Dom lalek / Edyta Świętek | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dom lalek (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Replika
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 368
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Dom lalek - opis produktu:

W końcu los odpowiedział na wszystkie moje prośby....

Nie, jednak nie na wszystkie...

Naprawdę nie wiem, czym ja sobie na ciebie zasłużyłam.

Anita jest z natury wycofana i charakteryzuje się niską samooceną. Źródłem takiej postawy są problemy z przeszłości - jako dziecko, a następnie nastolatka, wciąż spotykała się z przykrościami ze strony rówieśników, którzy prześladowali ją, szydząc, że jest taka sama jak jej niepełnosprawna intelektualnie siostra. Kompleksy narosłe w dzieciństwie rzutują na dorosłe życie kobiety.

Pewnego dnia Anita znajduje na masce swojego samochodu pudełko z lalką. Nie przywiązuje wagi do tego wydarzenia. Kilka miesięcy później poznaje Mikołaja - mężczyznę, który wydaje jej się niemal idealny. Jego opiekuńczość i ciągłe zainteresowanie schlebiają kobiecie. Nawiązuje się pomiędzy nimi romans. Anita rozkwita w tym związku, w końcu czuje się wartościowa i atrakcyjna. Okazuje się jednak, że Mikołaj coś przed nią ukrywa.

Tematy damsko-męskie, a do tego odrobina tajemnicy - i można czytać bez przerwy! Poznajcie niezwykłą pisarkę i jej niezwykły literacki świat. Polecam z całego serca!

Artur Gotz, wokalista i aktor

Mistrzyni powieści Edyta Świętek po raz kolejny udowadnia, że nieobce są jej żadne tematy. Dom lalek to historia inna niż jej poprzednie książki. Powieść wciąga od pierwszej strony i przyprawia o dreszcz emocji. Autorce serdecznie gratuluję, a Wam gorąco polecam.

Magdalena Goc-Natonek, FB: Madzia G.N. z nosem w książkach

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

Dom lalek - mobi, epub

Edyta Świętek

25,05 zł 27.84
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Pragnienie

Amelie Nothomb

miękka
22,69 zł 34.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -32%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
25,83 zł 37.99
 • -40%
Mnich z Mokki

Dave Eggers

miękka
23,94 zł 39.90
 • -41%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,37 zł 37.91
 • -44%
 • -41%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
23,53 zł 39.88

Edyta Świętek - przeczytaj też

 • -35%
Cień zbrodni Grzechy młodości

Edyta Świętek

miękka
24,12 zł 37.11
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -40%
Echa niewierności Grzechy młodości

Edyta Świętek

miękka
22,13 zł 36.90
 • -25%
Nowe czasy Nie pora na łzy

Edyta Świętek

miękka
27,62 zł 36.81
 • -25%
 • -25%
Przeminą smutne dni Nowe czasy, Tom 2

Edyta Świętek

miękka
27,62 zł 36.81
 • -25%
Rzeka kłamstw Grzechy młodości

Edyta Świętek

miękka
27,65 zł 36.86

Zobacz również

 • -33%
Zimowla

Dominika Słowik

miękka
30,08 zł 44.90
 • -32%
Czas burz Tom 1

Charlotte Link

miękka
30,60 zł 44.99
 • -40%
 • -29%
Położna z Auschwitz

Magdalena Knedler

twarda
30,46 zł 42.90
 • -35%
Śmierć Jezusa

John Maxwell Coetzee

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Powtórka z rozgrywki

Marcin Wolski

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 2020
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Dom lalek
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Czytam dla przyjemności

 • 1-07-2019
 • 21:17

Często nie zdajemy sobie sprawy, że rodzina w której wychowaliśmy się ma ogromny wpływ na to jakimi ludźmi staniemy się w przyszłości. Dziecko, które ciągle jest ganione, ma stawiane tylko wymagania i nigdy nie słyszy pochwał ma duże zadatki wyrosnąć na osobę zakompleksioną. Jest to problem wielu ludzi, który można rozwiązać, ale potrzebna jest pomoc innych osób, które wzmocnią w niej pożądane cechy. Z drugiej strony nie można też bez zastrzeżeń pozwalać dziecku na każdy kaprys, gdyż w pewnym momencie okaże się tyranem. Przykładem jest Urszula, która pomimo upośledzenia potrafiła znakomicie manipulować siostrą i rodzicami, w dodatku była mistrzynią intryg. W zamian tylko oczekiwała, że rodzina wybawi ją z każdego kłopotu. Czy o chorobie dziecka należy rozmawiać z rodziną i obcymi, jakie problemy w życiu rodziny może wywołać choroba? A może lepiej udawać, że dziecko jest zdrowe i nie stwarza ono żadnych problemów? Który z tych wariantów wybrali rodzice Urszuli i Anity musicie sprawdzić sami.

