SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dziki poradnik przetrwania Megaporcja wiedzy o zwierzętach (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Wilga
Data wydania 2022
Oprawa twarda
Liczba stron 304
  • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy

Opis produktu:

W naszym bezpiecznym, uporządkowanym życiu rzadko myślimy o nieszczęśnikach z drugiego końca łańcucha pokarmowego. A w przyrodzie nie ma zmiłuj - jeśli jesteś mały, musisz kombinować, inaczej cię zjedzą. Mnogość strategii, trików i chytrych forteli jest powalająca, a kreatywność zwierząt w wymyślaniu sposobów na przetrwanie - wprawia w osłupienie.

Przygotuj swoją szczękę na powolne opadanie, bo to NIE jest zwykły zbiór ciekawostek o zwierzętach. To opowieść o przebiegłych geniuszach, bezczelnych oszustach, a także o tych, którzy bronią się... klejem, kupą i włosami. Niektóre strategie - przywdzianie solidnej zbroi, zaopatrzenie się w groźną broń czy zatrudnienie agencji ochroniarskiej - od razu brzmią sensownie. Okazuje się jednak, że używanie własnej głowy zamiast drzwi do domu, udawanie czyjejś stopy, pupy czy języka albo namalowanie sobie oczu na plecach tak samo dobrze chroni przed drapieżnikami.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: dla dzieci,  Książki edukacyjne,  nauki przyrodnicze,  śmieszne książki dla dzieci
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 152
Liczba stron: 304
ISBN: 9788328093485
Wprowadzono: 03.08.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Dziki poradnik przetrwania Megaporcja wiedzy o zwierzętach - Agnieszka Graclik

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 5 ocen )
  • 5
    4
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

@gdzie_ja_tam_ksiazka

ilość recenzji:1

13-09-2022 14:09

"Dziki poradnik przetrwania. Megaporacja wiedzy o zwierzętach" to ogromny zbiór wiedzy na temat zwierząt, a konkretnie... o ich metodach obrony przed drapieżnikiem, kamuflażu, by nie zostać złapanym i zjedzonym. Naprawdę wiedzy jest tu od groma, a co ważne, jest wiele ilustracji, które przedstawiają omawiane zwierzę.
Poradnik składa się z sześciu lekcji, tak jak rozdziały w książce. Każda z lekcji omawia różne metody przetrwania. Możesz dowiedzieć się, jak zostać mistrzem kamuflażu, współpracować z innymi, wtedy siła się oczywiście zwiększa, zaskoczyć przeciwnika, bądź uciekać, ale nie w taki oczywisty sposób, jak brać nogi za pas ????
Dla dzieci jest to świetna dawka wiedzy, ponieważ dowiedzą się nowych faktów o zwierzętach, które już znają, ale także o tych, które widzą pierwszy raz. A uwierzcie, ilustracje w formie zdjęć są przeurocze i mocno hipnotyzują czytelnika, by dłużej zawiesić na nich oko. Ja jestem zachwycona!
Na tych 300 stronach, które mogą troszeczkę przerażać, nie ma aż tak wiele treści. Oczywiście dla młodszych czytelników może to stanowić problem, ponieważ czcionka jest mniejsza, ale wtedy doradzam wspólne czytanie z rodzicami ???? Jeśli chodzi o nieco starsze dzieci, to problemu nie ma, zwłaszcza że książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 9-12 lat. Uważam jednak, że wiek nie ma tu za dużego znaczenia, jeśli ktoś się interesuje takimi tematami.
Nie dość, że to mocna i cudowna dawka wiedzy nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, to przy okazji można się świetnie bawić, ponieważ niektóre metody obrony, kamuflażu zwierząt są dość... niekonwencjonalne? Chyba tak najlepiej nazwać to, do czego potrafią się zmobilizować, co dla nas ludzi jest czymś dziwnym, wręcz niewyobrażalnym.
Zwierzętom nie można odmówić pomysłowości i sprytu. Są to naprawdę inteligentne stworzenia i człowiek może się tylko od nich uczyć. Bardzo, ale to bardzo polecam i gwarantuję, że miło spędzicie czas przy lekturze.

Czy recenzja była pomocna?

motyle_w_glowie

ilość recenzji:501

4-09-2022 08:48

Jeśli szukacie książki o zwierzętach dla dzieci powyżej 8-9 roku życia, która przykuje ich uwagę, to polecam Wam ?Dziki poradnik przetrwania?. Jest to spora dawka ciekawostek z życia zwierząt. Książka napisana jest językiem, który z pewnością i z łatwością trafi do młodych czytelników, chociażby ze względu na to, że sporo tu poczucia humoru. Już nawet na okładce jest informacja, że jest to mega porcja wiedzy o zwierzętach i o tym, jak nie dać się zeżreć ;) Książka podzielona jest na 6 rozdziałów/lekcji, które skupiają się wokół tematu przewodniego. W całej książce pełno jest kolorowych ilustracji, którą obrazują to, o czym dziecko właśnie czyta. I co pomocne, tekst z obrazkiem połączony jest linią, więc jest pewność, które zwierzątko jest na ilustracji. Na koniec każdej lekcji autorka zwraca uwagę na to, jak z danym tematem poradzili sobie ludzie i jak wykorzystują w swoim życiu techniki podpatrzone u zwierząt.

