Cały świat jest cudem - Iris Gottlieb - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Cały świat jest cudem (twarda)

Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody

książka

 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 144
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Cały świat jest cudem, Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody - opis produktu:

Od największej czarnej dziury aż po najmniejszą komórkę: ta niezwykła książka odkrywa przed czytelnikami tajemnice otaczającego nas świata, a także objaśnia zachodzące w nim procesy. Wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych - o życiu, Ziemi i kosmosie - autorka przedstawia w fascynujący i bardzo przystępny sposób, również dzięki realistycznym ilustracjom. Zajrzyj do środka, jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego lepiej mieć zieloną głowę niż żółtą, ile procent genów masz wspólnych z drożdżami piekarniczymi i jak zdobyć mi¬łość... gromadząc śmieci.

Autorka o swojej książce:

Od dzieciństwa badałam świat przyrody. Onieśmielona w towarzystwie ludzi, przyjaźniłam się z najrozmaitszymi stworzeniami: z krabami (zwanymi kretami morskimi) na plaży, z prawie dwumetrową rośliną znaną jako Bill Chwast, z robaczkami na podwórku, z martwą rybą zwaną Śpiochem (była już nieżywa, kiedy się poznałyśmy), z falangą identycznych myszoskoczków... Pisząc tę książkę, zdołałam wreszcie zrozumieć wiele kwestii, o które wcześniej wiecznie wypytywałam najbliższych. Czego jest więcej: ziarenek piasku na Ziemi czy gwiazd we wszechświecie? Czemu nie wszystkie włosy na ciele są tej samej długości? Dlaczego istnieją przypływy? Prawda naukowa jest znacznie bardziej niezwykła niż dzieła wyobraźni i zasługuje na to, byśmy ją zgłębiali, rozumieli i cenili, niezależnie od naszego wykształcenia.

Książka Cały świat jest cudem Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody, pochodzi z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Autorem książki jest Iris Gottlieb. Należy do gatunków: literatura popularno - naukowa, nauki przyrodnicze, biologia. Książka Cały świat jest cudem liczy 144 stron. Jej wymiary to 260x205. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Cały świat jest cudem, Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

reading my love

9-08-2019 22:10

?Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody? Iris Gottlieb dzieli się na 3 zasadnicze części: nauki o życiu, nauki o Ziemi i nauki fizyczne.

W naukach o życiu autorka próbuje sprecyzować, czym są życie i procesy życiowe, a więc dziedzina ta obejmuje badanie organizmów. W tym rozdziale czytelnik znajdzie wiadomości należące anatomii, botaniki, ekologii czy genetyki. Autorka przybliża ewolucję czy też skupia się na zmysłach człowieka.

Nauki o Ziemi to nauki przyrodnicze, których przedmiotem zainteresowania jest badanie fizycznego składu Ziemi oraz atmosfery ziemskiej. W tym rozdziale znajdują się wiadomości należące między innymi do geologii, meteorologii czy oceanografii. Autorka przybliżyła temat fotosyntezy, lodowców, chmur, nawet jaskiń oraz tsunami.

Nauki fizyczne to dyscypliny zajmujące się badaniem materii nieożywionej, czyli astronomią, fizyką oraz chemią. Autorka między innymi omawia 3 zasadę dynamiki Newtona, kalendarz astronomiczny oraz przybliża wszechświat.

Każdy temat ma podwójny rozkład stron, aby dokładnie wyjaśnić jego koncepcję i pokazać go na precyzyjnych ilustracjach. Podoba mi się również czcionka w tej publikacji, która jest bardzo czytelna.

Książka jest ilustrowana, aby pomóc zrozumieć niekiedy trudną treść. W kilku rozdziałach natknęłam się na nieznane słowa, które musiałam sprawdzić. Z jednej strony to będzie utrudniało młodemu czytelnikowi zrozumienie niektórych faktów, ale z drugiej strony będzie musiał wysilić szare komórki i sięgnąć choćby po słownik, aby sprawdzić co dany wyraz oznacza. Na uwagę również zasługuje duży format, twarda kolorowa okładka oraz bardzo grube kartki, które tak szybko się nie zniszczą.

?Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody? Iris Gottlieb to bardzo interesująca publikacja. Na pewno zaciekawi młodego naukowca, który będzie chciał pogłębić swoją wiedzę z różnych dziedzin. Osobiście świetnie się bawiłam przy tej książce, ale tez pożytecznie spędziłam czas, bo dowiedziałam się wielu nowych informacji. Jak najbardziej polecam.

Czy recenzja była pomocna?