SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ciemny las

Wspomnienie o przeszłości Ziemi Tom 2

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo REBIS
Data wydania 2023
z serii Wspomnienie o przeszłości Ziemi
Oprawa miękka
Liczba stron 672

Opis produktu:

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA.
KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO.
Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem - nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! - Barack Obama, były prezydent USA Drugi tom trylogii `Wspomnienie o przeszłości Ziemi`, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami `Fundacja` i `Diuna`. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA - w 2015 roku tom pierwszy, Problem trzech ciał , otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. Wyobraź sobie wszechświat jako las pełen nieznanych drapieżników. Żeby przetrwać, trzeba pozostać niezauważonym - każda cywilizacja, która się ujawni, zginie. Ziemia właśnie się ujawniła. Drapieżcy nadciągają. Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za czterysta lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został pokonany, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian. Pod każdym względem lepsza niż tom pierwszy - a Problem trzech ciał był niesamowity. Tor.com Nie będziesz chciał, żeby ta książka kiedykolwiek się skończyła. SF Signal Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii. George R.R. Martin Science fiction w najlepszym wydaniu. Kim Stanley Robinson Mistrz chińskiej SF proponuje Wojnę światów dla XXI wieku. `The Wall Street Journal` `Science fiction z najwyższej półki: inteligentna, pouczająca i wciągająca`. `SFX` Dowód na to, że chińska SF osiągnęła już najwyższy poziom myślowych eksperymentów. David Brin Najbardziej przyprawiająca o zawrót głowy książka, jaką czytałem! Jeśli lubicie wielkie idee i fantastykę opartą na twardej nauce, to lektura dla was. Rick Riordan Cudowne połączenie zapierających dech w piersiach idei naukowych, inteligentnej fabuły oraz dziwnych, lecz wiarygodnych bohaterów. (...) Pozornie prosty styl z ukrytą głębią.`The Times` Oszałamiająca powieść z intrygującą wschodnią perspektywą. (...) Podobnie jak epicka Fundacja; Asimova ma szansę stać się klasykiem science fiction. `Starburst` (ocena: 9/10) Wybitna, godna wszelkich nagród powieść, która zasługuje na miejsce wśród klasyki science fiction. `SF Book Reviews`
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Fantastyka,  Science-fiction,  Utopia i antyutopia,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 202x132
Liczba stron: 672
ISBN: 9788383381152
Wprowadzono: 01.09.2023

RECENZJE - książki - Ciemny las, Wspomnienie o przeszłości Ziemi Tom 2 - Liu Cixin

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Hana

ilość recenzji:28

27-03-2024 18:40

Tom drugi cyklu ?Wspomnienie o przeszłości Ziemi? pt . ?Ciemny las? jest napisany jaśniej i tym samym przystępniej dla zwykłego czytelnika. Albo się wdrożyłam w tekst albo drugi tom traktuje o zrozumiałych teoriach. Obserwujemy rozwój techniki kosmicznej. Chwilami on przyspiesza czasami hamuje, w zależności od tego jaki panuje nastrój na Ziemi i stosunek do gości z kosmosu. Ścierają się różne frakcje. Trwa nawiązywanie współpracy wojska i nauki. Rada Obrony Planety pracuje nad strategią obrony ziemi przed Trisolaris, bo czas kontaktu z się zbliża i przygotowania do wojny kosmicznej idą pełna parą. Trzeba natchnąć ludzi wiarą w zwycięstwo nad najeźdźcą, bo jedna z teorii mówi, że najeźdźcy, co to przybędą za czterysta lat, są wrogo nastawieni i będziemy z nimi walczyć. Fundusz ewakuacyjny buduje statki zarówno do walki jak i ucieczki ludzi jak najdalej od Ziemi. Szukamy miejsca gdzie uciec. Powstaje ogromny, wielopokoleniowy statek kosmiczny Ziemia z zamkniętym ekosystemem i on jest naszą nadzieją, naszą arką. Statek czeka wieczna podróż. Nie wszyscy się zmieszczą na tym statku. Pozostali Ziemianie będą dalej żyć na Ziemi obok obcych. Istnieją też ludzie którzy uznali najeźdźców za bogów i modlą się do nich. Powstała nowa religia. Tak czy tak Ziemia stoi przed ogromnym kryzysem a flota trisolariańska zbliża się do Ziemi. Mimo tego, że powstają samoloty kosmiczne, kosmiczne windy, hibernacja jest w stopniu zaawansowanym, kontroluje się reakcję termojądrową , Ziemianie zdają sobie sprawę z przepaści technologicznej między nimi a Trisolaris. Na Ziemni mnożą się sofony (mali szpiedzy) zbierający informacje o naszej Placie i o wszystkim co z nią związane dla Trisolarian oczywiście. Bronimy się jak możemy. Program Wpatrujących Się w Ścianę rozpoczęty przez ludzkość, to próba myślenia strategicznego w celu uniknięcia prowadzonej przez sofony inwigilacji Ziemian contra Burzyciele Ścian, czyli tych co przejrzą prawdziwe intencje i plany Wpatrujących Się w Ścianę i odkryją wszystko co ludzkość trzyma w tajemnicy przed sofonami.?Ciemny las? jest wymagającą lekturą. Czytać trzeba bez pośpiechu, by nie pogubić się w zawiłości wywodu. Zakończenie jak marzenie pochodzące z innej książki. Nie z tej gdzie wszechświat jest ciemnym lasem. Wiele spodziewam się po ekranizacji Netflixa. Scenograficznie mają pole do popisu. Na pewno będzie na co popatrzeć. Póki co sięgam po tom trzeci trylogii.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?