Bardzo polecam Wam tę książkę. Sama się świetnie przy niej bawiłam i naprawdę sporo się dowiedziałam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

z_ksiazka_w_plecaku

ilość recenzji:869

29-08-2022 20:41

Książka podzielona jest na kolorowe sekcje zwane lekcjami. Pokazują one jak różne zwierzęta zachowują się, co robią by nie dać się zjeść.
Pierwsze co nasuwa się, to stać się niewidzialnym. A mistrzem kamuflażu jest kameleon, który zmienia swój kolor i znika w otoczeniu. Podobnie jak patyczaki. Są jak nazwa wskazuje, podobne do gałązek i patyków i dlatego ich nie widać, gdy akurat są na drzewie lub innym krzaku. Są wśród nas takie zwierzęta, które ukrywają się nie tylko przed wzrokiem, ale również przed innymi zmysłami, jak węch. Są też pająki, które udają ? kupę, a meduzy stają się niewidzialne.
Inną metodą ratunku jest ucieczka i ukrycie się w norach jaskiniach czy dziuplach. Można również udawać groźnego. Taki przykład mamy na własnym podwórka, jest nim kot, który pręży swój grzbiet gdy czuje się zagrożony. A gdy do tego dodać efekt dźwiękowy, jak warczenie, prychanie, syczenie to drapieżnik zaczyna sam się bać.
Kolejnymi metodą jest udawanie chorego, a nawet martwego. A można po prostu być niejadalnym, bo kto zje żółwia w twardej skorupie czy jeża pokrytego ostrymi kolcami? Zarówno my jak i różne zwierzęta świetnie bronimy się w grupie. Tak robią pszczoły, mrówki czy zebry. A gdy wszystkie wyżej wymienione techniki zawodzą, to zawsze możemy bronić się. Jak? Pszczoły żądlą, węże mają jad, podobnie jak pająki. A inne zwierzęta mają kły i pazury.
To tylko niektóre przykłady ?obrony? przed zjedzeniem. Książka to wielki zbiór ciekawostek ze świata zwierząt, które są bardzo kreatywne jeśli chodzi o unikanie niebezpieczeństw. Niektóre metody wprawiają w osłupienie. Niektóre mogą nawet wydawać się nam głupie, jak udawanie chorego czy kupę, ale skoro działają to widocznie nie są głupie.
Autorka przedstawia świat zwierząt w sposób humorystyczny, co sprawia, że zarówno dziecko jak i rodzic ma świetną zabawę czytając książkę. Dodatkowym atutem są liczne i kolorowe ilustracje, które przedstawiają dany gatunek. A to co najbardziej spodobało mi się w tej książce to porównanie zachować zwierząt do naszych w czasie zagrożenia. I jak myślicie? Czy jesteśmy podobni do zwierząt żyjących na wolności? Książka uświadomiła mi, że każdego dnia stajemy przed jakimiś niebezpieczeństwem i wiele naszych reakcji obronnych jest podobnych do tych, które stosują zwierzęta.
Książkę polecam ciekawskim dzieciom, ale również ciekawskim rodzicom.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

WolneLitery

ilość recenzji:1

29-08-2022 14:50

Jeśli szukacie książki, która od pierwszych stron wciągnie Wasze dziecko i Was przy okazji, to zdecydowanie trafiliście idealnie! "Dziki poradnik przetrwania" to strzał w 10!

Autorka, która na co dzień prowadzi kanał pani z pszyry, zdecydowanie zaserwowała nam tutaj coś bardzo dobrego. W książce jest cała masa ciekawostek, pięknych ilustracji, zdjęć i newsów, które sprawią, że lepiej poznacie i zrozumiecie świat zwierząt. Co ważne, informacje tutaj są tak zaskakujące, że na pewno i Wy dużo się z niej dowiecie! Książkę i do czytania i do oglądania. Jest przepięknie wydana i bardzo kolorowa, więc na pewno przyciągnie to wzrok Waszych dzieci. Dodam, że jest to książeczka do której na pewno będziecie wracali regularnie, bo jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Autorka całość podzieliła na rozdziały i mamy tutaj różne techniki przetrwania, które stosują zwierzęta.

Ja jestem pod jej ogromnym wrażeniem, bo zdecydowanie jest to książka dla każdego!

Czy recenzja była pomocna?

pat*************************

ilość recenzji:86

23-08-2022 16:43

"Dziki poradnik przetrwania" to ogromna dawka natury od najlepszej strony. Autorka, zamieniając czytelnika na czas lektury w maleńkiego robaczka, ukazuje dziki świat zwierząt, owadów i roślin od strony metod przetrwania - to naprawdę fascynująca podróż!

Książka kierowana raczej dla młodszych czytelników i dla nich to szczegolnie bedzie ogromna frajda, natomiast jako dorosła odnalazłam naprawdę ogrom ciekawostek, o jakich nie miałam pojęcia. Pani Agnieszka aż kipi pasją i wiedzą przyrodniczą - z nią nawet robaczki, których zwykle się boję, stają się ciekawym obiektem do rozważań ????

Mamy tu uporządkowany podział tematyczny na 6 lekcji - każda ukazującą inne metody przystosowania. Mistrzowie ucieczek, specjaliści w ukrywaniu się, doskonali aktorzy czy specjaliści w walce naturalnym orężem - nie pomyślałabym, że środowisko przyrodnicze ma aż tyle sposobów! ???? W dodatku autorka podsumowuje każdy rozdział porównaniem danej metody do ludzkich poczynań, co jest ciekawym zderzeniem i analogią.

Całość jest dodatkowo pięknie wydana, towarzyszy lekturze ogrom estetycznych zdjęć, a czcionka jest przyjazna dla oka ????

Dla mnie świetna sprawa - polecam dać się porwać i odkryć świat natury na nowo ????

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?