Jeżeli chodzi o kreację bohaterów, to uważam, że pani Edyta stworzyła bardzo wyraziste postacie. Może momentami ich wady były przejaskrawione, lecz dzięki temu zostały uwypuklone problemy wielu ludzi. W cechach bohaterów można przeglądać się jak w lustrze. Może znajdziecie w nich zaradną, wiedzącą czego się chce osobę? A może okaże się, że identyfikujecie się z uległą, nieasertywną bohaterką próbującą zadowolić wszystkich.
Oczywiście nie zabraknie bohaterów, którzy mają zachwianą psychikę, zakrawającą o perwersję. To akurat tyczy się męskich postaci. Przerażali mnie, było w nich coś obrzydliwego. Niestety, niezależnie od statusu społecznego, ta przypadłość może dotknąć każdego. Panowie okazali się okropnymi typami.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Brunetka Books Recenzuje

 • 21-06-2019
 • 10:06

"Dom lalek" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Edyty Świętek.
Jestem mile zaskoczona tą książką.
To powieść o braku akceptacji, niskiej samoocenie, odmienności, życiu.
Autorka świetnie pokazała postać Anity Daniewskiej, która przez większą część życia była odrzucona przez najbliższe jej osoby. Jako dorosła kobieta dała uwieść się i zmanipulować mężczyźnie, który okazał jej trochę zainteresowania. Anicie brakowało uczuć, miała ciężkie dzieciństwo , nie zaznała miłości ze strony swoich rodziców, bo dla nich ważniejsza była starsza niepełnosprawna córka.
Mimo wszystko Anita nie odwróciła się od swojej rodziny.
Po tej lekturze możemy zadać sobie tylko pytanie...
Czy nasze dzieciństwo ma wpływ na relacje w dorosłym życiu?
"Dom lalek" od samego początku trzyma w napięciu.
Gorąco polecam, warto przeczytać.
Książka na długo pozostanie w mojej pamięci.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Qultura słowa

 • 14-06-2019
 • 10:47

Śliczna, jak laleczka?
Często bywa tak, że życie układa nam się zupełnie inaczej, niż gdybyśmy chcieli, że los płata nam okrutnego figla, który przekreśla wszystkie nasze tęsknoty i marzenia. Niekiedy te problemy biorą się z przeszłości, mają swoje źródło w dzieciństwie i w błędach rodziców, niekiedy sami ? z różnych powodów ? nie możemy wzrosnąć, bowiem wciąż coś nas blokuje.
Anita, instruktorka fitness i trenerka personalna, pełna jest właśnie takich fałszywych przekonań na swój temat, co przekłada się na jej codzienność. Po nieudanym małżeństwie, trwającym zaledwie rok, prowadzi samotniczy tryb życia, dzieląc swój dzień pomiędzy pracę w klubie fitness, treningi oraz samotne i spokojne wieczory z lekturą. Ma tylko jedną przyjaciółkę, z którą pracuje, zatem jej życie towarzyskie praktycznie nie istnieje. Na dodatek jej kontakty z rodziną przypominają groteskę, bowiem rodzice ? zapatrzeni w niepełnosprawną intelektualnie starszą córkę ? nigdy nie darzyli Anity uczuciem, nie poświęcali jej też za wiele uwagi. Skoncentrowali się na Urszuli, desperacko próbując ukryć jej ograniczenia, całą odpowiedzialność zarówno za wyniki szkolne starszej córki, jak i za jej funkcjonowanie w społeczności uczniowskiej, spychając na Anitę. W ten sposób dziewczynka została napiętnowana przez wszystkich, wszyscy mieli też do niej nieustanne pretensje ? zarówno nauczyciele, rozgoryczeni brakiem postępów Urszuli, rodzice, jak i sami uczniowie, którzy bezlitośnie kpili z cichej i słabej dziewczynki. Sama Urszula nie ułatwiała opieki, bowiem rozpieszczona i nie znająca granic, pozwalała sobie wobec młodszej siostry na drwiny, skarżąc i donosząc na nią, skazując Anitę dodatkowo na gniew rodziców.
Nic zatem dziwnego, że Anita ma obniżoną samoocenę, bardzo krytycznie podchodzi do swojego wyglądu, choć wie, że przynajmniej w kwestii figury nikt nie może nic jej zarzucić. Dlatego, kiedy zaczyna się nią interesować przystojny mężczyzna, Mikołaj, który nieustannie ją komplementuje i obdarza uwagą, Anita czuje się, jakby wygrała los na loterii. Ten pracownik banku wydaje się być rzeczywiście zapatrzony w wysportowaną dziewczynę, zresztą nawet razem trenują, bowiem on pragnie odzyskać dobrą sylwetkę, nieco zniekształconą przez zajadanie korporacyjnego stresu. Mikołaj nie tylko troszczy się o Anitę, ale stopniowo zaczyna ingerować w jej wygląd i życie, namawiając do drobnych zmian.
Anita coraz bardziej przywiązuje się do chłopaka, nieświadoma nawet, jak bardzo zaczął wypełniać jej codzienność. I choć wydaje się, że wszystko zaczyna się układać, to jest coś, co ją niepokoi ? nie dość, że dotknęło ją ostatnio dziwne roztargnienie, za sprawą którego gubi różne rzeczy, to jeszcze zaczyna w różnych okolicznościach otrzymywać tajemnicze przesyłki od anonimowego nadawcy, w których znajdują się ? lalki. Co oznaczają te dziwne prezenty? Czy Anita powinna się bać? Czy obserwujący ją mężczyzna to tylko złudzenie, czy też rzeczywiście ktoś nieustannie za nią podąża? Przekonamy się o tym dzięki niezwykle intrygującej książce autorstwa Edyty Świętek, pt. ?Dom lalek?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Replika powieść to nie tylko doskonała tektura dla wszystkich wielbicielek autorki, ale również dla tych czytelników, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji, którzy doceniają zakończenia, których nikt się nie spodziewa.
Autorka nie tylko stworzyła niezwykłą historię, pełną znaków zapytania i zaskakujących zwrotów, ale przede wszystkim wykreowała wspaniałych bohaterów, odsłaniając przed nami ich wnętrze, słabości, lęki. O ile ciężko nam polubić Mikołaja, to zwariowana przyjaciółka Anity, Mariola, ze swoją prostolinijnością, słabością do podjadania i dodatkowymi kilogramami, staje się nam niezwykle bliska. Co do Anity natomiast, to budzi się w nas instynkt opiekuńczy, bowiem trudno jest nie współczuć dziewczynie, która całe życie musiała liczyć na siebie, którą zbyt wcześnie obarczono odpowiedzialnością za niepełnosprawną siostrę. To wszystko sprawia, że książkę pochłaniamy jednym tchem, rozpaczliwie pragnąc poznać prawdę i uchronić Anitę przed kolejnym zranieniem. Czy nam się to uda?

