcą mówić w ojczystym języku.

Czy recenzja była pomocna?

Dorota

ilość recenzji:1

7-02-2022 20:16

To moja pierwsza książka, którą znałam na pamięć, zanim poszłam do pierwszej klasy ???? i do tej pory wspominam ją z wielkim sentymentem ???? Z tego elementarza, wraz z moimi starszymi siostrami , uczyłam się czytania, najpierw powtarzając proste zdania, a gdy mi pozwoliły, brałam do swoich rąk, uważając by nie zniszczyć kartek, "czytałam" pokazując palcem poszczególne słowa ???? z opowiadań mojej mamy, wiem, że jej znajomy , widząc jak takie małe dziecko, potrafi czytać, poszedł do sklepu i przyniósł mi w nagrodę wielką torbę cukierków ???? pokonując w tym celu kilka kilometrów drogi
Gorąco polecam

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Dorota

ilość recenzji:1

7-02-2022 19:17

To moja pierwsza książka, którą poznałam na pamięć, zanim poszłam do pierwszej klasy ???? i do tej pory wspominam ją z wielkim sentymentem ????

Czy recenzja była pomocna?

Izabela

ilość recenzji:1

6-10-2021 00:34

To były wspaniałe czasy,jeden drugiego szanował,po ulicach było spokojnie, nie było żadnych bezdomnych ludzi, ani pijanych po mieście i kultura między ludźmi,pomoc wzajemna.Teraz tą techniką i brak rygoru, rujnuje dzieciom dzieciństwo i psuje je internet, bez którego w tamtych latach jednak ludzie żyli i to mądrze i bardziej się szanował,nie tak jak teraz że Ojciec boi się nie żądło własnego syna małego,czy wnuka,a matka z Córką nie może sobie dać rady,bo albo już w ciąży,albo po prostu robi co chce. Mało laty włosy sobie marnują na dziwaczne kolory,noszą tatuaże, wyglądają jak papugi kolorowe,albo potwory.Do tego dopuścił brak rygoru tu gdzie trzeba, a pomocy z Opieki Społecznej nie można oczekiwać żadnej,bo pozbywają ludzi w potrzebie.Co to za czasy ?Nie dobrze się robi człowiekowi na to co się dzieje.

Czy recenzja była pomocna?

HB

ilość recenzji:1

1-09-2019 12:58

SUPER !

Czy recenzja była pomocna?