Burundi Państwo i społeczeństwo - Joanna Bar - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Burundi Państwo i społeczeństwo (miękka)

(od kolonializmu do współczeności)

książka

  • Wydawnictwo Księgarnia Akademicka
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 200
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Burundi Państwo i społeczeństwo, (od kolonializmu do współczeności) - opis produktu:

Burundi, niewielkie państwo położone w Afryce Centralnej, należy do najbardziej niestabilnych w skali całego kontynentu. Podobnie jak sąsiednia Rwanda, Burundi w ostatnim półwieczu doświadczyło tragicznych skutków wojny domowej, rozgrywającej się w oparciu o rywalizację polityków Tutsi i Hutu. Rwanda, kojarzona z ludobójstwem 1994 roku, zdobyła się jednak na skuteczne zakończenie konfliktu wewnętrznego i od ponad 20 lat konsekwentnie realizuje skuteczny program powojennej odbudowy państwa. W przypadku Burundi nadal brak jest jakichkolwiek pozytywnych przesłanek dla prognozowania przyszłego stabilnego rozwoju państwa, zaś pamięć o względnie stabilnych latach pierwszej połowy XX wieku przysłoniły kolejne dekady przewrotów, masowych mordów i braku woli rządzących na skuteczne zaprowadzenie pokoju i rządów prawa. Wieloletni konflikt wewnętrzny w Burundi, który trwał ponad pół wieku i pochłonął ponad 600 tys. ofiar, nieczęsto prezentowany był w światowych mediach i stosunkowo rzadko stawał się podmiotem naukowych analiz. Być może to właśnie fakt permanentnego kryzysu gospodarczego i politycznego sprawia, że również współcześnie mało kto jest zainteresowany losami państwa, które od przynajmniej trzech dekad nie rokuje realnych szans na zmianę niekorzystnych trendów rozwojowych. Co więcej, ubogie i niewielkie pod względem terytorialnym Burundi nie znajduje się w obszarze zainteresowań głównych mocarstw ze względu na mało znaczące położenie geopolityczne i brak ważniejszych bogactw naturalnych, a jego sytuacja wewnętrzna, choć z pewnością niezwykle trudna dla Burundyjczyków, nie zagraża bezpieczeństwu globalnemu.

Książka Burundi Państwo i społeczeństwo (od kolonializmu do współczeności), pochodzi z wydawnictwa Księgarnia Akademicka. Autorem książki jest Joanna Bar. Należy do gatunków: historia, powszechna do końca XIX wieku, powszechna XX wiek, XXI wiek. Książka Burundi Państwo i społeczeństwo liczy 200 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Burundi Państwo i społeczeństwo, (od kolonializmu do współczeności)

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.