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Cyberpunk Odrodzenie

Andrzej Ziemiański

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 17.4.2020
 • -35%
Wojna makowa

Rebeca F. Kuang

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 17.2.2020
 • -35%
Szczypta magii

Michelle Harrison

twarda
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -35%
Złodziej dusz Heksalogia Dory Wilk, tom 1

Aneta Jadowska

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Nocturna

Maya Motayne

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -22%
Bohaterowie

Joe Abercrombie

miękka
38,13 zł 48.88
 • -34%
Irma

Marcin Gryglik

miękka
26,33 zł 39.90
 • -35%
Żółte ślepia

Marcin Mortka

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 45.62 zł
  36.05 zł

  Jak w ciągu wieków w zachodnim świecie zmieniały się sposoby zamieszkiwania? Co wpływało na ewolucję takich pojęć, jak prywatność, domowość, komfort, swoboda, i w jaki sposób odbijały się one w codziennym życiu mieszkańców miast? W ciekawej książce Witold Rybczyński śledzi przeobrażenia zarówno...

 • Dzisiejszy świat `kręci się` wokół dziecka. Staramy się za wszelką cenę, aby nasze dziecko uczyło się, było wszechstronnie rozwinięte, ładnie ubrane i tak szczęśliwe, w jaki sposób rozumiemy to szczęście. Wybieramy dla niego koła zainteresowań, rozwijamy jego umiejętności artystyczne czy językowe...

 • Idealne pierwsze kolorowanki! Kolorowanki z grubym obrysem są przeznaczone dla wszystkich maluchów, które lubią nadawać barwy otaczającemu je światu. Książeczki zawierają duże i nieskomplikowane ilustracje w dwóch wersjach: czarno-białej i kolorowej, będącej wzorem kolorystycznym dla małych...

 • Seria: - zawiera rysunki o prostych kształtach i wyraźnych konturach - rozwija motorykę ręki - uczy precyzji i koncentracji - rozwija wyobraźnię - rozbudza ciekawość świata - wzbogaca słownictwo - zapewnia pożyteczne i miłe spędzanie czasu

 • 5.42 zł

  Seria edukacyjnych książeczek przygotowana specjalnie dla maluszków. Sztywne strony, piękne zdjęcia oraz okrągłe narożniki sprawiają, że książeczka jest idealna dla najmłodszych dzieci od 0 do 3 lat. Książki z serii: Centrum Edukacji Dziecięcej.

 • 22.09 zł

  Twórcy przebojowych filmów Jak wytresować smoka i Shrek zrealizowali kolejną znakomitą animowaną komedię, w której w oryginale głosów postaciom użyczyły takie gwiazdy jak: Jim Parsons, Rihanna, Steve Martin i Jennifer Lopez. Gdy Oh, uroczy stworek z innej planety, ląduje na Ziemi, poznaje...