SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dobry omen

okładka filmowa

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Prószyński Media
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Ilość stron 416
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Jedyna w swoim rodzaju powieść dwóch mistrzów gatunku: Neila Gaimana i Terryego Pratchetta. Jeśli jeszcze jej nie poznałeś, zrób to, nim obejrzysz serial na jej podstawie.

`Dobry omen` to książka fantasy, potraktowana z lekkim przymrużeniem oka, za którą odpowiadają jedni z najpopularniejszych autorów tego rodzaju literatury.

Już wkrótce zjawią się Jeźdźcy Apokalipsy, natomiast zagładę ma ściągnąć na Ziemię nie kto inny, jak Antychryst. Problem w tym, że nie każdy chce być świadkiem końca świata. Wśród tych niezadowolonych znajdują się chociażby dwaj przyjaciele, anioł Azirafal oraz demon Crowley. Aby zapobiec Armagedonowi, podejmują wspólną misję odszukania i zgładzenia Antychrysta.

Szybko jednak przekonują się, że nie będzie to takie proste, jak zakładali. Wystarczy zauważyć, że Antychryst jest aktualnie jedenastoletnim chłopcem, który sympatycznym usposobieniem zjednuje sobie serca wszystkich wokół, a jego rodzice mają być z czego dumni.

Neil Gaiman jest brytyjskim pisarzem, scenarzystą oraz redaktorem. Spod jego pióra wyszło wiele powieści, komiksów oraz opowiadań fantasy, grozy, a także science fiction. Obecnie uznaje się go za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury fantasy, urban fantasy i science fiction. Niejednokrotnie otrzymywał najważniejsze nagrody literackie, przyznawane powieściom fantastycznym, takie jak: Hugo, Nebula czy Bran Stoker Award.

O książce

Oczywiście najłatwiej zakwalifikować książki Pratchetta do kategorii fantasy. (...) Ale to trop nieco fałszywy. (...) Chyba trafniej byłoby określić jego pisarstwo jako satyrę w magicznym sztafażu. (...) `Świat Dysku` to tylko kostium, w który autor przemienia naszą Matkę Ziemię. Czy może raczej krzywe zwierciadło, które sprawia, iż kula zamienia się w dysk, politycy w magów, lekarze w wiedźmy, przesądy w demony itd. (...) Po co mu ta przebieranka? By bezkarnie i cynicznie naśmiewać się z ludzkiej głupoty? Nie tylko. By pokazać, że nasz świat odarty z maskujących go dekoracji, takich jak demokracja, nauka, postęp, sprawiedliwość, racjonalność czy przekonanie o ludzkim geniuszu, i przeniesiony w inny wymiar staje się nie tylko śmieszny, ale i żałosny. Łącząc tradycję `Władcy Pierścieni` i `Monthy Pytona` otrzymuje groteskową `Historię Ludzkiego Szaleństwa`.

Piotr Sarzyński, `Polityka`

O autorze

Terry Pratchett był brytyjskim pisarzem, specjalizującym się w literaturze fantasy oraz science fiction. Popularność przyniósł mu cykl powieści `Świat Dysku`. Niejednokrotnie pracował również przy projektach zakładających adaptacje jego utworów do formy sztuki teatralnej lub gry komputerowej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Prószyński
Kategoria: dla dzieci,  Dla młodzieży,  fantastyka,  fantasy,  Humorystyczna fantastyka,  Science-fiction,  światy alternatywne,  utopia i antyutopia,  książki na jesienne wieczory,  książki na podstawie filmów netflixa
Wydawnictwo: Prószyński Media
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 142x202
Ilość stron: 416
ISBN: 9788382952681
Wprowadzono: 01.12.2022

Terry Pratchett, Neil Gaiman - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Dobry omen, okładka filmowa - Terry Pratchett, Neil Gaiman

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: