SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Wielki powrót kultowej serii! Opowieści o pięciu nastoletnich czarodziejkach zdobyły przed kilkunastoma laty serca milionów czytelniczek na całym świecie. Także w Polsce okazały się prawdziwym bestsellerem.
W położonej pośrodku nicości twierdzy Kondrakar mieszka Wyrocznia - potęga pilnująca równowagi we wszechświecie. Co jakiś czas wyznacza nowe Strażniczki, które mają strzec Sieci oddzielającej świat ludzki od Innego Świata zamieszkanego przez potwory. Jednak Sieć staje się coraz słabsza i przez kolejne portale przedostają się do naszej rzeczywistości siły zła... Zadaniem Strażniczek jest odnajdywanie i zamykanie tych przejść, a także walka z niechcianymi gośćmi z Innego Świata. Tym razem rola obrończyń przypada pięciu nastolatkom, które nie zostały do tej misji wyszkolone, ale i tak muszą stawić czoło straszliwemu zagrożeniu. Cztery z nich dostają władzę nad żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą, a piąta, Will, otrzymuje moc najważniejszą, tkwiącą w talizmanie zwanym Sercem Kondrakaru. Od tej pory wybranki losu będą musiały poznać swoje moce i stanąć na straży pokoju! Życie pięciu dziewczyn nie składa się tylko z pilnowania Sieci i pojedynków z bestiami. Mają też własne problemy rodzinne, muszą sobie radzić z chuliganami, starają się dobrze uczyć, a przede wszystkim powoli wchodzą w dorosłe życie. Doceniają wagę przyjaźni i poznają smak pierwszej miłości. Jak widać, kłopotów im nie brakuje, na szczęście wszystkie mają duże poczucie humoru i lubią się śmiać - a wraz z nimi śmieją się czytelnicy!
Przygody czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana także z trylogii powieściowej dla dzieci `Fairy Oak`. Gnone współtworzyła scenariusze pierwszych odcinków serii, a później zadanie to przejęli inni autorzy, mi.in. Francesco Artibani (`Lupo Alberto`, `Kylion`) i Bruno Enna (`Kwakenstein`, `Dylan Dog`). Rysunki są dziełem wielu rysowników, m.in. dwójki artystów, prywatnie będących małżeństwem, Alessandro Barbucciego i Barbary Canepy, którzy stworzyli także ilustracje do komiksów disnejowskich takich jak `Kubuś Puchatek`, jak również uczestniczyli w wykreowaniu niezależnych serii komiksowych - `Sky Doll`, `Monster Allergy`, `Ekho. Lustrzany świat`. W 2002 roku cykl `WITCH` i jego autorzy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową Topolino.
Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla dziewczynek uwielbiających przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanek serii!
Księga pierwsza zawiera pierwsze sześć tomów oryginalnych serii (ponad trzysta stron komiksów!) oraz wstęp z osobistymi wspomnieniami ówczesnej redaktor serii Agnieszki Wielądek.

Więcej książek z tej serii
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 170x260
Ilość stron: 384
ISBN: 9788328159563
Wprowadzono: 20.04.2021

RECENZJE - książki - Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 - Francesco Artibani, Elisabetta Gnone, Bruno Enna

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1057

8-06-2021 11:09

Pierwszy tom zbiorczego wydania serii (która ukazywała się na naszym rynku od 2002 roku nakładem wydawnictwa Egmont w formie dwutygodniowego magazynu z dodatkami), zbiera komiksowe historie z części 1-12. Tym samym odbiorca może oddać się lekturze prawie 400 stron składających się na rozdziały ,,Halloween?, ,,Dwanaście portali?, ,,Inny wymiar?, ,,Potęga ognia?, ,,Ostatnia łza?, ,,Złudzenia i kłamstwa?.

Nie zagłębiając się specjalnie w szczegóły fabularne poszczególnych historii, można w dużym uproszczeniu określić tytuł jako magiczną opowieść o przyjaźni, obronie tego, co najważniejsze, poznawaniu samego siebie, przekraczaniu własnych limitów i oczywiście ratowaniu świata. Widowiskowa akcja pełni w tytule dość istotną rolę i świetnie współgra z równie dobrą warstwą humorystyczną. Można więc serię określić jako prostą i przyjemną dawkę komiksowej rozrywki dla młodszych czytelników.

Obok magicznej treści i walki młodych czarodziejek o dobro świata, jest to również pozycja pokazująca życie zwykłych nastolatków. Ukazane są tutaj ich relacje z rodzicami czy rówieśnikami, problemy dorastania czy pierwsze miłosne zauroczenia. Nie są to jednak treści wysuwające się na pierwszy plan opowieści. Stanowią one raczej doskonałe uzupełnienie fantastycznych przygód młodych bohaterek, które będą często korzystały ze swoich mocy. Należy jednak pamiętać, że całość jest kierowana do określonej grupy odbiorców i ktoś starszy może uznać zamieszczone tutaj treści za trochę zbyt infantylne.
Jeśli chodzi o oprawę graficzną tytułu, to prezentuje się ona bardzo dobrze. Najlepszym możliwym określeniem będzie tutaj użycie słowa: ?urocza?. Seria pierwotnie powstała dla Disney Italia i jest to mocno widoczne w stylu wizualnym. Kolorowe rysunki z dość żywą paletą barw od razu nasuwają skojarzenia z wielkimi hitami amerykańskiego giganta.

Kilka słów zachwytu należy się również nowemu wydaniu serii. Twarda oprawa z przykuwającą uwagę grafiką, świetna jakość zastosowanego papieru oraz miły dodatek w postaci wstępu napisanego przez redaktor naczelną pierwotnego magazynu, która wspomina o początkach tytułu w Polsce oraz spotkaniach fanów, których swego czasu w naszym kraju nie brakowało. Wszystko to sprawia, że cena albumu wydaje się adekwatna do jego jakości.
Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 to pozycja, po którą głównie powinny sięgnąć dziewczyny w przedziale wieku 10-14 lat. To dla nich przedstawione tutaj problemy będą najlepiej zrozumiałe i to one najlepiej utożsamią się z bohaterkami komiksu. Nie ma jednak konieczności zamykania się tylko we wskazanym przedziale wiekowym. Równie dobrze przy albumie powinni bawić się czytelnicy pamiętający jego pierwotne wydanie czy wielcy fani ?Czarodziejek z księżyca?.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Kosz z Książkami

ilość recenzji:209

21-05-2021 17:16

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Pamiętacie Czarodziejki W.I.T.C.H. i czasy, kiedy biegło się do kiosku po kolejną gazetkę z przygodami Will, Irmy, Taranee, Cornelii i Hay Lin?

Mam nadzieję, że tak! Dla mnie są one jednym ze wspomnień z dzieciństwa. W dodatku bardzo miłym i dlatego z ogromną radością i sentymentem powróciłam do tej serii!

I z przyjemnością mogę Wam polecić nowe, zbiorcze wydanie komiksu! Pierwsza księga zawiera w sobie dwanaście numerów magazynu ? a całość została przepięknie wydana, twarda oprawa, lakierowane elementy, a w środku poza samym komiksem czeka na czytelników również kilka dodatków ? przeczytacie między innymi informacje o początkach serii w Polsce czy przedstawienie bohaterek składających się na tytułowe Czarodziejki W.I.T.C.H. Nic tylko czytać!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?