Cały świat jest cudem / Iris Gottlieb 27,87 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Cały świat jest cudem (twarda)

Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody

książka

 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 144
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Cały świat jest cudem, Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody - opis produktu:

Od największej czarnej dziury aż po najmniejszą komórkę: ta niezwykła książka odkrywa przed czytelnikami tajemnice otaczającego nas świata, a także objaśnia zachodzące w nim procesy. Wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych - o życiu, Ziemi i kosmosie - autorka przedstawia w fascynujący i bardzo przystępny sposób, również dzięki realistycznym ilustracjom. Zajrzyj do środka, jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego lepiej mieć zieloną głowę niż żółtą, ile procent genów masz wspólnych z drożdżami piekarniczymi i jak zdobyć mi¬łość... gromadząc śmieci.

Autorka o swojej książce:

Od dzieciństwa badałam świat przyrody. Onieśmielona w towarzystwie ludzi, przyjaźniłam się z najrozmaitszymi stworzeniami: z krabami (zwanymi kretami morskimi) na plaży, z prawie dwumetrową rośliną znaną jako Bill Chwast, z robaczkami na podwórku, z martwą rybą zwaną Śpiochem (była już nieżywa, kiedy się poznałyśmy), z falangą identycznych myszoskoczków... Pisząc tę książkę, zdołałam wreszcie zrozumieć wiele kwestii, o które wcześniej wiecznie wypytywałam najbliższych. Czego jest więcej: ziarenek piasku na Ziemi czy gwiazd we wszechświecie? Czemu nie wszystkie włosy na ciele są tej samej długości? Dlaczego istnieją przypływy? Prawda naukowa jest znacznie bardziej niezwykła niż dzieła wyobraźni i zasługuje na to, byśmy ją zgłębiali, rozumieli i cenili, niezależnie od naszego wykształcenia.
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Książka
 • Cały świat jest cudem, Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody
Średnia ocena:
5
  1
  0
  0
  0
  0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


 • 9-08-2019
 • 22:10

?Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody? Iris Gottlieb dzieli się na 3 zasadnicze części: nauki o życiu, nauki o Ziemi i nauki fizyczne.

W naukach o życiu autorka próbuje sprecyzować, czym są życie i procesy życiowe, a więc dziedzina ta obejmuje badanie organizmów. W tym rozdziale czytelnik znajdzie wiadomości należące anatomii, botaniki, ekologii czy genetyki. Autorka przybliża ewolucję czy też skupia się na zmysłach człowieka.

Nauki o Ziemi to nauki przyrodnicze, których przedmiotem zainteresowania jest badanie fizycznego składu Ziemi oraz atmosfery ziemskiej. W tym rozdziale znajdują się wiadomości należące między innymi do geologii, meteorologii czy oceanografii. Autorka przybliżyła temat fotosyntezy, lodowców, chmur, nawet jaskiń oraz tsunami.

Nauki fizyczne to dyscypliny zajmujące się badaniem materii nieożywionej, czyli astronomią, fizyką oraz chemią. Autorka między innymi omawia 3 zasadę dynamiki Newtona, kalendarz astronomiczny oraz przybliża wszechświat.

Każdy temat ma podwójny rozkład stron, aby dokładnie wyjaśnić jego koncepcję i pokazać go na precyzyjnych ilustracjach. Podoba mi się również czcionka w tej publikacji, która jest bardzo czytelna.

Książka jest ilustrowana, aby pomóc zrozumieć niekiedy trudną treść. W kilku rozdziałach natknęłam się na nieznane słowa, które musiałam sprawdzić. Z jednej strony to będzie utrudniało młodemu czytelnikowi zrozumienie niektórych faktów, ale z drugiej strony będzie musiał wysilić szare komórki i sięgnąć choćby po słownik, aby sprawdzić co dany wyraz oznacza. Na uwagę również zasługuje duży format, twarda kolorowa okładka oraz bardzo grube kartki, które tak szybko się nie zniszczą.

?Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody? Iris Gottlieb to bardzo interesująca publikacja. Na pewno zaciekawi młodego naukowca, który będzie chciał pogłębić swoją wiedzę z różnych dziedzin. Osobiście świetnie się bawiłam przy tej książce, ale tez pożytecznie spędziłam czas, bo dowiedziałam się wielu nowych informacji. Jak najbardziej polecam.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -25%
Meandry losu Tom 5: Non Omnis Moriar

Niwen

33,60 zł 44.80
 • -37%
Dom na wyspie

D. Milli

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 11.9.2019
 • -35%
Sto dni wdzięczności

A. Niemczynow
25,85 zł 39.77
Zapowiedź - 19.9.2019

 • -40%
Nie pozwól mu odejść

T. Kieres

23,89 zł 39.81
Zapowiedź - 19.9.2019
 • -25%
Kim byłbym bez ciebie?

G. Musso

11,20 zł 14.94

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 36.81 zł
  25.40 zł

  Lecz tego roku jest to także sceneria mrocznych zabójstw, dokonywanych na nowoorleańskich policjantach. Młodziutka, pracująca dla miejscowego Timesa dziennikarka, Sophie Monroe, wpada na trop, łączący te zabójstwa z osobą Buddy`seego Boldena, pierwszego nowoorleańskiego króla jazzu. Śledztwo szybko...

 • 39.81 zł
  30.25 zł

  To książka opowiadająca o drodze Remigiusza `Rocka` Maciaszka na sam szczyt popularności. Mężczyzna prowadzący swój kanał na YouTubie stał się prawdziwym fenomenem i wciąż wywołuje wiele skrajnych emocji - od sympatii do nienawiści. Czytelnicy mają okazję bliżej poznać `Rocka`. Mężczyzna...

 • Przed współczesnymi kobietami stawia się coraz więcej wymagań - muszą być wyrozumiałymi matkami, wypełniającymi swe obowiązki żonami i zdyscyplinowanymi pracownikami. A kim są tak naprawdę? Kogo widzą w lustrze wieczorem w łazience? Na takie pytania stara się odpowiedzieć Joanna Kajstura - trenerka...

 • Przedstawiamy najlepszą książkę z zadaniami dla kreatywnych, ciekawych świata maluchów z nieograniczoną wyobraźnią! Składa się ona z czterech rozdziałów, prowadzących dziecko przez cztery pory roku, a w każdej przewodnikiem jest sympatyczny dziecięcy bohater lub bohaterka, któremu dziecko...

 • 34.82 zł
  25.77 zł

  TA KSIĄŻKA TO DZIAŁAJĄCA NA WYOBRAŹNIĘ OPOWIEŚĆ O TYM, JAK NIEBEZPIECZNY JEST CUKIER. ZAWIERA PONAD 30 PRZEPISÓW NA PYSZNE I ŁATWE W PRZYGOTOWANIU POTRAWY. Kiedy Damon Gameau poznał kobietę, dla której jego serce zabiło mocniej, chciał zrobić na niej dobre wrażenie. Zmienił swój styl życia i...

 • 24.83 zł
  24.09 zł

  Józef z Nazaretu - znany nam wszystkim, a jednocześnie nieznany nikomu, za wyjątkiem garstki krewnych i sąsiadów. Jest jednak coś w jego człowieczeństwie, co fascynuje najbardziej i czyni go świętym: był człowiekiem krystalicznie sprawiedliwym. Sprawiedliwym wobec Boga, wobec małżonki Maryi,...