SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Data wydania 2018
Oprawa twarda
Liczba stron 160
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

`Co widzimy w gwiazdach` to fascynujący, bogato ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Czytelnik znajdzie tu nie tylko zbiór podstawowych faktów z dziedziny astronomii, lecz także wyruszy wraz z autorką w niezwykłą podróż przez mity, legendy, wyobrażenia ludzkości na temat budowy wszechświata czy pochodzenia gwiazdozbiorów. Ta książka - dzięki swojej artystycznej formie - jest jednocześnie zachwycającym dziełem sztuki i najlepszym wprowadzeniem w tajemnice kosmosu dla starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2018
Wymiary: 205x205
Liczba stron: 160
ISBN: 978-83-10-13312-0
Wprowadzono: 28.03.2021

RECENZJE - książki - Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie - Kelsey Oseid

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 21 ocen )
  • 5
    17
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Zatracona w słowach

ilość recenzji:1

brak oceny 28-06-2018 11:41

W dzisiejszych czasach większość ludzi przestała zwracać uwagę na piękno nocnego nieba głównie z powodu zanieczyszczenia sztucznym światłem. Aby dostrzec i zrozumieć jego niezwykłość trzeba zostawić za sobą ogromne metropolie i spędzić choć jedną noc w miejscu, gdzie nie dociera pochodzące z nich światło. Kiedy poświęcimy chwilę i spojrzymy na nocne niebo w całej jego okazałości, to po powrocie do miasta na pewno nie opuści nas tęsknota za tym nieziemskim widokiem. Od bardzo dawna interesują się astronomią, a godzin spędzonych na wpatrywaniu się w nocne niebo nie uważam za stratę czasu. Zawsze z wielką chęcią sięgam po każdą pozycję mniej lub bardziej powiązaną z tym tematem, aby poszerzyć moją wiedzę. Nie mogłam sobie więc odmówić sięgnięcia po książkę "Co widzimy w gwiazdach", która nie tylko dostarcza przydatnych informacji, ale również cieszy oczy.

Książka Kelsey Oseid liczy sobie sto sześćdziesiąt stron, na których zawarto podstawowe informacje z dziedziny astronomii. Przewodnik został podzielony na kilka części poświęconych kolejno: Gwiazdozbiorom, Drodze Mlecznej, Księżycowi, Słońcu, Planetom, Planetoidom, kometom i meteorom oraz Przestrzeni kosmicznej. Dla mnie w większości ta książka była powtórką poznanych już wcześniej wiadomości, jednak udało mi się w niektórych przypadkach poszerzyć moją wiedzę. Pojawiły się również liczne i bardzo interesujące ciekawostki, równie ciekawe okazało się również pochodzenie nazw niektórych gwiazdozbiorów.

Pisząc o tej książce, nie można nie wspomnieć o jej niezwykłej formie. Kelsey Oseid jest północnoamerykańską malarką i graficzką zafascynowana przyrodą oraz więziami łączącymi człowieka ze światem natury. Korzystając głównie z czerni, bieli i granatu namalowała dla nas niezwykły obraz nieba, odkrywając przy tym niektóre z jego tajemnic. Każdy gwiazdozbiór jest opatrzony piękną ilustracją, a na większości z nich została również zaznaczona najjaśniejsza gwiazda. Znajdziemy tu także rysunki przedstawiające fazy księżyca oraz urocze ilustracje każdej planety znajdującej się w naszym Układzie Słonecznym. Tym, co jednak najbardziej przyciąga wzrok na samym początku, jest zachwycająca okładka, która dodatkowo została wzbogacona o błyszczące elementy.

"Co widzimy w gwiazdach. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie" to książka dla każdego, kto, choć w małym stopniu interesuje się astronomią i chciałby poszerzyć swoją wiedzę. Mogą po nią sięgnąć dzieci, jednak również dorośli powinni docenić formę tej książki. Autorka dostarcza czytelnikom informacji w sposób ławy i przyjemny, które w połączeniu z cudownymi ilustracjami czynią z tej książki niezwykłe dzieło sztuki będące jednocześnie świetnym wprowadzeniem w tajemnice kosmosu. Ta książka przypomina, że choć w dzisiejszych czasach ludzie nie zachwycają się już tak nocnym niebem, to jego piękno nadal istnieje i jest warte dostrzeżenia.

Czy recenzja była pomocna?

jezyna122

ilość recenzji:174

brak oceny 4-06-2018 16:34

Kosmos to jedna z pasji mojego syna. Potrafi godzinami wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo, i wypatrywać znane mu gwiazdozbiory. Stale planujemy wyjazd do obserwatorium w Niepołomicach lecz ciągle pogoda robi nam psikusa. Dlatego gdy zobaczyłam ten poradnik od razu wiedziałam, że będzie to świetny prezent na Dzień Dziecka. Bardzo ciekawa, twarda okładka zapowiadała moc zawartych w książce informacji. I nie pomyliłam się, ten ogromnie wygodny, nie za wielkiego formatu poradnik, jest kopalnią wiadomości o gwiazdozbiorach, planetach, meteorach, kometach i przestrzeni kosmicznej. Ogromnie podoba mi się on również od strony graficznej, która w bardzo prosty sposób ilustruje poszczególne gwiazdozbioru, dzięki czemu łatwo zapamiętać ich nazwy. Do każdego z nich zawarta jest szczegółowa informacja, skąd wziął nazwę, w której części nieba mamy go szukać i jak mocno świeci. I tak na przykład Mała Niedźwiedzica bywa nazywana również Małym Wozem. To właśnie w jej obrębie leży Gwiazda Polarna czyli Polaris. Ma ona bardzo duże znaczenie w astronawigacji ponieważ jest stałym punktem na niebie. W wielu kulturach doczekała się różnych potocznych określeń jak np. ?gwiazda przewodnia? czy ?gwiazda morza?. Syriusz z kolei to najjaśniejsza gwiazda Wielkiego psa i zarazem najjaśniejsza na całym nocnym niebie. Jej nazwa pochodzi z greki i dosłownie znaczy ?palący? lub ?ognisty?. W starożytności stanowił on podstawę kalendarza astronomicznego. Choć wygląda jak pojedyncza, w rzeczywistości jest gwiazdą podwójną. Tego typu informacji jest w poradniku mnóstwo. Przystępnie napisane, pełne ciekawostek, powodują, że łatwo zapamiętać podane wiadomości. Jezuita Nicolas -Louis de Lacaille, lubił nadawać konstelacjom nazwy narzędzi i instrumentów naukowych, a także tych związanych ze światem sztuki. Trzynaście jego gwiazdozbiorów znajduje się w obecnym systemie. Są to np. Cyrkiel, Rylec , Węgielnica.
Młody czytelnik może sięgnąć tu również po szczegółowe wiadomości dotyczące planet, ich budowie i wielkości. Dowie się co to komety i meteoryty, jak poprzez wieki kształtowały się wyobrażenia na temat wszechświata. Pozna mity, lecz przede wszystkim zdobędzie podstawową wiedzę na temat gwiazd.
Warto zaopatrzonym w ten poradnik, razem z dzieckiem, wybrać się przy odpowiedniej pogodzie nocą na spacer. Być może stanie się to początkiem głębszego zainteresowania. Obojętne czy tak się stanie takie wspólne chwile na długo zostaną w pamięci. Zdecydowanie polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?