SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Neil Gaiman - biografia

Neil Gaiman urodził się 10 listopada 1960 w Portchester. Edukację odebrał w anglikańskich szkołach kościelnych. Od lat 80. pracował jako dziennikarz niezrzeszony jednak z żadną konkretną stacją czy czasopismem. Pierwszą książkę, biografię zespołu Duran Duran, wydał w 1984 roku. Dzisiaj znany jednak jako autor powieści z gatunku urban fantasy oraz science fiction. Od 1989 do 1996 roku ukazywała się jego bodaj najpopularniejsza seria komiksowa, którą wydało DC – „Sandman”. Pierwszą powieść Gaiman napisał z Terrym Pratchettem, ikoną brytyjskiego fantasy i science fiction. Wydana w 1990 książka nosiła tytuł „Dobrym omen”. Później ukazały się inne z szeroko znanych dzisiaj tytułów, jak „Nigdziebądź” (1996), „Gwiezdny pył” (1998), „Amerykańscy bogowie” (2001) i inne. Gaiman uważany jest powszechnie, z powodu łączenia różnych tropów i gatunków oraz licznych nawiązań intertekstualnych, za twórcę postmodernistycznego. Sam jednak odżegnuje się od tego terminu, twierdząc, że nie tworzy w imię żadnego konkretnego nurtu, czy schematu. Większość jego książek i zbiorów opowiadań doczekała się już jakiegoś rodzaju adaptacji – filmowej lub serialowej. Gaiman współpracował też przy powstawaniu kilku filmów, np. „Beowulf” Roberta Zemeckisa. Autor ma na koncie wiele nagród: Hugo, Nebula, Bram Stoker Award, magazynu Locus, czy Nagrodę Eisnera (14 razy). Jego książki i komiksy publikuje się na całym świecie. Często też trafiają na listy bestsellerów. Gaimana uważa się za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy fantasy

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 76 książek, których autorem jest: Neil Gaiman. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, Literatura piękna, fantastyka, Religie i mitologie, komiks, Dla młodzieży, fantastyka, literature, literatura piękna, biografie, wspomnienia, dla dzieci i młodzieży, fantastyka, religie, audiobooki na prezent, bestsellery wszech czasów, ebooki na ekranie.

Na książki autora Neil Gaiman mamy rabaty sięgające do 27%.
... ...
Zobacz więcej produktów